Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-16, 17:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Opole stołuje się w food truckach. Dań z całego świata można skosztować pod chmurką

W food truckach można skosztować dań z całego świata [fot. Agnieszka Pospiszyl]
W food truckach można skosztować dań z całego świata [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Dania kuchni ormiańskiej, włoskiej czy hinduskiej. Hiszpańska wołowina, belgijskie frytki, węgierski langosze i polskie pieczone ziemniaki – to i wiele, więcej można skosztować na Placu Teatralnym w Opolu. W ofercie Festiwalu Food Trucków są nie tylko dania obiadowe, ale również napoje, lody rzemieślnicze czy słodycze.
- Ruch jest od samego rana – cieszy się Dawid z food trucka "Po nitce".

- Ludzie zaczęli wychodzić z domów. Myślę, że to jest ten pomysł, można być w jednym miejscu i spróbować dań z różnych regionów świata. W restauracjach mamy albo kuchnię włoską, albo francuską czy polską, a tu jest okazja spróbować wszystkiego.

Od piątku na Plac Teatralny przychodzą tłumy Opolan i gości.

- Dlatego, że można tu znaleźć jakieś niecodzienne rzeczy, można poprosić o opcję wegańską i bezglutenową. Nie jest to na co dzień popularne. Bardzo nam się podoba, że to się odbywa właśnie tutaj i poprzednia impreza też nam się bardzo podobała – mówi Agata z Opola.

Zjazdowi food trucków w Opolu przyświeca hasło „Lato w mieście”. Poza strefą konsumpcyjną jest też miejsce rekreacji i zabaw dla najmłodszych.
Dawid z food trucka "Po nitce"
Agata z Opola

Wiadomości z regionu

2017-07-28, godz. 14:00 Granice Dużego Opola ostatecznie zatwierdzone W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie rządu w sprawie zmiany granic niektórych gmin w Polsce. Nie zmieniają się granice Opola, co oznacza, że wnioski p ... » więcej 2017-07-28, godz. 13:45 Skazani pomagają sprzątać po trąbie powietrznej W Landzmierzu nadal trwa sprzątanie i usuwanie strat po trąbie powietrznej, która przeszła nad gminami Cisek i Bierawa na początku lipca. Od tygodnia w pracac ... » więcej 2017-07-28, godz. 13:30 Ostatnie godziny na złożenie projektów budżetu obywatelskiego Opola Do poniedziałku (31.07) mieszkańcy Opola mogą składać projekty do budżetu obywatelskiego na 2018 rok. - Można je składać w trzech kategoriach: zadania duże do ... » więcej 2017-07-28, godz. 11:20 Próbował przekupić policjantów, bo nie chciał mandatu za przekroczenie prędkości Dostał mandat za przekroczenie prędkości, ale wolał spróbować przekupstwa. Do takiego zdarzenia doszło w środę (26.07) w Mionowie (powiat prudnicki), kiedy 54 ... » więcej 2017-07-28, godz. 11:08 Droga między Ciskiem a Sukowicami będzie zamknięta Droga powiatowa między Ciskiem z Sukowicami przez kilka tygodni będzie zamknięta. 1,5-kilometrowy odcinek będzie remontowany. Naprawiane będą szkody powstałe ... » więcej 2017-07-28, godz. 10:20 Bicie rekordu Guinessa w Gogolinie już w najbliższą niedzielę - Mieszkańców prosimy o to, by zabrali ze sobą dobry humor - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” burmistrz Gogolina Joachim Wojtala zapraszając na ... » więcej 2017-07-28, godz. 08:02 Szlak pielgrzyma połączy Prudnik i Krnov Unijne fundusze wspierają też restaurację zabytków na pograniczu opolsko - czeskim. W ramach wspólnego projektu dawną świetność odzyskają ołtarz kościoła para ... » więcej 2017-07-28, godz. 07:32 A4: Wypadek na wysokości Góry Świętej Anny. Droga odblokowana Drogowcy odblokowali opolski odcinek A4 w kierunku Katowic po wypadku do jakiego doszło rano na wysokości Góry Świętej Anny. Tam samochód ciężarowy uderzył w ... » więcej 2017-07-28, godz. 06:00 Prudnik: w tym roku powstanie żywy pomnik ofiar katastrofy samolotu TU-154 Ofiary katastrofy w Smoleńsku upamiętni Prudnik. Pomnik tej narodowej tragedii powstanie na dawnym poligonie wojskowym. Przez dziesięciolecia szkolono tam żoł ... » więcej 2017-07-27, godz. 21:00 Tułowice będą miastem od przyszłego roku. Rząd dał zielone światło Będzie nowe miasteczko na mapie Opolszczyzny od 1. stycznia 2018 roku. Wniosek o nadanie praw miejskich Tułowicom został bowiem pozytywnie rozpatrzony przez R ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »