Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-16, 17:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Opole stołuje się w food truckach. Dań z całego świata można skosztować pod chmurką

W food truckach można skosztować dań z całego świata [fot. Agnieszka Pospiszyl]
W food truckach można skosztować dań z całego świata [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Dania kuchni ormiańskiej, włoskiej czy hinduskiej. Hiszpańska wołowina, belgijskie frytki, węgierski langosze i polskie pieczone ziemniaki – to i wiele, więcej można skosztować na Placu Teatralnym w Opolu. W ofercie Festiwalu Food Trucków są nie tylko dania obiadowe, ale również napoje, lody rzemieślnicze czy słodycze.
- Ruch jest od samego rana – cieszy się Dawid z food trucka "Po nitce".

- Ludzie zaczęli wychodzić z domów. Myślę, że to jest ten pomysł, można być w jednym miejscu i spróbować dań z różnych regionów świata. W restauracjach mamy albo kuchnię włoską, albo francuską czy polską, a tu jest okazja spróbować wszystkiego.

Od piątku na Plac Teatralny przychodzą tłumy Opolan i gości.

- Dlatego, że można tu znaleźć jakieś niecodzienne rzeczy, można poprosić o opcję wegańską i bezglutenową. Nie jest to na co dzień popularne. Bardzo nam się podoba, że to się odbywa właśnie tutaj i poprzednia impreza też nam się bardzo podobała – mówi Agata z Opola.

Zjazdowi food trucków w Opolu przyświeca hasło „Lato w mieście”. Poza strefą konsumpcyjną jest też miejsce rekreacji i zabaw dla najmłodszych.
Dawid z food trucka "Po nitce"
Agata z Opola

Wiadomości z regionu

2018-01-24, godz. 08:00 Prudnik: charyzmatyczny dominikanin będzie miał pamiątkową tablicę w rodzinnym mieście Znanego w Polsce ojca Jana Górę upamiętni Prudnik. 11 lutego odsłonięta będzie dedykowana mu tablica pamiątkowa. Jest to inicjatywa tamtejszej parafii oraz gm ... » więcej 2018-01-24, godz. 07:10 Opolskie obiekty sakralne trafiły na mapę międzynarodowej turystyki kościelnej Diecezja opolska jako pierwsza w Polsce dołączyła do projektu międzynarodowej turystyki sakralnej. To efekt współpracy z diecezją ostrawsko-opawską, inicjator ... » więcej 2018-01-24, godz. 07:00 Dekomunizacja w Opolu. Zmieniły się ulice, co z dokumentami? Trzy ulice w Opolu zmieniły swoje nazwy w ramach ustawy dekomunizacyjnej. Szanse na cofnięcie tego procesu zmalały, a wszystko przez nowelizację wspomnianej u ... » więcej 2018-01-23, godz. 21:00 Opolanin Grzegorz Pukas weźmie udział w "Rejsie Niepodległości" dookoła świata - Staram się działać na różnych polach aktywnie jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne, związane z historią Polski i patriotyzmem - powiedział w Loży Radiowej G ... » więcej 2018-01-23, godz. 20:30 Spór o program Mieszkanie Plus w Kędzierzynie-Koźlu. Senator kontra prezydent - Kędzierzyn-Koźle nie za bardzo chce współpracować z państwem polskim w ramach projektów, które państwo przeznacza na rozwój społeczeństwa - uważa senator Pi ... » więcej 2018-01-23, godz. 20:15 Szukają społecznika i organizacji roku 2017 z Opola Chcą uhonorować społeczników i organizacje pozarządowe z Opola. Do 15 lutego można zgłaszać nominacje do konkursu im. Jana Całki. Centrum Dialogu Obywatelskie ... » więcej 2018-01-23, godz. 19:00 Decyzja w sprawie nowych "opolskich" Pomników Historii zapadnie w pierwszym półroczu - Nasza opinia jest pozytywna, uważamy, że oba obiekty spełniają kryteria, ale trzeba pamiętać jak wygląda cała procedura - przypomniał w Loży Radiowej Bartos ... » więcej 2018-01-23, godz. 18:30 Czy w Kędzierzynie-Koźlu powstaną strefy aktywności? OSA - to nazwa nowego rządowego projektu. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki na terenie całego kraju może powstać nawet 3000 ogólnodostęp ... » więcej 2018-01-23, godz. 17:45 Prudnik: spada liczba nauczycieli korzystających z urlopów na podreperowanie zdrowia Mniej nauczycieli z gminy Prudnik idzie na urlopy dla poratowania zdrowia. Mogą one trwać nawet rok i są przywilejem gwarantowanym przez Kartę Nauczyciela. W ... » więcej 2018-01-23, godz. 17:15 Kolejni repatrianci zamieszkają w Nysie Nysa przyjmie kolejnych repatriantów. W lutym do miasta ma przyjechać 4-osobowa rodzina z Kazachstanu. Gmina zapewni im nie tylko mieszkanie, ale również prac ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »