Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-05-23, 06:00 Autor: Witold Wośtak

Gogolińscy seniorzy mogą liczyć na lepszą opiekę. Ośrodek zdrowia dostał prawie 700 tysięcy złotych z RPO

[fot. Maciej Stępień]
[fot. Maciej Stępień]
Andrzej Mrowiec [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Mrowiec [fot. Witold Wośtak]
Prawie 700 tysięcy złotych na opiekę nad seniorami otrzymał Gminny Ośrodek Zdrowia w Gogolinie z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Rozpatrzono w nim ponad 20 wniosków, a gogoliński program, mający trwać dwa lata i objąć prawie 160 osób, zyskał jedną z najlepszych ocen. W planie są między innymi spotkania z dietetykiem i promowanie aktywności fizycznej oraz organizacja takich zajęć.

- Duży nacisk położymy na rehabilitację seniorów, którzy na przykład wykorzystają roczny limit 90 wizyt w ramach leczenia publicznego - mówi Andrzej Mrowiec, dyrektor gogolińskiego ośrodka zdrowia.

- Projekt przewiduje również organizację grup terapeutycznych. W ich skład wejdą lekarze, pielęgniarki, psycholodzy i psychiatrzy. Dzięki temu będzie można udzielić świadczeń medycznych w warunkach domowych. Osoby, których nie będzie można rehabilitować w domach, będą dowożone na zajęcia do naszego centrum aktywizacji i rehabilitacji - dodaje.

Do realizacji projektu potrzeba niemal 40 tysięcy złotych wkładu własnego. W ciągu tygodnia ma ruszyć kampania promocyjna tego programu.
Andrzej Mrowiec

Wiadomości z regionu

2019-08-18, godz. 21:54 Noc w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. Wakacyjna atrakcja dla dzieci Ostatnią noc tegorocznych wakacji mali mieszkańcy gminy Walce będą mogli spędzić nie we własnych łóżkach, ale w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. » więcej 2019-08-18, godz. 21:37 Defilada w Katowicach – hołd oddany historii, czy polityczna gra? Gorąca dyskusja polityków w Niedzielnej Loży Radiowej Podzielone zdania w sprawie lokalizacji defilady wojskowej 'Wierni Polsce'. Opolscy politycy dyskutowali, czy wybór Katowic na takie wydarzenie, to decyzja po ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej Osaka na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi [ZDJĘCIA] Do dziś (18.08) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi trwa 3 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej OSAKA. Jak podają organizatorzy, wydarzenie przyciągnęło ponad dwust ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Kresowianie z całej Opolszczyzny przyjechali do Wójcic. Trwają VIII Opolskie Dni Madonn Kresowych Mimo powojennej zawieruchy, kult Matki Boskiej Łopatyńskiej, której cudowny obraz znajduje się w wójcickim sanktuarium, nie stracił na znaczeniu. » więcej 2019-08-18, godz. 17:00 Janusz Kowalski zapowiedział walkę z wyludnieniem Opolszczyzny. "Potrzebne są odważne programy" - Według ekspertów, egzystencja województwa opolskiego stoi pod wielkim znakiem zapytania - mówił na dzisiejszej (18.08) konferencji prasowej Janusz Kowalski, ... » więcej 2019-08-18, godz. 14:24 "Pacjenci sami wydłużają kolejki". Rzecznik opolskiego NFZ o problemie nie zgłaszanych rezygnacji z wizyt u lekarzy sp ... - Od kwietnia operacje zaćmy, badanie rezonansem magnetycznym oraz tomografem komputerowym stały się świadczeniami nielimitowanymi - przypomniała w 'Rozmowie ... » więcej 2019-08-18, godz. 13:57 Nocny rajd pijanego kierowcy zakończony w... ogródku Pijany kierowca wjechał na chodnik, staranował ogrodzenie i zatrzymał się w ogródku. Do zdarzenia doszło minionej nocy w centrum Opola, na ul. Robotniczej. 21 ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:50 Gmina Głuchołazy tętni życiem podczas wakacji. Do wyboru park, tężnia, Muszla Leśna, Pokrzywna i Jarnołtówek Dużą popularnością wśród turystów cieszy się w te wakacje gmina Głuchołazy. Samorząd przeznaczył dodatkowe 100 tysięcy złotych na organizację weekendowych i ś ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:31 Sanepid przestrzega: miejskie fontanny, to nie kąpieliska. Nie pozwólmy wchodzić dzieciom Rodzice nie powinni pozwalać na kąpiel dzieci w fontannach, to niebezpieczne - ostrzega sanepid. » więcej 2019-08-18, godz. 07:49 Remontują parter urzędu, żeby petentom było wygodniej Po remoncie dachu urzędu gminy w Reńskiej Wsi przyszedł czas na parter. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają jeszcze kilka tygodni, ale po ich zakońc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »