Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-10, 18:49 Autor: Ewelina Laxy

Polsko-japońska współpraca na Uniwersytecie Opolskim. Goście odwiedzili Radio Opole [FILM, ZDJĘCIA, 360]

Studentki z japońskiego Kobe College w Radiu Opole
Japońska delegacja bierze udział w warsztatach na Uniwersytecie Opolskim. Przedstawiciele collegu w Kobe biorą udział w zajęciach, podczas których poruszają zagadnienia dotyczące migracji społecznych i pozycji kobiet w społeczeństwie. Uczestnicy zwiedzają też miasto. Dzisiaj gościli w Radiu Opole.
Z Japonii do Radia Opole cz 1 #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

- To jest już druga wizyta studentów i pracowników uczelni z Japonii w Opolu - mówi dr Błażej Choroś, koordynator projektu. - Jesteśmy już umówieni na wizytę w przyszłym roku. Prawdopodobnie temat będzie zahaczał nieco bardziej o rolę religii w życiu społecznym. Takie kontakty międzykulturowe zawsze są niezwykle owocne, dlatego, że poznajemy się lepiej. Ta wizyta jest takim pretekstem do lepszego poznania Europy. Poprzez Polskę poznają problematykę europejską.

W szkoleniu bierze udział 12 Japończyków, a także studenci i wykładowcy opolskiej uczelni. Japończycy podczas swojej wizyty odwiedzali też takie miejsca jak Warszawa, Gdańsk, Oświęcim, czy Kraków.

- To bardzo twórczy wyjazd - mówiły uczestniczki warsztatów.

Zwracały one uwagę na to, że Opole jest pięknym miastem z długą tradycją, o pięknej architekturze. Dodawały też, że wizyta w Europie jest bardzo ciekawa i daje możliwość nauki.

Wizyta Japończyków w Polsce jest kontynuacją współpracy pomiędzy Uniwersytetem Opolskim a collegem w Kobe. Uczelnie chcą też podpisać umowę, która umożliwi im wymianę studentów i wykładowców.
Kobe College w Radiu Opole #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA
Błażej Choroś
Uczestniczki warsztatów

Wiadomości z regionu

2017-12-14, godz. 19:00 Głogówek: nie zapominają o naszych rodach żyjących na Litwie Przedświąteczne wsparcie dla Polaków z litewskich Solecznik organizuje Głogówek. Dary zbierane będą podczas sobotniego 916.12) jarmarku na tamtejszym rynku. O ... » więcej 2017-12-14, godz. 18:45 Książkowa abolicja do 100 zł w Strzelcach Opolskich tylko do piątku Jeszcze tylko do piątku (15.12) można bezkarnie oddać książki wypożyczone z bibliotek na terenie gminy Strzelce Opolskie, które przetrzymywało się w domu dłuż ... » więcej 2017-12-14, godz. 17:10 Strzelecki jarmark bożonarodzeniowy połączony z akcją "Wymiana ciepła" Mnóstwo świątecznych atrakcji można znaleźć na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Strzelcach Opolskich. Na rynku przed ratuszem oprócz ogromnej choinki, żywej szopk ... » więcej 2017-12-14, godz. 16:48 Echa skandalu w toalecie NDK. Głos zabiera burmistrz Nysy Echa skandalu w Nyskim Domu Kultury nie słabną. Z powodu zainteresowania opinii publicznej bulwersującą sprawą ukrytej w atrapie czujnika dymu kamery w męskie ... » więcej 2017-12-14, godz. 16:00 Pora na finał. W niedzielę startuje Świąteczny Puchar Forda W niedziele startuje ostatnia w tym roku runda Kierowcy Roku Opolszczyzny. Po raz 21. rusza Świąteczny Puchar Forda. W tegorocznym cyklu udało się przeszkolić ... » więcej 2017-12-14, godz. 16:00 Znamy program styczniowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu Finał odbędzie się w drugą niedzielę stycznia (14.01), a pieniądze będą zbierane na „wyrównanie szans w leczeniu noworodków.” Organizatorzy na finał przygotow ... » więcej 2017-12-14, godz. 15:30 Wszedł do baru z kebabem, zanieczyścił ściany, uderzył pracownika i wyszedł. Odpowie za to przed sądem 31-letni Krzysztof P. stanął dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Opolu, po tym jak prokuratura oskarżyła go o użycie przemocy wobec obywatela Turcji z powodu jego ... » więcej 2017-12-14, godz. 15:00 Szał z biletami. Cała Nysa idzie na mecz do nowej hali? Nysa żyje meczem otwarcia hali sportowej, w którym Stal Nysa zmierzy się z gwiazdami siatkówki. Zainteresowanie wydarzeniem przechodzi najśmielsze oczekiwania ... » więcej 2017-12-14, godz. 14:45 Zamek w Mosznej czwartym najwspanialszym w Europie według National Geographic Zamek w Mosznej znalazł się na liście 10 najwspanialszych zamków w Europie według National Geographic. » więcej 2017-12-14, godz. 13:56 Coraz mocniej wieje w regionie. Pod Brzegiem wiatr przewrócił jadącą ciężarówkę Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 12 na drodze krajowej 94 między Brzegiem a Oławą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autem ciężarowym nagle ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »