Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-06, 17:40 Autor: Dorota Kłonowska

Trwa dogaszanie tartaku i domu w Szybowicach. Właściciel wycenia straty na 2 mln zł [FILMY, ZDJĘCIA]

Poszkodowany w pożarze właściciel tartaku Feliks Wysocki [Fot.Dorota Kłonowska]
Poszkodowany w pożarze właściciel tartaku Feliks Wysocki [Fot.Dorota Kłonowska]
Od wczoraj (5.08) strażacy gaszą pożar tartaku w Szybowicach w powiecie prudnickim. Spaliła się nie tylko firma zatrudniająca 10 osób, ale także stojący na jej terenie dom, w którym mieszkał właściciel tartaku - Feliks Wysocki, wraz z rodziną. Było to rodzinne przedsiębiorstwo, prowadzone od 25 lat.
- To tragedia, zaczęło się od pożaru hali produkcyjnej, potem przeszło wszystko na pomieszczenia biurowe, a następnie na budynek mieszkalny. To była sobota, pracowaliśmy do godziny 13.00, nic się nie działo. Mieszkamy zresztą tu, na miejscu i nie było czuć żadnego dymu, także ciężko mi mówić o jakichkolwiek przyczynach. Jest na miejscu policja, prowadzi czynności, są strażacy, poczekamy na ustalenia – mówi Feliks Wysocki.

Właściciel tartaku dodaje, że jest wprawdzie człowiekiem przedsiębiorczym i z tego znają go mieszkańcy, ale trudno zebrać siły po takim zdarzeniu.

- Niemniej jestem optymistą i tartak zechcę odbudować. Na razie zamieszkamy wszyscy u szwagierki – dodaje.

Feliks Wysocki podkreśla, że dobrze żyje z mieszkańcami Szybowic, jest społecznikiem, nie ma wrogów i nawet nie bierze pod uwagę podpalenia, jako przyczyny pożaru. Lokalne władze zaproponowały także rodzinie pomoc.

- Jak widzimy, spaleniu uległ cały tartak wraz z domem mieszkalnym. Trwa jeszcze dogaszanie, chociaż ogień został już opanowany, wydobywa się jedynie dym. Na polach też już sytuacja została opanowana. W akcji biorą udział jednostki z komendy powiatowej PSP w Prudniku, jak też ochotnicza straż pożarna. Trudno na razie mówić o przyczynie pożaru, jest policja, która prowadzi czynności w tej sprawie – mówi mł. brygadier Mariusz Pieniążek zastępca dowódcy komendy powiatowej PSP w Prudniku.

Strażak dodaje, że akcja w Szybowicach potrwa jeszcze kilka godzin – o ile nie do jutra. Strażacy odjadą dopiero, kiedy zarodki ognia zostaną do końca zlikwidowane.
Feliks Wysocki
Mariusz Pieniążek
Pożar tartaku w Szybowicach (05.08) [wideo: Jarosław Gerczak]
Pożar tartaku w Szybowicach (05.08) [wideo: Jarosław Gerczak]
Pożar tartaku i domu mieszkalnego w Szybowicach [wideo: Jarosław Gerczak]

Wiadomości z regionu

2019-04-21, godz. 22:05 Trwa remont nyskiej bazyliki – Pomnika Historii. W kościele stanęły 27-metrowe rusztowania Prace renowacyjne są finansowane z programów unijnych, asygnowanych i kontrolowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To kwota ok. 21 mln ... » więcej 2019-04-21, godz. 22:04 Śmigus-dyngus pod kontrolą. Niewinna zabawa może zakończyć się poważnymi konsekwencjami. Ta tradycja kojarzy się nie tylko z mnóstwem wody, ale i z dobrą zabawą. Zazwyczaj dobrą, bo nie wszystkim może ona odpowiadać. A w efekcie może skończyć się ... » więcej 2019-04-21, godz. 21:59 Jakie będą tematy kampanii i czy 26 maja pójdziemy do urn? Debata w Świątecznej Loży Radiowej Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w całym kraju 25 komitetów. W naszym rejonie startuje 15 osób z 7 komitetów. Na Opolszczyźnie, przy poprzednich euro ... » więcej 2019-04-21, godz. 18:29 Wyciek gazu w Opolu. Nieprzejezdna ulica Sosnkowskiego [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy! Zablokowana ulica Sosnkowskiego w Opolu. Powodem wyciek gazu z jednej ze studzienek. Na miejscu pracują strażacy i służby gazowe. Ulica jest n ... » więcej 2019-04-21, godz. 16:11 Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Wjechał do rowu, zabrał go śmigłowiec Drugi dzisiaj wypadek z udziałem motocyklisty miał miejsce w Sternalicach, w gminie Radłów. Doszło do niego w rejonie skrzyżowania. Jedynym uczestnikiem tego ... » więcej 2019-04-21, godz. 16:00 Z wizytą w USA. Śląscy Teksańczycy kultywują polskie zwyczaje wielkanocne Śląscy Teksańczycy, których przodkowie wyemigrowali prawie 170 lat temu, też świętują Wielkanoc i starają się kultywować przywiezione ze starego kraju zwyczaj ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:01 Zderzenie motocyklisty z osobówką. Śmigłowiec zabrał poszkodowanego Do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym doszło dzisiaj w miejscowości Mnichus w gminie Ozimek. Wypadek miał miejsce na prostym odcinku drogi. » więcej 2019-04-21, godz. 13:48 Krzyżyki, żur, palmy, kroszonki. Wielkanocne zwyczaje i obrzędy kultywowane na Śląsku Opolskim Wszystko zaczyna się od palenia żuru. Odbywa się to jeszcze w kilku miejscowościach w okolicach Gogolina. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę zgodnie z tradycj ... » więcej 2019-04-21, godz. 11:36 Święta rosyjskich katolików. "Udało się zachować wiarę i zwyczaje" - Nie ma drugiego takiego święta. Wszystko blednie w obliczu Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' ojciec Wojc ... » więcej 2019-04-21, godz. 09:45 Sprawdzamy czystość powietrza po pożarze w Kędzierzynie-Koźlu Mimo wczorajszego pożaru substancji ropopochodnych, do którego doszło w tamtejszych zakładach azotowych, powietrze w Kędzierzynie-Koźlu było i nadal jest dobr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »