Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-29, 13:45 Autor: Tomasz Cichoń

Łączy nas A4: Było bezpiecznie i spokojnie [FILM, ZDJĘCIA]

„Łączy nas A4” - wspólna akcja 4 rozgłośni Polskiego Radia
Bez wypadków i poważniejszych zdarzeń przebiegła dzisiejsza (29.07) akcja "Łączy nas A4". To wspólny projekt czterech rozgłośni Polskiego Radia położonych wzdłuż autostrady A4, czyli: Radia Opole, Radia Wrocław, Radia Katowice i Radia Kraków. Od samego rana, na półmetku wakacji, ostrzegaliśmy przed korkami, wypadkami i kolejkami do bramek. Na kolejną edycję akcji "Łączy nas A4" zapraszamy za dwa tygodnie, 12 sierpnia.
Reporterzy czterech regionalnych rozgłośni Polskiego Radia przejechali kilkaset kilometrów, by informować słuchaczy, co dzieje się na autostradzie A4 i jak bezpiecznie się po niej poruszać. Pracowali dla Państwa: Katarzyna Maciejczyk (Radio Kraków), Gabriela Kaczyńska (Radio Katowice), Andrzej Andrzejewski (Radio Wrocław) oraz Tomasz Cichoń i Kacper Śnigórski (Radio Opole).


Wspólną akcję podsumowują Gabriela Kaczyńska, Tomasz Cichoń i Kacper Śnigórski.


Godzina 12:00
Jak informują Tomasz Cichoń i Kacper Śnigórski z Radia Opole, było i jest spokojnie w naszym regionie. Bez wypadków i bez większych problemów.


ŁADNE
Jak mówi Katarzyna Maciejczyk (Radio Kraków), trzeba uzbroić się w cierpliwość. Na niektórych odcinkach A4 można utknąć na trochę, ale reszta pozwala na spokojną, płynną podróż.


Reporterzy Polskiego Radia łączą siły, aby na bieżąco relacjonować sytuację na autostradzie w stronę Katowic czy Wrocławia. W lekkim korku jest Gabriela Kaczyńska (Radio Katowice).


Godzina 11:00
Katarzyna Maciejczyk (Radio Kraków) już za Katowicami. Na autostradzie dalej spokojnie i bezpiecznie.


Akcja „Łączy nas A4” i kolejne spotkanie opolskich reporterów Kacpra Śnigórskiego i Gabrieli Kaczyńskiej (Radio Katowice) już we Wrocławiu.


KACPER I ANDRZEJ
Godzina 10:30
Kacper Śnigórski (Radio Opole) i Andrzej Andrzejewski (Radio Wrocław) spotkali się na granicy województw dolnośląskiego i opolskiego.


Spokojna podróż, mimo dużego ruchu, wraz z Gabrielą Kaczyńską z Radia Katowice. Na szczęście nie ma uciążliwych korków, a służby porządkowe na bieżąco działają, aby płynność ruchu była zachowana.


Drogowcy naprawiają bariery ochronne. Relacja reporterki z Krakowa - Katarzyny Maciejczyk.


Jak informuje dziennikarz Radia Opole Marek Sołtysiak, osobówek na A4 jest dużo więcej niż ciężarówek, a ruch powoli rośnie, co świadczy o tym, że wakacyjne podróże już się zaczęły.


ŁADNEEEEEE @
Na podjeździe do okolic Góry Św. Anny o świcie doszło groźnego wypadku, którego skutki musiały zostać usunięte, aby umożliwić bezpieczną dalszą podróż na autostradzie. Informuje Tomasz Cichoń z Radia Opole.


Godzina 10:00
Śląski odcinek A4 przejezdny bez problemów w obu kierunkach. Nie ma żadnych komplikacji, o czym mówi Gabriela Kaczyńska Radio Katowice.


Czy widać zmiany w natężeniu ruchu na autostradzie? Tomasz Cichoń i Kacper Śnigórski, Radio Opole.


Czy pojawiają się jakieś komplikacje? Dolnośląski odcinek A4 sprawdza Andrzej Andrzejewski z Wrocławia.


Przed bramkami autostrady w Brzęczkowicach trzeba spędzić kilka minut. Na szczęście podróż przebiega bez żadnych problemów. Relacja Katarzyny Maciejczyk z Radio Kraków.


Godzina 9:30
Przy węźle Udanin Andrzej Andrzejewski Radio Wrocław.


Cały czas duży ruch na autostradzie pomiędzy Katowicami a Gliwicami, o czym informuje Gabriela Kaczyńska Radio Katowice.


BUSIKI
Opolszczyznę płynnym ruchem przecinamy bez kłopotów. Z Góry Św. Anny nasi reporterzy – Tomasz Cichoń i Kacper Śnigórski.


Reporterzy patrolują autostrady i informują o utrudnieniach i warunkach jazdy. Przy węźle Chrzanów – Trzebinia jest reporterka Radia Kraków Katarzyna Maciejczyk.


Godzina 9:00
Co dzieje się na małopolskiej części autostrady, opisze nam reporterka Radia Kraków Katarzyna Maciejczyk.


Z kolei ruch między Brzęczkowicami a Chorzowem jest coraz większy. Informuje o tym Gabriela Kaczyńska (Radio Katowice), która na śląskim odcinku A4 rozmawiała z motocyklistami.


Na opolskim odcinku A4 ruch niewielki, o czym mówią reporterzy Radia Opole – Tomasz Cichoń i Kacper Śnigórski.


Z północy na południe Polski jedzie Andrzej Andrzejewski (Radio Wrocław).


Godzina 8:00
W podróż rusza również Katarzyna Maciejczyk z Radia Kraków.


Rozpoczynamy akcję czterech rozgłośni (Opole, Wrocław, Katowice i Kraków) „Łączy nas A4”. W naszym głównym wozie reporterskim są Kacper Śnigórski i Tomasz Cichoń.

Wiadomości z regionu

2022-09-24, godz. 19:58 Są pieniądze na podwyżki dla pracowników i projekt. Ministerialne wsparcie dla Politechniki Opolskiej Dwa czeki, opiewające na niemal milion złotych każdy, przekazał Politechnice Opolskiej minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek. » więcej 2022-09-24, godz. 18:54 3 miliony złotych z resortu nauki dla UO. Minister Przemysław Czarnek zapowiada wsparcie prac archeologicznych w Katedrze… 3 miliony złotych na dalsze prace archeologiczne w Katedrze Opolskiej otrzyma prawdopodobnie Uniwersytet Opolski. Zapowiedział to prof. Przemysław Czarnek… » więcej 2022-09-24, godz. 18:05 Od wtorku wraca stała organizacja ruchu na A4. To finał pełnego remontu trasy We wtorek (27.09) rozpocznie się przywracanie stałej organizacji ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim… » więcej 2022-09-24, godz. 18:00 Tragiczny finał poszukiwań zaginionej osoby w Praszce Od piątku praszkowska policja i straż pożarna poszukiwały 73-letneigo mieszkańca miejscowości. Zaginięcie mężczyzny zgłosił jego pasierb. » więcej 2022-09-24, godz. 16:00 Rycerskie prezentacje w centrum Opola. Spotkanie ze średniowieczem Wehikułem czasu do średniowiecza można cofnąć się podczas Festiwalu Piastowskiego przed Zamkiem Górnym w Opolu. » więcej 2022-09-24, godz. 15:16 Chętnych nie brakowało. Plenerowa ścieżka profilaktyczna akcji "Dzień serca" w Opolu [ZDJĘCIA] Dużym zainteresowaniem cieszył się 'Dzień serca' w Opolu. Na placu Kopernika można było skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji oraz warsztatów zdrowego… » więcej 2022-09-24, godz. 15:15 Wczoraj absolwent, dziś już kapral rezerwy. Promocje w 10. BLog [FILM, ZDJĘCIA] 22 studentów z całej Polski przyjęło promocje na stopień kaprala rezerwy w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Absolwenci Legii Akademickiej najpierw musieli… » więcej 2022-09-24, godz. 14:06 To egzamin, który może zadecydować o całym życiu zawodowym. Absolwenci prawa zdają na aplikacje 19 mieszkańców województwa podeszło do corocznych egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze. Tu do wyboru jest aplikacja, adwokacka, radcowska, notarialna… » więcej 2022-09-24, godz. 14:00 Pijany kierowca rajd osobówką zakończył tuż przed murem, wcześniej zniszczył ogrodzenie Do zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy doszło w piątkowy wieczór w Ozimku, przy ul. Wyzwolenia. Jak przekazał nam dyżurny Komendy Miejskiej Policji w… » więcej 2022-09-24, godz. 13:16 "Budowlańcy" udzielają rad. W Oleśnie, Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu można skorzystać z bezpłatnych… Trzy punkty konsultacyjne działają dzisiaj (24.09) w ramach drugiej edycji Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa. Jeszcze do 16:00 można skorzystać z bezpłatnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »