Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-17, 17:05 Autor: Dorota Kłonowska

Militarne Miasteczko rozrywkowym hitem V Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin „Trzy Plus” [ZDJĘCIA]

[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
Czołgi, wozy bojowe, roboty i specjalistyczny sprzęt wojskowy - takie atrakcje przygotowali na nyskim stadionie organizatorzy V Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin "Trzy Plus". Tzw. Miasteczko Wojskowe to prezent wojewody opolskiego dla uczestników tego spotkania.
Można nie tylko wszystkiego dotknąć, ale wejść do środka czołgu i zapytać o wszystko najprawdziwszych żołnierzy. Militarne maszyny są oblegane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

- Wspaniała zabawa. Te bojowe wozy piechoty to znam, ale głównie kierujemy się tymi tabliczkami, na których są określone nazwy i parametry pojazdów. Można się wszystkiego „doczytać” – mówi Dariusz Sosiński.

- Prawdziwy czołg, z lufą, byłem tam w środku, wszystko jest tu fajne, chciałbym mieć taki w domu – mówi kilkuletni Maciek.

Są i tacy, na których sprzęt nie robi aż takiego wrażenia, bo mają go na co dzień w pracy.

- Jestem wojskowym. To jest w części nasz sprzęt, czyli piechoty górskiej z Kłodzka. Ale ten obok jest z Bolesławca, to już wyższy kaliber. Samo wejście do środka, zobaczenie, to jest niesamowita frajda dla dzieci – mówi Zbigniew Bychawski.

Zabawa na stadionie przy ul. Kraszewskiego trwa. Ze swoimi atrakcjami i sprzętem przyjechała też policja, straż pożarna i straż graniczna.
Relacja ze stadionu

Wiadomości z regionu

2017-06-28, godz. 16:30 Opieszale pracował na oddziale ratunkowym. Lekarz z brzeskiego SOR-u stracił etat Nadal głośno po ostatnich wydarzeniach w Brzeskim Centrum Medycznym. Do szpitala w Brzegu w niedzielę (25.06) po południu zgłosił się 37-letni mężczyzna z sil ... » więcej 2017-06-28, godz. 16:30 Nysa chce podświetlić wszystkie zabytki Śląskiego Rzymu Od kilku dni Nysa ma tzw. masterplan, dotyczący oświetlenia i iluminacji miasta, który będzie stopniowo wprowadzany w życie. Chodzi nie tylko o oświetlenie uż ... » więcej 2017-06-28, godz. 16:20 Możliwe gwałtowne wzrosty stanów wody w rzekach Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwości gwałtownego wzrostu stanu wód na Opolszczyźnie. » więcej 2017-06-28, godz. 16:00 Uchodźcy w Namysłowie? Samorząd chce przyjąć jedną z muzułmańskich rodzin Władze Namysłowa deklarują chęć pomocy uchodźcom. Gmina chce tym samym pokazać empatię i zrozumienie dla osób uciekających przed wojną. Burmistrz Julian Krusz ... » więcej 2017-06-28, godz. 16:00 Dozór policyjny nie wystarczył. Sąd zwolnił podejrzanego w "aferze dębowej" z aresztu, a on na wolności zastraszał świ ... Podejrzany w wołczyńskiej 'aferze dębowej' Michał A. krótko cieszył się wolnością. Tym razem trafił do aresztu za zastraszanie świadków. » więcej 2017-06-28, godz. 16:00 Policja poszukuje Dariusza Cybulskiego Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu, na podstawie listu gończego wydanego przez Wielkopolski X Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zor ... » więcej 2017-06-28, godz. 15:00 19-latek złapany w godzinę po kradzieży Kilkadziesiąt minut potrzebowali policjanci z Ozimka, by zatrzymać 19-latka podejrzewanego o włamanie do dwóch piwnic. Kryminalni znaleźli skradzione przedmio ... » więcej 2017-06-28, godz. 14:30 Okrąglak oficjalnie otwarty po remoncie. "Najlepsza hala między Wrocławiem a Gliwicami" [ZDJĘCIA, FILM] Po prawie 2,5-rocznej modernizacji wyremontowany Okrąglak został oficjalnie otwarty. Inwestycja warta blisko 40 milionów złotych jest teraz gotowa do organizo ... » więcej 2017-06-28, godz. 14:27 Opole: Ruszyły prace związane z budową podziemnego parkingu i rozbudową Galerii Solaris na placu Kopernika To pierwszy etap prac i teraz utrudnienia będą dotyczyły głównie pieszych i kierowców szukających w tej okolicy miejsca do zaparkowania. » więcej 2017-06-28, godz. 13:37 Obwodnica, przejazd po zaporze, dodatkowe autobusy. Festiwal Ognia i Wody bliżej turysty Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej wyraził zgodę na otwarcie przejazdu samochodów po zaporze w czasie nyskiego Festiwalu Ognia i Wody, czyli 8 lipca. Miasto ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »