Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-27, 12:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Czesław Tomalik: chcą odwrócić uwagę od zwolnień nauczycieli

Czesław Tomalik
Czesław Tomalik
Wyproszenie rzeczniczki prasowej wojewody Martyny Kolemby z posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego nie miało miejsca - stwierdza Czesław Tomalik, prezes Związku Gmin Śląska Opolskiego, przedstawiciel gmin w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego w wydanym dla mediów oświadczeniu.
Tomalik informuje także, że jego rozmowa z Martyną Kolembą toczyła się w obecności około 30 osób, wśród których było czworo delegatów z Warszawy, razem z Henryką Bochniarz, prezydentem Konfederacji Lewiatan. "Młodej kobiecie z aparatem w ręku zwróciłem uwagę, że nie życzę sobie nagrywania obrad w formie video" - czytamy w oświadczeniu.

Tomalik stwierdza także, że "rozpowiadanie nieprawdy o tych wydarzeniach" miało na celu odwrócenie uwagi od omawianego podczas rady tematu zwolnień nauczycieli w wyniku reformy edukacji. Jako drugi cel tych działań postrzega nagonkę na siebie i przypomina, że od 28 lat zajmuje się działalnością publiczną w województwie opolskim.

Przypomnijmy: oświadczenie Czesława Tomalika to odpowiedź na informacje przedstawione przez wicewojewodę Violettę Porowską podczas konferencji prasowej w czwartek (22.06). Wówczas dziennikarzy poinformowano o wyproszeniu z sali Martyny Kolemby, rzecznik prasowej wojewody opolskiego Adriana Czubaka.

Zachowanie Czesława Tomalika skrytykowali opolscy politycy, goście Niedzielnej Loży Radiowej. W trakcie programu sugerowano konieczność skontrolowanie prac Związku Gmin Śląska Opolskiego oraz przeprowadzenie audytu finansowego. Ostatnie raporty finansowe na stronie ZGŚO dotyczą roku 2012 i wynika z nich, że niemal cały budżet (praktycznie w całości złożony ze składek gmin członkowskich) jest wydawany na pensje prezesa i pracowników. Ostatni wpis w zakładce "Aktualności" pochodzi z lipca 2016 roku. Dodajmy, że Tomalik kieruje pracami związku od chwili jego utworzenia w 1991 roku.

Wiadomości z regionu

2018-06-21, godz. 06:00 35 lat temu Jan Paweł II odwiedził Górę św. Anny. W naszym programie wracamy do tego wyjątkowego wydarzenia 21 czerwca 1983 roku spotkało się z papieżem na Górze św. Anny około miliona pielgrzymów. Okoliczne drogi były zablokowane, na stację kolejową w Leśnicy i Zdz ... » więcej 2018-06-21, godz. 06:00 Przemycał i handlował narkotykami. Wpadł ze swoją partnerką Policjanci z Namysłowa zatrzymali 26-letniego mężczyznę i o pięć lat młodszą kobietę, którzy podejrzani są o posiadanie, handlowanie i przemycanie narkotyków ... » więcej 2018-06-20, godz. 23:00 Opolskie Orły docenione. Za nami gala pełna nagród Za nami Gala Opolskich Orłów. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymali nagrody za osiągnięcia naukowe. Są to finaliści i lau ... » więcej 2018-06-20, godz. 22:00 Szerszenie zagrażają mieszkańcom Konradowej? Tym razem skończyło się na strachu Do Radia Opole zgłosiła się słuchaczka z Konradowej w powiecie nyskim, która twierdzi, że na posesji jej sąsiada zadomowiły się szerszenie. Kobieta uważa, że ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:50 Cecylia Gonet czwarty raz wybrana liderką NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego wybrał władze na kolejne 4 lata. Walne Zebranie Delegatów odbywa się na Górze św. Anny Na czele związku po ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:30 Pożegnanie Sabine Haake na corocznym grillu w opolskim konsulacie RFN [ZDJĘCIA] Kilkuset gości pojawiło się dziś (20.06) w ogrodzie przy opolskim konsulacie Republiki Federalnej Niemiec. Od wielu lat politycy, działacze samorządowi i prze ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Gmina Olesno zaprosiła pierwszą ósemkę repatriantów. Jest dotacja wojewody na adaptację mieszkań Dwa mieszkania przy ulicy Labora w Oleśnie zostaną wyremontowane dla repatriantów dzięki współpracy magistratu i Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W oleskim ur ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Kosmos nie ma przed nimi tajemnic. Studenci Wirtualnej Akademii Astronomii odebrali dyplomy Młodzi astronomowie z regionu zakończyli kolejny rok nauki w Wirtualnej Akademii Astronomii działającej przy Uniwersytecie Opolskim. Za pierwsze trzy lata ast ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:30 Martwe zwierzęta obok żywych. Właściciel: wcale nie jest tak tragicznie. Ciąg dalszy interwencji TOZ-u Martwe zwierzęta obok żywych. Konie, drób stłoczone w brudnych, dusznych pomieszczeniach. W takich warunkach przechowywanych jest około 600 zwierząt w miejsco ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:00 Głogówek: gmina zwiększy ofertę dla seniorów Na potrzeby seniorów adaptowana będzie część zdegradowanego budynku niedokończonego szpitala w Głogówku. Nowe pomieszczenia zwiększą ofertę tamtejszego domu d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »