Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-16, 17:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Opole stołuje się w food truckach. Dań z całego świata można skosztować pod chmurką

W food truckach można skosztować dań z całego świata [fot. Agnieszka Pospiszyl]
W food truckach można skosztować dań z całego świata [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Dania kuchni ormiańskiej, włoskiej czy hinduskiej. Hiszpańska wołowina, belgijskie frytki, węgierski langosze i polskie pieczone ziemniaki – to i wiele, więcej można skosztować na Placu Teatralnym w Opolu. W ofercie Festiwalu Food Trucków są nie tylko dania obiadowe, ale również napoje, lody rzemieślnicze czy słodycze.
- Ruch jest od samego rana – cieszy się Dawid z food trucka "Po nitce".

- Ludzie zaczęli wychodzić z domów. Myślę, że to jest ten pomysł, można być w jednym miejscu i spróbować dań z różnych regionów świata. W restauracjach mamy albo kuchnię włoską, albo francuską czy polską, a tu jest okazja spróbować wszystkiego.

Od piątku na Plac Teatralny przychodzą tłumy Opolan i gości.

- Dlatego, że można tu znaleźć jakieś niecodzienne rzeczy, można poprosić o opcję wegańską i bezglutenową. Nie jest to na co dzień popularne. Bardzo nam się podoba, że to się odbywa właśnie tutaj i poprzednia impreza też nam się bardzo podobała – mówi Agata z Opola.

Zjazdowi food trucków w Opolu przyświeca hasło „Lato w mieście”. Poza strefą konsumpcyjną jest też miejsce rekreacji i zabaw dla najmłodszych.
Dawid z food trucka "Po nitce"
Agata z Opola

Wiadomości z regionu

2018-04-22, godz. 15:30 Kwitną aleje czereśniowe wokół Góry św. Anny Aleje czereśniowe w okolicy Góry św. Anny są w pełni rozkwitu. Nie trzeba jechać do dalekiej Japonii, żeby napawać się ich urokiem. Tylko przy drogach prowadz ... » więcej 2018-04-22, godz. 14:30 Krasiejów pełen turystów. Przyjechali fani caravaningu Ponad 400 uczestników, w tym 140 dzieci - zakończył się Ogólnopolski Zlot Caravaningowy „Krasiejów 2018”. Fani biwakowania, właściciele kamperów i przyczep ke ... » więcej 2018-04-22, godz. 14:30 Jubileuszowa wystawa psów w Zakrzowie [ZDJĘCIA] Od rana w Gminnym Ośrodku Sportu w Zakrzowie królują psie piękności. Odbywa się tam jubileuszowa, 25. Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Przyjechali właściciele k ... » więcej 2018-04-22, godz. 13:00 Prudnik: pracownia rehabilitacyjna usprawni pacjentów szpitala Polepsza się sytuacja finansowa szpitala powiatowego w Prudniku. Po raz pierwszy od ponad dekady wynik finansowy jest bliski zbilansowania się. Zasilające go ... » więcej 2018-04-22, godz. 12:00 Czy Opolszczyzna potrzebuje parku narodowego? Samorządowcy mają obawy, naukowcy przekonują, że warto Na Opolszczyźnie miałby powstać park narodowy. To pomysł niektórych naukowców, biologów, ekologów i osób związanych z przyrodą. Pod uwagę brane są tereny Stob ... » więcej 2018-04-22, godz. 12:00 Radio Sygnały świętuje 61. urodziny Najstarsza opolska akademicka rozgłośnia obchodzi 61. urodziny. Radio Sygnały zaczęło nadawać w 1957 roku. Zgodnie z jubileuszową tradycją, tyle ile lat ma st ... » więcej 2018-04-22, godz. 10:30 Opolski plac Mickiewicza potrzebuje rewitalizacji. Zabiega o to rada dzielnicy Z jednej strony strefa dla sportowców, z drugiej dla maluchów - tak widzą nowy plac Adama Mickiewicza w Opolu mieszkańcy dzielnicy Śródmieście. Tamtejsza rada ... » więcej 2018-04-22, godz. 08:45 Zdewastowano boisko w Blachowni. Sprawcą kierowca z rajdowym zacięciem W noc poprzedzającą mecz na szczycie piłkarskiej klasy B, pomiędzy TKKF Blachowianka a LZS Raszowa, murawa boiska w Blachowni została zdewastowana przez amato ... » więcej 2018-04-22, godz. 08:00 Coraz młodsi opolanie trafiają do ośrodka Szansa. To często ofiary przemocy domowej Spada średnia wieku mieszkańców opolskiego ośrodka readaptacji 'Szansa' - tak wynika z analiz pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Powodem jest n ... » więcej 2018-04-21, godz. 22:00 Koncert barokowy, teatr ognia i iluminacja świetlna to kulminacyjny moment Dnia Ochrony Zabytków w Niemodlinie Od czwartku mieszkańcy, jak i przyjezdni mogą zwiedzać zamek w raz z przewodnikiem, a także wziąć udział w warsztatach ceramicznych. Dla najmłodszych przygoto ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »