Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-11-30, 16:00 Autor: Monika Pawłowska

Oni są najbliżej ludzi. Opolscy dzielnicowi wzięli udział w warsztatach

Warsztaty pn. "Dzielnicowy Bliżej Nas" w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Warsztaty pn. "Dzielnicowy Bliżej Nas" w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Warsztaty pn. "Dzielnicowy Bliżej Nas" w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Warsztaty pn. "Dzielnicowy Bliżej Nas" w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Warsztaty pn. "Dzielnicowy Bliżej Nas" w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Warsztaty pn. "Dzielnicowy Bliżej Nas" w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Blisko 30 policjantów z regionu uczestniczyło w warsztatach pod nazwą "Dzielnicowy Bliżej Nas", które zorganizowano w Prószkowie.
- Szkolenie było skierowane do tych funkcjonariuszy, którzy bezpośrednio pracują w terenie z ludźmi - mówi aspirant sztabowy Maciej Kędra z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

- Ci policjanci w ten sposób doskonalą swoje umiejętności w zakresie pracy związanej z przeciwdziałaniem wszelkiego rodzaju patologiom. Głównie jest to ukierunkowane na przeciwdziałanie przemocy i pracę z osobą uzależnioną czy eksperymentującą - tłumaczy.

Tematem warsztatów były także mediacje i współpraca międzyinstytucjonalna. - Dzięki temu dzielnicowi będą mogli sprawniej udzielić pomocy i wsparcia ofiarom nie tylko przemocy, ale także innych przestępstw - wyjaśnia aspirant Kędra.

- My jako policja nie możemy wszystkiego zrobić i nie jesteśmy w stanie tego zrobić, dlatego współpraca jest bardzo ważna. Dotyczy ona różnych organizacji pozarządowych, samorządów i różnych sfer życia, bo tak naprawdę przez te problemy, które widzimy. musimy się angażować w różne działania - dodaje.

W ramach dwudniowego szkolenia policjanci odwiedzili ośrodek MONAR w Graczach, a część wykładów była prowadzona przez oficerów z Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

Opolski ratusz wsparł finansowo te działania.
Maciej Kędra cz.1
Maciej Kędra cz.2

Wiadomości z regionu

2019-02-21, godz. 21:05 Odra w jednym z opolskich przedszkoli? "Będzie dezynfekcja budynku" O podejrzeniu zachorowania dziecka na odrę dyrekcję przedszkola nr 23 w Opolu poinformowali rodzice. W związku z tym podjęto decyzję o dezynfekcji obiektu i d ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 Darmowe porady prawne nie ściągają tłumów do sądu W Prudniku umiarkowane jest zainteresowanie sądową akcją koordynowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Również na Opolszczyźnie organizowany jest „Tydzień ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 "Cały czas jesteśmy zdani na szacunki". W Racławicach Śląskich upamiętnią ofiary Marszów Śmierci - Mówimy o trzech grupach osób. Trudno określić, ile z nich nie przeżyło tych marszów, cały czas jesteśmy zdani jedynie na szacunki - przyznał w Loży Radiowej ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:30 Mieszkaniec Dąbrowy Namysłowskiej zabił swojego psa siekierą. Oprawca był kompletnie pijany Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 60-letniego mieszkańca Dąbrowy Namysłowskiej, który zamordował swojego czworonoga i zakopał go na posesji. Do zdarzenia ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:00 Do szkoły w Starym Koźlu wprowadzą się przedszkolaki Od września część budynku szkoły podstawowej w Starym Koźlu zajmą przedszkolaki. Obiekt będzie przebudowany tak, żeby uczniowie nie mieszali się z maluszkami. ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:00 Prudnik nie będzie już dzielić się dochodami z płatnych parkingów Strefę płatnego parkowania w Prudniku przejęła gmina. Od dziesięciu lat zarządzała nią wyłoniona w przetargu prywatna firma. Teraz będzie się tym zajmował Zak ... » więcej 2019-02-21, godz. 18:45 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Opolu Uczniowie, nauczyciele i wykładowcy akademiccy spotkali się w Opolu by świętować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Akcję zorganizował Regionalny Zespół ... » więcej 2019-02-21, godz. 17:45 Opole jest gotowe na podwójny rocznik uczniów. To prawie 4 tysiące osób W Opolu wiosną prawie 4 tysiące absolwentów ósmych klas szkół podstawowych oraz absolwentów gimnazjów weźmie udział w rekrutacji do szkół średnich. Wydział oś ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:15 PKP: będą cięcia pielęgnacyjne. Mieszkańcy Gogolina: dalej będziemy bronić Karlika Wokół dębu Karlik, który rośnie w centrum Gogolina, pojawił się metalowy płot. Mieszkańcy obawiają się, że to wstęp do wycięcia drzewa przez kolejarzy. Zaczęl ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:45 Wymienią połowę lamp w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 2,5 tysiąca opraw lamp ulicznych w Kędzierzynie-Koźlu zostanie wymienionych. Zniknie też pół tysiąca starych słupów, które zostaną zastąpione nowymi, ba ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »