Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-06, 17:40 Autor: Dorota Kłonowska

Trwa dogaszanie tartaku i domu w Szybowicach. Właściciel wycenia straty na 2 mln zł [FILMY, ZDJĘCIA]

Poszkodowany w pożarze właściciel tartaku Feliks Wysocki [Fot.Dorota Kłonowska]
Poszkodowany w pożarze właściciel tartaku Feliks Wysocki [Fot.Dorota Kłonowska]
Od wczoraj (5.08) strażacy gaszą pożar tartaku w Szybowicach w powiecie prudnickim. Spaliła się nie tylko firma zatrudniająca 10 osób, ale także stojący na jej terenie dom, w którym mieszkał właściciel tartaku - Feliks Wysocki, wraz z rodziną. Było to rodzinne przedsiębiorstwo, prowadzone od 25 lat.
- To tragedia, zaczęło się od pożaru hali produkcyjnej, potem przeszło wszystko na pomieszczenia biurowe, a następnie na budynek mieszkalny. To była sobota, pracowaliśmy do godziny 13.00, nic się nie działo. Mieszkamy zresztą tu, na miejscu i nie było czuć żadnego dymu, także ciężko mi mówić o jakichkolwiek przyczynach. Jest na miejscu policja, prowadzi czynności, są strażacy, poczekamy na ustalenia – mówi Feliks Wysocki.

Właściciel tartaku dodaje, że jest wprawdzie człowiekiem przedsiębiorczym i z tego znają go mieszkańcy, ale trudno zebrać siły po takim zdarzeniu.

- Niemniej jestem optymistą i tartak zechcę odbudować. Na razie zamieszkamy wszyscy u szwagierki – dodaje.

Feliks Wysocki podkreśla, że dobrze żyje z mieszkańcami Szybowic, jest społecznikiem, nie ma wrogów i nawet nie bierze pod uwagę podpalenia, jako przyczyny pożaru. Lokalne władze zaproponowały także rodzinie pomoc.

- Jak widzimy, spaleniu uległ cały tartak wraz z domem mieszkalnym. Trwa jeszcze dogaszanie, chociaż ogień został już opanowany, wydobywa się jedynie dym. Na polach też już sytuacja została opanowana. W akcji biorą udział jednostki z komendy powiatowej PSP w Prudniku, jak też ochotnicza straż pożarna. Trudno na razie mówić o przyczynie pożaru, jest policja, która prowadzi czynności w tej sprawie – mówi mł. brygadier Mariusz Pieniążek zastępca dowódcy komendy powiatowej PSP w Prudniku.

Strażak dodaje, że akcja w Szybowicach potrwa jeszcze kilka godzin – o ile nie do jutra. Strażacy odjadą dopiero, kiedy zarodki ognia zostaną do końca zlikwidowane.
Feliks Wysocki
Mariusz Pieniążek
Pożar tartaku w Szybowicach (05.08) [wideo: Jarosław Gerczak]
Pożar tartaku w Szybowicach (05.08) [wideo: Jarosław Gerczak]
Pożar tartaku i domu mieszkalnego w Szybowicach [wideo: Jarosław Gerczak]

Wiadomości z regionu

2019-04-25, godz. 21:30 Pieniądze potrącone za strajk nauczycieli w Opolu pozostaną w planach finansowych szkół - Pieniądze, które zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, zostały potrącone z pensji strajkujących nauczycieli, pozostaną w planach finansowych s ... » więcej 2019-04-25, godz. 20:30 Co dała nam Unia? W tym roku mija 15 lat od wejścia Polski do wspólnoty Od 2004 roku Opolszczyzna otrzymała z Unii Europejskiej 22 miliardy złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na budowę dróg, remonty obiektów użyteczności publ ... » więcej 2019-04-25, godz. 19:13 Mobilne planetarium odwiedziło nyską "Dziesiątkę". W pokazach wzięło udział kilkaset dzieci Kilkaset dzieci odwiedziło mobilne planetarium, które wczoraj (24.04) i dziś (25.04) gościło w nyskiej Szkole Podstawowej nr 10. » więcej 2019-04-25, godz. 18:24 Pościg ulicami Niemodlina. Policja oddała strzały Policyjne strzały za uciekającym kierowcą w Niemodlinie, w powiecie opolskim. Zaczęło się od kontroli samochodu, jednak w pewnym momencie kierowca podjął prób ... » więcej 2019-04-25, godz. 17:50 Opolscy logistycy otworzyli drzwi jednostki dla zwiedzających. Trwają Dni Otwartych Koszar [ZDJĘCIA] 10. Opolska Brygada Logistyczna zaprosiła mieszkańców regionu do swoich koszar. Miłośnicy militariów mogą zwiedzić jednostkę, zobaczyć sprzęt na co dzień wyko ... » więcej 2019-04-25, godz. 17:30 Młodzież Wszechpolska szykuje się do weekendowej akcji "Kupuj polskie". Chodzi o promowanie polskich produktów Młodzież Wszechpolska będzie zachęcać do kupowania polskich produktów. W najbliższy weekend (27-28.04) kilkunastu przedstawicieli tej organizacji zaangażuje s ... » więcej 2019-04-25, godz. 16:15 Prawie 1,5 miliarda złotych trafiło do opolskich rodzin w ramach programu 500+. "Zauważamy, że wskaźnik dzietności roś ... Miliard 400 milionów złotych trafiło do tej pory do opolskich rodzin w ramach rządowego wsparcia Rodzina 500+. W Namysłowie podsumowano dziś (25.04) trzy lata ... » więcej 2019-04-25, godz. 16:00 Bus "Nowej Piątki" odwiedził Namysłów Namysłów był dziś (25.04) kolejnym przystankiem na trasie 'Busa na piątkę'. Podczas wizyty pracownicy Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego zachęcali mieszkańców do ... » więcej 2019-04-25, godz. 15:10 Straż zabezpiecza nieszczelne zbiorniki z chemikaliami w Kędzierzynie-Koźlu Ponad tysiąc litrów chemikaliów przepompowują strażacy z Kędzierzyna-Koźla. Zbiorniki z podejrzaną cieczą znajdują się na jednej z działek na terenie holdingu ... » więcej 2019-04-25, godz. 14:45 Selen i arsen a choroby nowotworowe. Opolskie Centrum Onkologii bierze udział w unikatowym programie profilaktyki nowo ... O wpływie mikroelementów na rozwój nowotworów mówi dziś (25.04) w Opolu prof. Jan Lubiński. Onkolog i genetyk z Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedziczn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »