Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-11-16, 14:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Organizacje młodzieżowe debatują w II LO w Opolu. To drugie takie spotkanie

Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych współorganizowane przez Stowarzyszenie "Opolska Grupa Ratownicza" odbyło się dziś w siedzibie II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. W trakcie kilkugodzinnej sesji podejmowane były problemy organizacji młodzieżowych.
Ubiegłoroczna konferencja odbyła się za sprawą ówczesnego wojewody Ryszarda Wilczyńskiego, obecnie posła RP.

- Postanowiliśmy, że chcemy podjąć tę inicjatywę i dać młodzieży możliwość podyskutowania na temat ich codziennych problemów w działalności - mówi Paweł Czudaj, prezes zarządu Stowarzyszenia "Opolska Grupa Ratownicza". - Na co dzień nie ma takiej możliwości, aby młodzież ze wszystkich organizacji samorządowych spotkała się w jednym miejscu i miała okazję porozmawiać o wypaleniu zawodowym czy o budżecie.

Licznie zgromadzona na spotkaniu młodzież podkreślała, że to dla nich ważna sprawa.

- Możemy po takim spotkaniu się zorganizować i coś zrobić na rzecz miasta czy na rzecz innych ludzi - mówi jedna z uczestniczek.

- Jeżeli teraz spróbujemy własnych sił, to może też wpłynąć na naszą przyszłość i będziemy więcej robić, jak już będziemy starsi - dodaje inna uczestniczka.

Forum Inicjatyw Młodzieżowych odbyło się w Opolu po raz drugi i spotkało się ze sporym zainteresowaniem młodzieży, także niezrzeszonej w żadnych organizacjach.
Paweł Czudaj
uczestnicy spotkania

Wiadomości z regionu

2017-11-20, godz. 21:40 Trudne warunki na drogach. Wypadek pod Zalesiem Śląskim Bardzo trudne warunki na drodze przyczyniły się do wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 426 między Zalesiem Śląskim a Olszową. Na łuku osobowa sk ... » więcej 2017-11-20, godz. 20:35 Pożar na wysypisku w Kędzierzynie-Koźlu Strażacy z Kędzierzyna-Koźla, Sławięcic, Miejsca Kłodnickiego i Cisowej walczą z pożarem wysypiska śmieci. Przyczyną pojawienia się ognia na kędzierzyńskim śm ... » więcej 2017-11-20, godz. 19:30 IPN zawiesza poszukiwania pod Łambinowicami. Wznowienie prac za kilka miesięcy Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN wstrzymuje prowadzone w Dworzysku pod Łambinowicami dalsze poszukiwania szczątków żołnierzy z oddziału Henryka Flamego ps ... » więcej 2017-11-20, godz. 18:00 Ponad 800 tysięcy złotych nagród w namysłowskim urzędzie miejskim Ponad 800 tysięcy złotych, taką kwotę nagród wypłacono pracownikom namysłowskiego urzędu miasta w ciągu niespełna 3 lat. Najwyższe nagrody w tym okresie trafi ... » więcej 2017-11-20, godz. 17:35 Kukiz'15 będzie bronić JOW-ów - Mamy do czynienia z totalnym upartyjnianiem państwa poprzez zmianę ordynacji wyborczej - powiedział dziś w Opolu Paweł Kukiz, szef ruchu Kukiz'15. To odpowi ... » więcej 2017-11-20, godz. 17:30 W Nysie wybrali królowe pogranicza. Finał polsko-czeskiej miss 50 plus Osiem najpiękniejszych, najsubtelniejszych, najbardziej kreatywnych i wdzięcznych pań utytułowanych zostało w konkursie miss 50 plus, którego finał miał miejs ... » więcej 2017-11-20, godz. 16:29 30 przejazdów kolejowych na Opolszczyźnie do likwidacji Taką decyzję podjęły już PKP Polskie Linie Kolejowe. 202 przejazdy czekają na uregulowanie ich statusu. Rozbierane są najczęściej przejazdy kolejowe, które wc ... » więcej 2017-11-20, godz. 16:15 Kraksa ciężarówki i... lampy. Korki w Strzelcach Opolskich Kierowca ciężarówki skręcając z ulicy Toszeckiej w Stawową nie oszacował dobrze odległości i zderzył się ze słupem sygnalizacji świetlnej. W efekcie w centrum ... » więcej 2017-11-20, godz. 16:07 Nowoczesna ocenia dwa lata rządów PiS. Mówi o kandydacie na prezydenta Opola i wyborach samorządowych Opolska Nowoczesna zaprezentowała Czarną Księgę 2 lat rządów PiS i zaapelowała do sygnatariuszy Deklaracji Opolskiej, aby wspólne idee i wartości zamienić na ... » więcej 2017-11-20, godz. 15:15 Szukają kandydatów do policji w urzędzie pracy. W Brzegu bezrobotni zapoznali się z ofertą komendy Funkcjonariusze sięgają po różne metody, by zachęcić młodych ludzi do wstąpienia w szeregi policji. Dziś w brzeskim pośredniaku zorganizowano spotkanie dla be ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »