Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-10, 18:49 Autor: Ewelina Laxy

Polsko-japońska współpraca na Uniwersytecie Opolskim. Goście odwiedzili Radio Opole [FILM, ZDJĘCIA, 360]

Studentki z japońskiego Kobe College w Radiu Opole
Japońska delegacja bierze udział w warsztatach na Uniwersytecie Opolskim. Przedstawiciele collegu w Kobe biorą udział w zajęciach, podczas których poruszają zagadnienia dotyczące migracji społecznych i pozycji kobiet w społeczeństwie. Uczestnicy zwiedzają też miasto. Dzisiaj gościli w Radiu Opole.
Z Japonii do Radia Opole cz 1 #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

- To jest już druga wizyta studentów i pracowników uczelni z Japonii w Opolu - mówi dr Błażej Choroś, koordynator projektu. - Jesteśmy już umówieni na wizytę w przyszłym roku. Prawdopodobnie temat będzie zahaczał nieco bardziej o rolę religii w życiu społecznym. Takie kontakty międzykulturowe zawsze są niezwykle owocne, dlatego, że poznajemy się lepiej. Ta wizyta jest takim pretekstem do lepszego poznania Europy. Poprzez Polskę poznają problematykę europejską.

W szkoleniu bierze udział 12 Japończyków, a także studenci i wykładowcy opolskiej uczelni. Japończycy podczas swojej wizyty odwiedzali też takie miejsca jak Warszawa, Gdańsk, Oświęcim, czy Kraków.

- To bardzo twórczy wyjazd - mówiły uczestniczki warsztatów.

Zwracały one uwagę na to, że Opole jest pięknym miastem z długą tradycją, o pięknej architekturze. Dodawały też, że wizyta w Europie jest bardzo ciekawa i daje możliwość nauki.

Wizyta Japończyków w Polsce jest kontynuacją współpracy pomiędzy Uniwersytetem Opolskim a collegem w Kobe. Uczelnie chcą też podpisać umowę, która umożliwi im wymianę studentów i wykładowców.
Kobe College w Radiu Opole #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA
Błażej Choroś
Uczestniczki warsztatów

Wiadomości z regionu

2018-02-24, godz. 06:00 Nowoczesna toaleta miejska w Brzegu nie ma szczęścia. Złodzieje znów zniszczyli kasetki z pieniędzmi O wartej ponad 200 tysięcy złotych toalecie w Brzegu w ostatnich miesiącach mówiono sporo. Wandaloodporny szalet nie jest jednak w stanie obronić się przed dr ... » więcej 2018-02-23, godz. 21:00 Rozmawiali o kolejnych pomysłach na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego Pierwszy raz w tym roku spotkała się Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. » więcej 2018-02-23, godz. 19:00 Burmistrz Brzegu: inicjatywa w sprawie referendum już legalna 19 lutego do Urzędu Miasta w Brzegu wpłynął ponowny wniosek od grupy mieszkańców, która chce zorganizować w mieście referendum w sprawie budowy nowego zakładu ... » więcej 2018-02-23, godz. 19:00 Adrianna Zwierzewicz najlepsza w konkursie "Wybieram wybory" na Opolszczyźnie Adrianna Zwierzewicz została laureatką w konkursie 'Wybieram wybory' zorganizowanym przez Państwową Komisję Wyborczą. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr 2 ... » więcej 2018-02-23, godz. 18:37 Komendant straży ze Strzelec Opolskich przechodzi na emeryturę Po 30 latach w straży pożarnej na emeryturę przechodzi starszy brygadier Wojciech Lisowski, komendant powiatowy ze Strzelec Opolskich. Dzisiaj odbyło się ofic ... » więcej 2018-02-23, godz. 18:01 Ponad 4 godziny wyciągano wywrotkę, która wpadła do wyrobiska żwirowni w Kobylicach Od kilku godzin strażacy i pracownicy żwirowni w Kobylicach próbują wyciągnąć z wody wywrotkę. Samochód dzisiaj rano zsunął się z wału i wpadł do wody. Kierow ... » więcej 2018-02-23, godz. 18:00 80. rocznica ogłoszenia Prawd Polaków. Wielka uroczystość w Opolu 5. marca w Opolu odbędą się opolskie uroczystości 80. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Część ogólnopolska odbędzie się 4. marca we Wrocławi ... » więcej 2018-02-23, godz. 17:52 Miał blisko 4 promile, wjechał autem do rowu 36-letni mieszkaniec gminy Kolonowskie jest posiadaczem tegorocznego niechlubnego rekordu - przy policyjnym badaniu alkomat pokazał, że mężczyzna miał prawie ... » więcej 2018-02-23, godz. 17:00 Niebezpieczne popołudnie na opolskich drogach Dwie osoby zostały ranne w popołudniowych zdarzeniach, do których doszło w Pisarzowicach i Dąbrowie Niemodlińskiej. » więcej 2018-02-23, godz. 16:30 Fala krytyki i hejtu. Poszukujący krowy-uciekinierki obrażani w internecie Chcieli pomóc zwierzęciu, teraz są obrażani i 'hejtowani'. Weterynarze, którzy brali udział w poszukiwaniach nyskiej krowy-uciekinierki spotkali się z falą ni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »