Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-11-16, 14:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Organizacje młodzieżowe debatują w II LO w Opolu. To drugie takie spotkanie

Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych współorganizowane przez Stowarzyszenie "Opolska Grupa Ratownicza" odbyło się dziś w siedzibie II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. W trakcie kilkugodzinnej sesji podejmowane były problemy organizacji młodzieżowych.
Ubiegłoroczna konferencja odbyła się za sprawą ówczesnego wojewody Ryszarda Wilczyńskiego, obecnie posła RP.

- Postanowiliśmy, że chcemy podjąć tę inicjatywę i dać młodzieży możliwość podyskutowania na temat ich codziennych problemów w działalności - mówi Paweł Czudaj, prezes zarządu Stowarzyszenia "Opolska Grupa Ratownicza". - Na co dzień nie ma takiej możliwości, aby młodzież ze wszystkich organizacji samorządowych spotkała się w jednym miejscu i miała okazję porozmawiać o wypaleniu zawodowym czy o budżecie.

Licznie zgromadzona na spotkaniu młodzież podkreślała, że to dla nich ważna sprawa.

- Możemy po takim spotkaniu się zorganizować i coś zrobić na rzecz miasta czy na rzecz innych ludzi - mówi jedna z uczestniczek.

- Jeżeli teraz spróbujemy własnych sił, to może też wpłynąć na naszą przyszłość i będziemy więcej robić, jak już będziemy starsi - dodaje inna uczestniczka.

Forum Inicjatyw Młodzieżowych odbyło się w Opolu po raz drugi i spotkało się ze sporym zainteresowaniem młodzieży, także niezrzeszonej w żadnych organizacjach.
Paweł Czudaj
uczestnicy spotkania

Wiadomości z regionu

2020-08-04, godz. 09:14 "Naszym celem jest utrzymać struktury". Forum Młodych PiS o działaniach na najbliższą przyszłość - W czasie kampanii wyborczej ciężko pracowaliśmy, teraz czas na podsumowanie - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Grzegorz Krukowski z Forum Młodych… » więcej 2020-08-04, godz. 07:00 255 opolskich nauczycieli stara się o dyplomowany awans zawodowy Do 14 sierpnia pracownicy Kuratorium Oświaty w Opolu przeprowadzą 255 postępowań kwalifikacyjnych na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego… » więcej 2020-08-04, godz. 07:00 ZUS ponownie wysyła do sanatoriów. Pierwszeństwo dla osób z szansą na odzyskanie zdolności do pracy Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznowił dzisiaj (04.08) skierowania na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. » więcej 2020-08-04, godz. 07:00 Trwa rozbudowa szkoły w Mąkoszycach. Jeszcze w tym roku na dobudowanej kondygnacji powstaną dwie nowe sale lekcyjne Trwa rozbudowa szkoły podstawowej w Mąkoszycach. Jeszcze w tym roku obiekt zyska nowe piętro dobudowane nad pomieszczeniami zaplecza sali gimnastycznej. » więcej 2020-08-04, godz. 06:00 Tylko z "matmy" gorzej. Opolscy 8-klasiści lepsi niż reszta kraju 8-klasiści z województwa opolskiego w krajowej czołówce. Uczniowie, którzy pisali egzamin kończący ich edukację w szkołach podstawowych, spisali się… » więcej 2020-08-03, godz. 21:30 Raport dnia: trzy nowe zakażenia koronawirusem i trzech ozdrowieńców Do 1207 wzrosła liczba mieszkańców, u których dotąd potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (3.08) o 575 wykrytych… » więcej 2020-08-03, godz. 21:00 Zmiana organizacji ruchu na DW 454 Opole - Namysłów. Jedne remonty się kończą, inne zaczynają Uwaga kierowcy, będzie zmiana organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej nr 454 Opole - Namysłów. Jutro (04.08) rusza remont odcinka między Dobrzeniem Wielkim… » więcej 2020-08-03, godz. 18:45 Wakacje na półmetku. Było spokojnie, ale służby stale czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży Za nami pierwsza połowa wakacji w cieniu koronawirusa. Z pierwszych danych przekazanych przez opolskie służby wynika, że lipiec był bezpieczny. Spokojnie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:30 Opolscy logistycy przebywający na misji w Afganistanie zakażeni koronawirusem Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych potwierdziło, że część żołnierzy, którzy w ostatnich tygodniach udali się na misję do Afganistanu, jest… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Osobłoga i Nysa Kłodzka mogą przekroczyć stany ostrzegawcze. Alert wydany przez hydrologów Hydrolodzy ostrzegają przed wezbraniem wody w dwóch opolskich rzekach na Opolszczyźnie. Mowa o Nysie Kłodzkiej i Osobłodze w perspektywie najbliższych kilkunastu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »