Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-27, 12:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Czesław Tomalik: chcą odwrócić uwagę od zwolnień nauczycieli

Czesław Tomalik
Czesław Tomalik
Wyproszenie rzeczniczki prasowej wojewody Martyny Kolemby z posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego nie miało miejsca - stwierdza Czesław Tomalik, prezes Związku Gmin Śląska Opolskiego, przedstawiciel gmin w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego w wydanym dla mediów oświadczeniu.
Tomalik informuje także, że jego rozmowa z Martyną Kolembą toczyła się w obecności około 30 osób, wśród których było czworo delegatów z Warszawy, razem z Henryką Bochniarz, prezydentem Konfederacji Lewiatan. "Młodej kobiecie z aparatem w ręku zwróciłem uwagę, że nie życzę sobie nagrywania obrad w formie video" - czytamy w oświadczeniu.

Tomalik stwierdza także, że "rozpowiadanie nieprawdy o tych wydarzeniach" miało na celu odwrócenie uwagi od omawianego podczas rady tematu zwolnień nauczycieli w wyniku reformy edukacji. Jako drugi cel tych działań postrzega nagonkę na siebie i przypomina, że od 28 lat zajmuje się działalnością publiczną w województwie opolskim.

Przypomnijmy: oświadczenie Czesława Tomalika to odpowiedź na informacje przedstawione przez wicewojewodę Violettę Porowską podczas konferencji prasowej w czwartek (22.06). Wówczas dziennikarzy poinformowano o wyproszeniu z sali Martyny Kolemby, rzecznik prasowej wojewody opolskiego Adriana Czubaka.

Zachowanie Czesława Tomalika skrytykowali opolscy politycy, goście Niedzielnej Loży Radiowej. W trakcie programu sugerowano konieczność skontrolowanie prac Związku Gmin Śląska Opolskiego oraz przeprowadzenie audytu finansowego. Ostatnie raporty finansowe na stronie ZGŚO dotyczą roku 2012 i wynika z nich, że niemal cały budżet (praktycznie w całości złożony ze składek gmin członkowskich) jest wydawany na pensje prezesa i pracowników. Ostatni wpis w zakładce "Aktualności" pochodzi z lipca 2016 roku. Dodajmy, że Tomalik kieruje pracami związku od chwili jego utworzenia w 1991 roku.

Wiadomości z regionu

2018-12-13, godz. 12:27 W Opolu upamiętniono rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. "Oby nigdy nie było powtórki" Mija 37 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Z tej okazji delegacje opolskich instytucji złożyły wiązanki kwiatów na Skwerze Solidarności w Opolu. » więcej 2018-12-13, godz. 12:00 Konieczne jest zwiększenie finansowania psychiatrii dziecięcej. O problemie dyskutowano podczas konwentu marszałków - Nie było ministra zdrowia, ale byli wiceministrowie. Rozmawialiśmy m.in. o koniecznym zwiększeniu dostępu do psychiatrii dziecięcej - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-13, godz. 12:00 Rozświetlą Opole nadzieją i radością. Marsz przypomni postać św. Łucji Przejdą ulicami miasta, żeby podzielić się światłem i nadzieją w sercach. Po raz pierwszy ulicami Opola przejdzie pochód zadedykowany patronce 13 dnia grudnia ... » więcej 2018-12-13, godz. 10:45 Multimedialny pomnik-ławka stanie w Pawłowiczkach Pomnik w formie multimedialnej ławki stanie w Pawłowiczkach. Ma to być uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Projekt „Ławki Niepod ... » więcej 2018-12-13, godz. 10:30 Porady prawne w ramach ogólnopolskiej akcji - "Grudzień Konsumenta na Rynku Finansowym" Porady będą udzielana dzisiaj (13.12), a skierowane będą do klientów, którzy są stroną nieuczciwych umów, toksycznych produktów lub nieuczciwych praktyk ze st ... » więcej 2018-12-13, godz. 10:02 Suche krany w Ciężkowicach i Polskiej Cerekwi Poważna awaria sieci wodociągowej w gminie Polska Cerekiew. Obecnie wstrzymana jest dostawa wody w całej miejscowości Ciężkowice a także w Polskiej Cerekwi na ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:30 Ogrzewalnia dla bezdomnych w Opolu? Taki plan ma urząd miasta Nie wiadomo jeszcze, gdzie miałaby mieścić się ogrzewalnia. Na razie trwają pierwsze rozmowy z właścicielami i administratorami budynków, gdzie potencjalnie b ... » więcej 2018-12-13, godz. 08:15 O szkodliwości uzależnień słuchali i opowiadali nastolatkowie z Praszki 'Żyj z pasją' - pod takim hasłem zorganizowano I Regionalny Przystanek Profilaktyczny 'Stop Uzależnieniom Praszka 2018'. W akcji wzięli udział uczniowie trzec ... » więcej 2018-12-13, godz. 07:15 Karp gotowy na święta. W tym roku nieco droższy. "Większa ryba to mniej ości" Niemodliński karp jest gotowy na święta. W Gospodarstwie Rybackim od kilku dni ustawiają się kolejki kupujących, którzy chcą kupić rybę. W tym roku w sprzedaż ... » więcej 2018-12-12, godz. 22:00 13 tysięcy głosów poparcia nie pomogło. Opolski NFZ nie ma pieniędzy na neurochirurgię i OIOM w Kluczborku Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nie ma pieniędzy na kontrakt dla kluczborskiego szpitala Vital Medic. Placówka od kilku miesięcy walczy, aby podpi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »