Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-10, 18:49 Autor: Ewelina Laxy

Polsko-japońska współpraca na Uniwersytecie Opolskim. Goście odwiedzili Radio Opole [FILM, ZDJĘCIA, 360]

Studentki z japońskiego Kobe College w Radiu Opole
Japońska delegacja bierze udział w warsztatach na Uniwersytecie Opolskim. Przedstawiciele collegu w Kobe biorą udział w zajęciach, podczas których poruszają zagadnienia dotyczące migracji społecznych i pozycji kobiet w społeczeństwie. Uczestnicy zwiedzają też miasto. Dzisiaj gościli w Radiu Opole.
Z Japonii do Radia Opole cz 1 #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

- To jest już druga wizyta studentów i pracowników uczelni z Japonii w Opolu - mówi dr Błażej Choroś, koordynator projektu. - Jesteśmy już umówieni na wizytę w przyszłym roku. Prawdopodobnie temat będzie zahaczał nieco bardziej o rolę religii w życiu społecznym. Takie kontakty międzykulturowe zawsze są niezwykle owocne, dlatego, że poznajemy się lepiej. Ta wizyta jest takim pretekstem do lepszego poznania Europy. Poprzez Polskę poznają problematykę europejską.

W szkoleniu bierze udział 12 Japończyków, a także studenci i wykładowcy opolskiej uczelni. Japończycy podczas swojej wizyty odwiedzali też takie miejsca jak Warszawa, Gdańsk, Oświęcim, czy Kraków.

- To bardzo twórczy wyjazd - mówiły uczestniczki warsztatów.

Zwracały one uwagę na to, że Opole jest pięknym miastem z długą tradycją, o pięknej architekturze. Dodawały też, że wizyta w Europie jest bardzo ciekawa i daje możliwość nauki.

Wizyta Japończyków w Polsce jest kontynuacją współpracy pomiędzy Uniwersytetem Opolskim a collegem w Kobe. Uczelnie chcą też podpisać umowę, która umożliwi im wymianę studentów i wykładowców.
Kobe College w Radiu Opole #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA
Błażej Choroś
Uczestniczki warsztatów

Wiadomości z regionu

2018-07-18, godz. 15:15 Zatrzymano drugiego podejrzanego w sprawie składowania skażonych chemikaliów w Dąbrowie Kolejne zatrzymanie ws. składowania niebezpiecznych chemikaliów na prywatnej posesji w Dąbrowie. Opolska policja zatrzymała 38-letniego Pawła T., który jak wy ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:15 Duże zmiany w głubczyckim szpitalu. Placówka wdroży cztery projekty Cztery programy w tym roku zacznie wdrażać Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Głubczycach. Będą one dotyczyły zarówno zakresu leczenia, jak i in ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:12 Wyjechał w trasę ciężarówką mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie Policjanci zatrzymali w Oleśnie do kontroli 63-letniego kierowce tira, który wyjeżdżając z parkingu uszkodził dwa inne samochody. Funkcjonariusze od razu pocz ... » więcej 2018-07-18, godz. 14:13 Wojewoda opolski: Będzie padać, ale zagrożenia powodziowego nie ma - Pada i będzie padać przez najbliższą dobę, ale zagrożenia powodziowego nie ma - zapewnia wojewoda opolski. Adrian Czubak na konferencji prasowej informował, ... » więcej 2018-07-18, godz. 14:00 Punkt darmowej wymiany książek powstał w Kolonowskiem Przy wejściu do urzędu gminy w Kolonowskiem, tuż obok tablicy informacyjnej, na stoliku pojawiła się skrzynka z napisem „bookcrossing”. W niej znajdują się ks ... » więcej 2018-07-18, godz. 13:15 Trwa XXII Święto Młodzieży na Górze św. Anny. "Jak się zjadą w jednym miejscu to widzą, że nie są sami" Kilkuset młodych ludzi przyjechało do klasztoru ojców franciszkanów, aby przez cały tydzień modlić się, wspólnie bawić i uczestniczyć w warsztatach. » więcej 2018-07-18, godz. 12:10 Drzewo uszkodziło dwa samochody w centrum Opola Drzewo spadło na samochody zaparkowane przy ulicy Staromiejskiej obok skrzyżowania z ulicą Krawiecką. » więcej 2018-07-18, godz. 11:45 Zakończyła się wywózka niebezpiecznych chemikaliów w Dąbrowie. "Sytuacja jest już opanowana" Około 50 tysięcy litrów niebezpiecznych dla środowiska substancji wywieziono z prywatnego magazynu w Dąbrowie. Od wczorajszego poranka (17.07) na miejscu prac ... » więcej 2018-07-18, godz. 09:45 Nawet latem kłusownicy nie próżnują. Upodobali sobie opolskie jeziora W tym roku Państwowa Straż Rybacka za kłusowanie na opolskich akwenach i rzekach wypisała już 257 mandatów a 15 spraw zgłoszono policji. Wykroczenia najczęści ... » więcej 2018-07-18, godz. 08:20 Śmiertelny wypadek przed Zawadą. DK 45 już przejezdna [AKTUALIZACJA] Przed godziną 8 na trasie krajowej 45, tuż przez miejscowością Zawada, doszło do wypadku. Ze wstępnych informacji wynika, że doszło do zderzenia trzech aut, d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »