Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-10, 18:49 Autor: Ewelina Laxy

Polsko-japońska współpraca na Uniwersytecie Opolskim. Goście odwiedzili Radio Opole [FILM, ZDJĘCIA, 360]

Studentki z japońskiego Kobe College w Radiu Opole
Japońska delegacja bierze udział w warsztatach na Uniwersytecie Opolskim. Przedstawiciele collegu w Kobe biorą udział w zajęciach, podczas których poruszają zagadnienia dotyczące migracji społecznych i pozycji kobiet w społeczeństwie. Uczestnicy zwiedzają też miasto. Dzisiaj gościli w Radiu Opole.
Z Japonii do Radia Opole cz 1 #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

- To jest już druga wizyta studentów i pracowników uczelni z Japonii w Opolu - mówi dr Błażej Choroś, koordynator projektu. - Jesteśmy już umówieni na wizytę w przyszłym roku. Prawdopodobnie temat będzie zahaczał nieco bardziej o rolę religii w życiu społecznym. Takie kontakty międzykulturowe zawsze są niezwykle owocne, dlatego, że poznajemy się lepiej. Ta wizyta jest takim pretekstem do lepszego poznania Europy. Poprzez Polskę poznają problematykę europejską.

W szkoleniu bierze udział 12 Japończyków, a także studenci i wykładowcy opolskiej uczelni. Japończycy podczas swojej wizyty odwiedzali też takie miejsca jak Warszawa, Gdańsk, Oświęcim, czy Kraków.

- To bardzo twórczy wyjazd - mówiły uczestniczki warsztatów.

Zwracały one uwagę na to, że Opole jest pięknym miastem z długą tradycją, o pięknej architekturze. Dodawały też, że wizyta w Europie jest bardzo ciekawa i daje możliwość nauki.

Wizyta Japończyków w Polsce jest kontynuacją współpracy pomiędzy Uniwersytetem Opolskim a collegem w Kobe. Uczelnie chcą też podpisać umowę, która umożliwi im wymianę studentów i wykładowców.
Kobe College w Radiu Opole #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA
Błażej Choroś
Uczestniczki warsztatów

Wiadomości z regionu

2017-08-18, godz. 12:32 "Manhattan" znika z krajobrazu Ozimka [ZDJĘCIA] Trwają prace rozbiórkowe hutniczego biurowca w Ozimku. Historyczny 'Manhattan' znika z panoramy miasta. » więcej 2017-08-18, godz. 11:30 Nietrzeźwy motocyklista przewoził pasażerkę w ciąży Miał blisko promil alkoholu, wiózł pasażerkę w ciąży, nie miał żadnych dokumentów i jechał motocyklem nie posiadając uprawnień. 21-latek zatrzymany został prz ... » więcej 2017-08-18, godz. 11:00 "Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że żywioł zaatakuje tak mocno". Mija 25 lat od pożaru koło Kuźni Raciborskiej Blisko 10 tysięcy hektarów lasów spłonęło latem 1992 roku w okolicach Kuźni Raciborskiej. Był to największy pożar w powojennej Polsce. 25. rocznicę tych wydar ... » więcej 2017-08-18, godz. 10:10 Toksykologia i ekotoksykologia kierunkami badań Centrum Badawczo-Rozwojowego Pomologia 42 miliony złotych otrzyma Uniwersytet Opolski na utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego Pomologia w Prószkowie i Opolu. Instytucja będzie się zajmowała toks ... » więcej 2017-08-18, godz. 09:45 Bez barier w nyskim starostwie. Łatwiej dla niepełnosprawnych petentów i pracowników Parking dla osób niepełnosprawnych tuż przy drzwiach nyskiego starostwa już jest gotowy, podjazd prowadzący do windy jest na ukończeniu i zostanie oddany lada ... » więcej 2017-08-18, godz. 07:00 LOK zachęca do uczestnictwa w lekcjach strzelania Młodzi Opolanie mają okazję do bezpłatnej nauki strzelectwa. Liga Obrony Kraju organizuje zajęcia w dni powszednie od godz. 9:00 do 12:00. » więcej 2017-08-17, godz. 20:45 Kompleks sportowo-rekreacyjny za krapkowickim basenem jest gotowy Dobiega końca zagospodarowanie terenu sportowo-rekreacyjnego za krytą pływalnią Delfin w Krapkowicach. 10 lat temu gmina przejęła 7-hektarową działkę od Agenc ... » więcej 2017-08-17, godz. 20:30 Pogranicze połączone mostem. Rozpoczęła się inwestycja w Kałkowie Po wielu miesiącach przygotowań ruszyła długo oczekiwana inwestycja na pograniczu polsko-czeskim. To budowa mostu w Kałkowie, na drodze powiatowej relacji Kał ... » więcej 2017-08-17, godz. 20:00 Żołnierze "pod parą". Opolscy logistycy są gotowi by pomóc w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych Klęski żywiołowe, nawałnice, pożary czy powodzie to tylko nieliczne przypadki, podczas których jednostki administracyjne mogą prosić o pomoc wojsko. » więcej 2017-08-17, godz. 19:15 "Na razie bez uchybień". Kontrole miejsc letniego wypoczynku najmłodszych trwają Kuratorium oświaty nie kontrolowało obozów harcerskich w województwie, bo ... takich u nas nie ma. Jedyny, który był organizowany przez chorągiew śląską w Kuc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »