Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-03-21, 16:30 Autor: Daria Placek

31 mln dla złotych dostanie w sumie Dobrzeń Wielki od Opola do 2020 roku

Opole 2016 [fot. Wanda Kownacka]
Opole 2016 [fot. Wanda Kownacka]
Opole przekaże kolejne pieniądze gminie Dobrzeń Wielki. W 2018 roku na konto gminy trafi 9 mln złotych, a w latach 2019 - 2020 po 6 mln złotych. Jak tłumaczy skarbnik opolskiego ratusza Renata Ćwirzeń-Szymańska, dodatkowe 3 mln w przyszłym roku wynikają z konieczności wpłacenia przez gminę do budżetu państwa tzw. janosikowego.
- Nam zależy przede wszystkim na tym, aby gmina Dobrzeń Wielki stopniowo dostosowywała swoje wydatki do możliwości dochodowych w kolejnych latach, żeby to wszystko nie spadło na nią bardzo szybko, tylko by mogła sobie politykę finansową poukładać, na przykład przy wsparciu Opola - wyjaśnia.

Wiceprezydent Opola Mirosław Pietrucha zaznacza, że mimo zakończenia mediacji, nie zostaną zakończone rozmowy przedstawicieli obu gmin - prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego i wójta Henryka Wróbla. Strony mają się spotkać w celu podpisania umowy o tegorocznej dotacji dla Dobrzenia, która wyniesie 10 mln zł.

Przypomnijmy, że prezydent Wiśniewski w niedzielę podjął decyzję o zerwaniu mediacji. Do mediator Anety Gibek-Wiśniewskiej zostało skierowane oficjalne pismo w tej sprawie. Do tej pory żadna ze stron nie zdradziła szczegółów prowadzonych rozmów.

- Nie komentowaliśmy do tej pory w sposób oficjalny propozycji, które były składane ze strony Dobrzenia Wielkiego. Choć mediacje się skończyły, to na razie druga strona też tych zasad się trzyma, natomiast mogę tylko potwierdzić, że pewna propozycja zmian układu granic obu samorządów przez Dobrzeń została przedstawiona i ja ją w środę odrzuciłem - informuje wiceprezydent Mirosław Pietrucha.

Propozycja pomocy finansowej dla Dobrzenia będzie poddana pod głosowanie podczas marcowej sesji rady miasta.
Renata Ćwirzeń-Szymańska
Mirosław Pietrucha

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 20:30 Oględziny wykażą stan uszkodzeń Impulsa, który brał udział w wypadku pod Brzegiem. Za szkody zapłaci ubezpieczyciel Pociąg Przewozów Regionalnych, który uległ wypadkowi na przejeździe pod Brzegiem, dotarł już do stacji w Brzegu. Ruch na magistrali kolejowej między Opolem a ... » więcej 2019-10-15, godz. 19:45 Wypchnął kolegę przez okno, ten zmarł. Oskarżony usłyszał wyrok Sąd Okręgowy w Opolu skazał Adama M. na 15 lat więzienia za zabójstwo swojego kolegi. W styczniu tego roku oskarżony pokłócił się w trakcie imprezy ze Zdzisła ... » więcej 2019-10-15, godz. 18:30 Czujny sąsiad uratował 59-latka. Nieprzytomnego mężczyznę znalazła policja Dzięki zainteresowaniu sąsiadów i reakcji byczyńskich policjantów udało się zapobiec tragedii i uratować 59-letniego mieszkańca gminy Byczyna. » więcej 2019-10-15, godz. 17:15 Uczniowie Zespołu Szkól w Paczkowie opanowali miasto. Zorganizowano tam II Hugonalia [ZDJĘCIA] Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Paczkowie w nietypowy sposób świętują dziś (15.10) dzień swojego patrona. » więcej 2019-10-15, godz. 16:30 Piłkarz Startu Namysłów złamał nos sędziemu. Nie podobało mu się to, jak sędziował Piłkarz czwartoligowego Startu Namysłów Krystian B. po zakończeniu spotkania ze Skalnikiem Gracze podszedł do sędziego i uderzył go głową w nos. Zawodnik - we ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:04 Utrudnienia w ruchu pociągów po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu Po wypadku na przejeździe kolejowym na ul. Wrocławskiej w Brzegu ruch pociągów został wstrzymany. Pasażerowie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przypom ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:00 Zawisza: to ważny czas dla całej opozycji Lewica po 4 latach wraca do sejmu. Z Opolszczyzny jako jedyna mandat uzyskała Marcelina Zawisza z Wiosny Roberta Biedronia. Liderka opolskiej listy Lewicy pod ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:11 5 osób rannych po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu. Kierowca ominął rogatki i wjechał w pociąg Przejazd kolejowy na ulicy Wrocławskiej w Brzegu wciąż jest nieprzejezdny po wypadku, do którego doszło w tym miejscu około 13:30. Według relacji świadków, ki ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:45 Opole: I Konwent Przewodniczących Rad Gmin, Powiatów i Sejmiku Województwa Opolskiego za nami Możliwość wykorzystania mediów społecznościowych w informowaniu o działaniach rady czy problemy poszczególnych samorządów terytorialnych - takie tematy porusz ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:30 Brak szczepionek przeciwko ospie. Sanepid: dokonaliśmy już wewnętrznych przesunięć Brakuje szczepionek przeciwko ospie, deficyt jest w aptekach i przychodniach. Mają pojawić się w połowie listopadzie, na razie rodzice muszą zaczekać. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »