Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-03-13, 21:00 Autor: Daria Placek

Nowe dzielnice Opola - nie bez opinii mieszkańców

Opolski ratusz przygotuje mieszkańców do konsultacji w sprawie utworzenia nowych dzielnic [fot. Daria Placek]
Opolski ratusz przygotuje mieszkańców do konsultacji w sprawie utworzenia nowych dzielnic [fot. Daria Placek]
Opolski ratusz przygotuje mieszkańców do konsultacji w sprawie utworzenia nowych dzielnic [fot. Daria Placek]
Opolski ratusz przygotuje mieszkańców do konsultacji w sprawie utworzenia nowych dzielnic [fot. Daria Placek]
Opolski ratusz rusza z kampanią informacyjno-edukacyjną dotyczącą utworzenia nowych dzielnic w mieście. Akcja ma na celu przygotowanie mieszkańców miasta do konsultacji społecznych, a następnie do uruchomienia nowych jednostek.
- Będziemy docierać do opolan wieloma kanałami - zaznacza Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego. - Od tradycyjnej strony internetowej, oficjalnego serwisu, przez biuletyn informacji publicznej, akcję na portalach społecznościowych, system powiadamiania SMS-owego, po wydany informator, w którym znajdziemy najważniejsze treści, grafiki przyjazne mieszkańcom - tłumaczy.

Konsultacje ruszą 24 marca. Opolanie będą mogli wyrazić swoje zdanie wypełniając przygotowaną ankietę - w formie elektronicznej lub w wersji papierowej - w domu lub w 50 punktach na terenie miasta. 30 marca i 6 kwietnia zaplanowano także dyżury konsultacyjne w Centrum Dialogu Obywatelskiego, dzielnice odwiedzi również prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

- Bardzo często mieszkańcy mają pewne obawy przed udziałem w takich oficjalnych konsultacjach, mówiąc, że trzeba przeczytać wiele dokumentów, a na to nie mają czasu i nie czują się ekspertami. W temacie dzielnic, naszej samorządności i obywatelskości każdy jest ekspertem i każdy głos mieszkańca jest dla nas ważny - dodaje.

Przypomnijmy: w powiększonym Opolu ma wkrótce funkcjonować 29 dzielnic. Prawdopodobnie te istniejące dotychczas także zmienią swoje granice, ale dokładny ich kształt będzie znany po konsultacjach.
Dorota Piechowicz - Witoń cz. 1.
Dorota Piechowicz - Witoń cz. 2.

Wiadomości z regionu

2020-02-20, godz. 21:30 Sądowy ławnik potrzebny od zaraz. Wakatów więcej niż kandydatów Opolskie sądy potrzebują ławników. W Wydziale Karnym Sądu Okręgowego, gdzie rozpatrywane są sprawy o zabójstwa, brakuje połowy składu. Aby poprawić sytuację, na… » więcej 2020-02-20, godz. 20:00 Rumuński kierowca oszukiwał na czasie pracy i emisji spalin. Zatrzymał go opolski patrol ITD 3 200 złotych na mandaty wyda kierowca ciężarówki z Rumunii po kontroli funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu. » więcej 2020-02-20, godz. 18:00 Wygrał konkurs, ale dyrektorem PCPR nie został. "Za małe doświadczenie" Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu, mimo rozstrzygniętego konkursu na dyrektora, nadal nie ma szefa. Zarząd powiatu nie zdecydował się powierzyć… » więcej 2020-02-20, godz. 17:58 1% ma moc - przekonywali uczestnicy barwnego korowodu Fundacji DOM w Opolu [ZDJĘCIA] Przedszkolaki, terapeuci i podopieczni Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym przekonywali, że 1% ma moc i warto go przekazać na rzecz… » więcej 2020-02-20, godz. 17:20 Nie tylko z cukierni. Pączki robimy także w domach Pączki z różą, marmoladą, serem czy czekoladą, a także faworki - to te słodkości dziś (20.02) kupujemy najczęściej. Z okazji Tłustego Czwartku od samego rana w… » więcej 2020-02-20, godz. 15:30 W Kędzierzynie-Koźlu nie wywożą odpadów wielkogabarytowych. Prawie połowa załogi jest na chorobowym Związek Międzygminny 'Czysty Region' ma problemy z wywozem odpadów wielkogabarytowych w Kędzierzynie-Koźlu. Powodem jest bardzo duża liczba pracowników na zwolnieniach… » więcej 2020-02-20, godz. 15:25 "Kto nie zje pączka, nie będzie szczęśliwy". Kolejki chętnych po słodkości z nadzieniem Mieszkańcy regionu od rana ustawiają się w kolejkach po pączki. Najwytrwalsi na okrągłe, smażone słodkości z nadzieniem musieli czekać nawet godzinę. Najczęściej… » więcej 2020-02-20, godz. 15:19 Wiceminister rodziny przekonywał opolskich samorządowców do idei Centrum Usług Społecznych O idei Centrów Usług Społecznych rozmawiano dziś (20.02) w urzędzie wojewódzkim w Opolu. Od początku roku samorządy mogą tworzyć struktury skupiające świadczenia… » więcej 2020-02-20, godz. 14:24 Pijany kierowca tira tak szybko uciekał przed policjantami, że nie zdążył włożyć butów Nietrzeźwy kierowca samochodu ciężarowego próbował uciekać przed policjantami w samych skarpetkach. Ale nawet wbiegnięcie na teren szkoły nie uchroniło go przed… » więcej 2020-02-20, godz. 13:33 7,5 roku więzienia grozi recydywiście za kradzież metalowej kratownicy ze szpitala w Ozimku Recydywista ukradł szpitalne kraty i sprzedał je na złomie. Do takiej sytuacji doszło w Ozimku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »