Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-10, 18:49 Autor: Ewelina Laxy

Polsko-japońska współpraca na Uniwersytecie Opolskim. Goście odwiedzili Radio Opole [FILM, ZDJĘCIA, 360]

Studentki z japońskiego Kobe College w Radiu Opole
Japońska delegacja bierze udział w warsztatach na Uniwersytecie Opolskim. Przedstawiciele collegu w Kobe biorą udział w zajęciach, podczas których poruszają zagadnienia dotyczące migracji społecznych i pozycji kobiet w społeczeństwie. Uczestnicy zwiedzają też miasto. Dzisiaj gościli w Radiu Opole.
Z Japonii do Radia Opole cz 1 #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

- To jest już druga wizyta studentów i pracowników uczelni z Japonii w Opolu - mówi dr Błażej Choroś, koordynator projektu. - Jesteśmy już umówieni na wizytę w przyszłym roku. Prawdopodobnie temat będzie zahaczał nieco bardziej o rolę religii w życiu społecznym. Takie kontakty międzykulturowe zawsze są niezwykle owocne, dlatego, że poznajemy się lepiej. Ta wizyta jest takim pretekstem do lepszego poznania Europy. Poprzez Polskę poznają problematykę europejską.

W szkoleniu bierze udział 12 Japończyków, a także studenci i wykładowcy opolskiej uczelni. Japończycy podczas swojej wizyty odwiedzali też takie miejsca jak Warszawa, Gdańsk, Oświęcim, czy Kraków.

- To bardzo twórczy wyjazd - mówiły uczestniczki warsztatów.

Zwracały one uwagę na to, że Opole jest pięknym miastem z długą tradycją, o pięknej architekturze. Dodawały też, że wizyta w Europie jest bardzo ciekawa i daje możliwość nauki.

Wizyta Japończyków w Polsce jest kontynuacją współpracy pomiędzy Uniwersytetem Opolskim a collegem w Kobe. Uczelnie chcą też podpisać umowę, która umożliwi im wymianę studentów i wykładowców.
Kobe College w Radiu Opole #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA
Błażej Choroś
Uczestniczki warsztatów

Wiadomości z regionu

2017-10-19, godz. 19:30 To już pewne. Droga wojewódzka 414 w Lubrzy ominie aleje lipową Powstanie droga równoległa do pomnikowej alei lipowej w Lubrzy, która stanie się ścieżką rowerową. Obecnie przebiega tam ruchliwa trasa wojewódzka 414. Od kil ... » więcej 2017-10-19, godz. 19:00 W Opolu rozmawiają o religii. Impulsem tezy Lutra Porozmawiają o różnych aspektach, wpływach i zmianach, jakie zaszły w religii Europy na przestrzeni ponad 300. lat. W Opolu rozpoczęła się konferencja 'Colloq ... » więcej 2017-10-19, godz. 17:48 Noworodki z krapkowickiego szpitala dostaną maskotki pachnące ich mamą 150 maskotek trafiło na oddział noworodków Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Świeżo upieczone mamy będą trzymać maskotki blisko ciała, żeby pluszaki pachniały t ... » więcej 2017-10-19, godz. 17:21 Co dalej z nocną i świąteczną opieką zdrowotną w Nysie? Zgodnie z zaleceniami Narodowego Funduszu Zdrowia taka pomoc powinna być wykonywana przy szpitalach, a najlepiej w samej lecznicy. Tymczasem nyski punkt takie ... » więcej 2017-10-19, godz. 16:30 Chcą przywrócić działalność Aleksandrówki. Przyszłość Suchego Boru wciąż nieznana Podjęto starania o przywrócenie działalności rehabilitacyjnej w ośrodku Aleksandrówka w Jarnołtówku. Wcześniej zarząd województwa próbował obiekt sprzedać obn ... » więcej 2017-10-19, godz. 16:00 Oleskie podstawówki mówią "NIE" hejtowi i mowie nienawiści Oleskie podstawówki walczą z hejtem w internecie. Już najmłodsze dzieci uczą się jak ustrzec się przed mową nienawiści w sieci. » więcej 2017-10-19, godz. 15:00 Dzieci dotrą na rehabilitację bez przeszkód. Pomoże winda Bariera kilkunastu schodów nie będzie stanowiła przeszkody. W siedzibie stowarzyszenia 'Tacy sami' w Głubczycach uruchomiono zewnętrzną windę. » więcej 2017-10-19, godz. 14:45 Brzescy policjanci odznaczeni przez Prezydenta RP Uratowali życie mężczyzny. W zamian za to otrzymali wysokie odznaczenie państwowe. Dwaj brzescy policjanci st. sierż. Mateusz Zalewski i st. asp. Andrzej Grab ... » więcej 2017-10-19, godz. 14:15 Miejskie kąpielisko przy ul. Kościuszki w Oleśnie ma się zmienić nie do poznania Miejskie kąpielisko przy ulicy Kościuszki w Oleśnie otrzyma drugie życie. Wieloletni dzierżawca zrezygnował z prowadzenia odkrytego basenu i teraz to miasto c ... » więcej 2017-10-19, godz. 14:00 Napadli, okradli, a teraz mogą spędzić 5 lat w więzieniu Trzech mężczyzn napadło na 29-letniego mieszkańca Ozimka. Poszkodowany był bity po twarzy, a następnie oprawcy zabrali mu telefon komórkowy. Do tego zdarzenia ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »