Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-27, 12:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Czesław Tomalik: chcą odwrócić uwagę od zwolnień nauczycieli

Czesław Tomalik
Czesław Tomalik
Wyproszenie rzeczniczki prasowej wojewody Martyny Kolemby z posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego nie miało miejsca - stwierdza Czesław Tomalik, prezes Związku Gmin Śląska Opolskiego, przedstawiciel gmin w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego w wydanym dla mediów oświadczeniu.
Tomalik informuje także, że jego rozmowa z Martyną Kolembą toczyła się w obecności około 30 osób, wśród których było czworo delegatów z Warszawy, razem z Henryką Bochniarz, prezydentem Konfederacji Lewiatan. "Młodej kobiecie z aparatem w ręku zwróciłem uwagę, że nie życzę sobie nagrywania obrad w formie video" - czytamy w oświadczeniu.

Tomalik stwierdza także, że "rozpowiadanie nieprawdy o tych wydarzeniach" miało na celu odwrócenie uwagi od omawianego podczas rady tematu zwolnień nauczycieli w wyniku reformy edukacji. Jako drugi cel tych działań postrzega nagonkę na siebie i przypomina, że od 28 lat zajmuje się działalnością publiczną w województwie opolskim.

Przypomnijmy: oświadczenie Czesława Tomalika to odpowiedź na informacje przedstawione przez wicewojewodę Violettę Porowską podczas konferencji prasowej w czwartek (22.06). Wówczas dziennikarzy poinformowano o wyproszeniu z sali Martyny Kolemby, rzecznik prasowej wojewody opolskiego Adriana Czubaka.

Zachowanie Czesława Tomalika skrytykowali opolscy politycy, goście Niedzielnej Loży Radiowej. W trakcie programu sugerowano konieczność skontrolowanie prac Związku Gmin Śląska Opolskiego oraz przeprowadzenie audytu finansowego. Ostatnie raporty finansowe na stronie ZGŚO dotyczą roku 2012 i wynika z nich, że niemal cały budżet (praktycznie w całości złożony ze składek gmin członkowskich) jest wydawany na pensje prezesa i pracowników. Ostatni wpis w zakładce "Aktualności" pochodzi z lipca 2016 roku. Dodajmy, że Tomalik kieruje pracami związku od chwili jego utworzenia w 1991 roku.

Wiadomości z regionu

2017-11-21, godz. 10:30 Paweł Kukiz i wojewoda o zmianach w ordynacji wyborczej. Dwie różne oceny - Nie podoba nam się znoszenie jednomandatowych okręgów wyborczych na poziomie gmin, czyli burmistrzów, wójtów - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy ... » więcej 2017-11-21, godz. 10:00 Strażacy przygotowani do działania w przypadku zagrożenia radiologicznego Strażacy z grupy chemicznej z Kędzierzyna-Koźla będą jeszcze lepiej przygotowani do udziału w akcjach ratowniczych, w których mogą być narażeni na działanie p ... » więcej 2017-11-21, godz. 10:00 Wypił alkohol, "poprawił" narkotykami i wsiadł za kółko. Wjechał w ogrodzenie i dachował Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali 38-latka. Mężczyzna kierował osobowym audi mając ponad 2 promile alkoholu oraz będąc pod wpływem narkotyków. Funkcjon ... » więcej 2017-11-21, godz. 08:30 W końcu wyremontowali drogę. Siedem lat po powodzi Po 7 latach od powodzi w końcu została naprawiona droga zniszczona przez wodę. Odcinek trasy powiatowej między Ciskiem a Sukowicami wyremontowano za pieniądze ... » więcej 2017-11-21, godz. 07:30 Pracownicy DPS piszą petycje o większe zarobki, które są najniższe w pomocy społecznej Personel Domów Pomocy Społecznej to nadal jedna z najsłabiej wynagradzanych grup zawodowych. Funkcjonowaniu tych placówek poświęcona była narada robocza w Pru ... » więcej 2017-11-21, godz. 06:00 Straż miejska pobierze próbki z pieca. Ciąg dalszy walki z zanieczyszczeniem powietrza Strażnicy miejscy z Kędzierzyna-Koźla nie tylko będą zaglądać do palenisk, ale również pobiorą próbki popiołu. Ma to pomóc w walce z tymi, którzy w domowych p ... » więcej 2017-11-20, godz. 21:49 Duży kurnik spłonął w zakładach drobiarskich koło Niemodlina Nie ma ofiar w ludziach po pożarze do jakiego doszło w miejscowości Michałówek niedaleko Niemodlina. W kurniku, który spłonął nie było też kur - mówi młodszy ... » więcej 2017-11-20, godz. 21:40 Trudne warunki na drogach. Wypadek pod Zalesiem Śląskim Bardzo trudne warunki na drodze przyczyniły się do wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 426 między Zalesiem Śląskim a Olszową. Na łuku osobowa sk ... » więcej 2017-11-20, godz. 20:35 Pożar na wysypisku w Kędzierzynie-Koźlu Strażacy z Kędzierzyna-Koźla, Sławięcic, Miejsca Kłodnickiego i Cisowej walczą z pożarem wysypiska śmieci. Przyczyną pojawienia się ognia na kędzierzyńskim śm ... » więcej 2017-11-20, godz. 19:30 IPN zawiesza poszukiwania pod Łambinowicami. Wznowienie prac za kilka miesięcy Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN wstrzymuje prowadzone w Dworzysku pod Łambinowicami dalsze poszukiwania szczątków żołnierzy z oddziału Henryka Flamego ps ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »