Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-27, 12:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Czesław Tomalik: chcą odwrócić uwagę od zwolnień nauczycieli

Czesław Tomalik
Czesław Tomalik
Wyproszenie rzeczniczki prasowej wojewody Martyny Kolemby z posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego nie miało miejsca - stwierdza Czesław Tomalik, prezes Związku Gmin Śląska Opolskiego, przedstawiciel gmin w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego w wydanym dla mediów oświadczeniu.
Tomalik informuje także, że jego rozmowa z Martyną Kolembą toczyła się w obecności około 30 osób, wśród których było czworo delegatów z Warszawy, razem z Henryką Bochniarz, prezydentem Konfederacji Lewiatan. "Młodej kobiecie z aparatem w ręku zwróciłem uwagę, że nie życzę sobie nagrywania obrad w formie video" - czytamy w oświadczeniu.

Tomalik stwierdza także, że "rozpowiadanie nieprawdy o tych wydarzeniach" miało na celu odwrócenie uwagi od omawianego podczas rady tematu zwolnień nauczycieli w wyniku reformy edukacji. Jako drugi cel tych działań postrzega nagonkę na siebie i przypomina, że od 28 lat zajmuje się działalnością publiczną w województwie opolskim.

Przypomnijmy: oświadczenie Czesława Tomalika to odpowiedź na informacje przedstawione przez wicewojewodę Violettę Porowską podczas konferencji prasowej w czwartek (22.06). Wówczas dziennikarzy poinformowano o wyproszeniu z sali Martyny Kolemby, rzecznik prasowej wojewody opolskiego Adriana Czubaka.

Zachowanie Czesława Tomalika skrytykowali opolscy politycy, goście Niedzielnej Loży Radiowej. W trakcie programu sugerowano konieczność skontrolowanie prac Związku Gmin Śląska Opolskiego oraz przeprowadzenie audytu finansowego. Ostatnie raporty finansowe na stronie ZGŚO dotyczą roku 2012 i wynika z nich, że niemal cały budżet (praktycznie w całości złożony ze składek gmin członkowskich) jest wydawany na pensje prezesa i pracowników. Ostatni wpis w zakładce "Aktualności" pochodzi z lipca 2016 roku. Dodajmy, że Tomalik kieruje pracami związku od chwili jego utworzenia w 1991 roku.

Wiadomości z regionu

2018-02-24, godz. 20:00 Polacy zapisują się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Będą też grupy z Opolszczyzny Trwają zapisy uczestników na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie. Swój udział potwierdziło ponad 1000 młodych osób z Polski. Do ... » więcej 2018-02-24, godz. 18:00 Samorządowa Loża Radiowa: Czy zamiana gruntów w Opolu to dobry pomysł? O zamianie gruntów, proponowanej przez opolski ratusz, rozmawiali goście dzisiejszej Samorządowej Loży Radiowej. Za tereny w Opolu Grudzicach, ratusz odstąpi ... » więcej 2018-02-24, godz. 17:00 Poduszki berlińskie lekarstwem na piratów drogowych. Taki pomysł mają mieszkańcy opolskich Krzanowic Drogowe poduszki berlińskie mają ostudzić fantazję piratów, którzy przemierzając opolskie Krzanowice za nic mają ograniczenia obowiązujące w terenie zabudowan ... » więcej 2018-02-24, godz. 16:00 Brzeg: konflikt między miastem, a BCM. Po stronie szpitala znów stanęło SKO Od 2014 roku władze Brzeskiego Centrum Medycznego domagają się umorzenia zaległego podatku od nieruchomości ze względu na słabą kondycję finansową lecznicy or ... » więcej 2018-02-24, godz. 16:00 W Brzegu sprawdzisz jakość powietrza. W mieście zamontowano specjalne sensory 10 czujników do mierzenia jakości powietrza zostało zamontowanych w różnych częściach Brzegu. Kilka z nich pojawiło się w centrum i przy głównych ulicach, a n ... » więcej 2018-02-24, godz. 15:00 Brzeski pomnik „hydraulika” doczeka się rozbiórki, ale dopiero w przyszłym roku Pół miliona złotych może kosztować usunięcie monumentu ku czci żołnierzy Armii Czerwonej u zbiegu ulic Oławskiej i Wrocławskiej w Brzegu. To wstępne szacunki ... » więcej 2018-02-24, godz. 15:00 Strażacy zebrali dary dla Kresowian Ponad tonę darów - ubrań, żywności, ale też sprzętów dla dzieci typu wózki czy foteliki samochodowe, zebrali strażacy z OSP Grodzisko. Druhowie zaangażowali s ... » więcej 2018-02-24, godz. 14:00 Groźna choroba coraz częściej atakuje psy i koty Coraz większa liczba psów i kotów choruje na parwowirozę. Niepokojące dane napływają z gabinetów weterynaryjnych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Nie ma of ... » więcej 2018-02-24, godz. 14:00 Dwóch pijanych kierowców zatrzymali policjanci na terenie powiatu kluczborskiego Jeden z pijanych kierowców jechał przez Kluczbork zygzakiem, drugi - wjechał do rowu przy drodze krajowej numer 45. » więcej 2018-02-24, godz. 13:00 Uciekł z miejsca wypadku, jest poszukiwany przez policję Policja poszukuje sprawcy nocnego wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Sosnkowskiego i Pużaka w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »