Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-04-20, 17:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Opolskie mamy mają moc. Kobiety z regionu jednoczą siły

"Opolska mama ma moc" - spotkanie kobiet w UMWO [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Opolska mama ma moc" - spotkanie kobiet w UMWO [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Opolska mama ma moc" to projekt, który ma jednoczyć kobiety z naszego regionu. Podczas spotkań organizowanych przez samorząd województwa opolskiego panie wymieniały się doświadczeniem. Tak powstała książka ukazująca ich sylwetki, losy i perypetie. Wydano także kalendarz z fotografiami aktywnych kobiet i osób z ich otoczenia.
- Chcemy, aby podczas tych spotkań kobiety zdobywały także wiedzę o pieniądzach unijnych, które są przeznaczone właśnie dla nich - mówi Karina Bedrunka z Urzędu Marszałkowskiego. - Pojawiły się - i to jest cudowne i fajne - po raz pierwszy na poziomie regionalnym pieniądze, które są skierowane bezpośrednio do kobiet, do mam. One są związane z tym, że jeśli chce się skorzystać z bezpłatnej szkoły rodzenia, to faktycznie można. Jak już dzieciątko urodzi się, to można pozyskać pieniądze na szczepionki. Jest wcześniaczek i potrzebuje badania, aby dowiedzieć się, jakiej rehabilitacji potrzebuje przejść, to na to też mamy pieniądze - dodaje.

W projekcie "Opolska mama ma moc" wzięła udział między innymi pani Agnieszka Żyrek. Jej zdjęcie pojawiło się w kalendarzu, a pomysł na życie został opisany w książce.

- Na co dzień muszę się dosyć sprawnie poruszać w męskim świecie i to nie ze względów tylko i wyłącznie zawodowych, ale jestem matką trójki chłopców - mówi Żyrek. - Od kilku lat regularnie biegam, nie robię tego w żaden sposób zawodowo. Robię to po to, aby odstresować się i w myśl zasady: wysiłek fizyczny dla higieny psychicznej - dodaje.

W przedsięwzięcie "Opolskie mama ma moc" zaangażowała się także prof. Dorota Simonides, która zachęcała kobiety do uczenia swoich mężów wspólnego podziału obowiązków domowych.
Karina Bedrunka
Agnieszka Żyrek

Wiadomości z regionu

2017-07-22, godz. 11:40 Wcześniejsza emerytura dla farmera. Dyrektor KRUS o nowych przepisach Od 1 października wchodzą zmiany w systemie emerytalnym. O przejście na wcześniejszą emeryturę będą mogli ubiegać się rolnicy, którzy w tym roku ukończą 55 la ... » więcej 2017-07-22, godz. 11:00 Mieszkańcy nie chcą wycinki drzew przy ul. Rybackiej w Opolu. Domagają się tego strażacy Mieszkańcy osiedla przy ul. Rybackiej w centrum Opola nie chcą, aby wycięto tam drzewa. Pierwsze protesty lokatorów miały miejsce kilka miesięcy temu, wówczas ... » więcej 2017-07-22, godz. 10:00 Jak odkorkować Prudnik? Działacze Kukiz '15 mają plan Darmowa komunikacja miejska ma być antidotum na czekające Prudnik poważne utrudnienia komunikacyjne. Taka jest propozycja formacji Kukiz`15. Związana jest z r ... » więcej 2017-07-22, godz. 09:00 Turystyczne dźwięki w Głuchołazach. Rozpoczęła się tegoroczna KROPKA Ruszyła 11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej KROPKA w Głuchołazach. Na scenie w parku zdrojowym prezentują się najbardziej znani artyśc ... » więcej 2017-07-22, godz. 08:00 Szumiradzkie lasy pod specjalną ochroną. Będą ograniczenia dla inwestorów 100 hektarów lasów pod Szumiradem zostanie objętych specjalnym programem ochronnym. Występują tam zagrożone gatunki roślin charakterystyczne dla torfowisk ora ... » więcej 2017-07-22, godz. 07:00 Opolscy seniorzy mogą zaangażować się w "Wolontariat 60+" Pomoc w drobnych zakupach lub poczytanie książki to tylko niektóre formy zaangażowania w ramach powstającego 'Wolontariatu 60+' w Centrum Seniora w Opolu. » więcej 2017-07-22, godz. 00:17 Wypadek przy Sosnkowskiego w Opolu. Jedno z aut dachowało Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło w piątek (21.07) wieczorem przy ul. Sosnkowskiego w Opolu na wysokości centrum handlowego. Jak ws ... » więcej 2017-07-21, godz. 22:45 Setki młodych ludzi wzięły udział w Święcie Młodzieży na Górze Świętej Anny Dobiega końca 21. Święto Młodzieży na Górze Świętej Anny. Grupa około 600 młodych osób uczestniczy od poniedziałku (17.07) w nabożeństwach, koncertach i spotk ... » więcej 2017-07-21, godz. 21:00 Nad Odrą powstanie mural fundacji Jednorogów Opole wzbogaci się o kolejny mural. Tym razem będzie on promował działalność opolskiej Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Malo ... » więcej 2017-07-21, godz. 20:20 Uwaga kierowcy! W nocy zmieni się organizacja ruchu na ulicy Niemodlińskiej w Opolu Będzie kolejna zmiana organizacji ruchu na ulicy Niemodlińskiej w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »