Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-11-16, 14:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Organizacje młodzieżowe debatują w II LO w Opolu. To drugie takie spotkanie

Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych współorganizowane przez Stowarzyszenie "Opolska Grupa Ratownicza" odbyło się dziś w siedzibie II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. W trakcie kilkugodzinnej sesji podejmowane były problemy organizacji młodzieżowych.
Ubiegłoroczna konferencja odbyła się za sprawą ówczesnego wojewody Ryszarda Wilczyńskiego, obecnie posła RP.

- Postanowiliśmy, że chcemy podjąć tę inicjatywę i dać młodzieży możliwość podyskutowania na temat ich codziennych problemów w działalności - mówi Paweł Czudaj, prezes zarządu Stowarzyszenia "Opolska Grupa Ratownicza". - Na co dzień nie ma takiej możliwości, aby młodzież ze wszystkich organizacji samorządowych spotkała się w jednym miejscu i miała okazję porozmawiać o wypaleniu zawodowym czy o budżecie.

Licznie zgromadzona na spotkaniu młodzież podkreślała, że to dla nich ważna sprawa.

- Możemy po takim spotkaniu się zorganizować i coś zrobić na rzecz miasta czy na rzecz innych ludzi - mówi jedna z uczestniczek.

- Jeżeli teraz spróbujemy własnych sił, to może też wpłynąć na naszą przyszłość i będziemy więcej robić, jak już będziemy starsi - dodaje inna uczestniczka.

Forum Inicjatyw Młodzieżowych odbyło się w Opolu po raz drugi i spotkało się ze sporym zainteresowaniem młodzieży, także niezrzeszonej w żadnych organizacjach.
Paweł Czudaj
uczestnicy spotkania

Wiadomości z regionu

2017-09-24, godz. 12:55 W Opolu zachęcają do korzystania z alternatywnych środków transportu Rower, rolki, czy pociąg - do korzystania z alternatywnych i masowych środków transportu namawiają na pl. Wolności w Opolu służby i urząd miasta. Podczas fest ... » więcej 2017-09-24, godz. 12:12 Blisko 150 pomysłów na rozwój i zmiany. Lista wniosków do Budżetu Obywatelskiego Opola gotowa Dokładnie 143 wnioski wystartują o finansowe wsparcie w ramach Budżetu Obywatelskiego Opola na 2018 rok. Do podziału będzie dwa i pół miliona złotych. » więcej 2017-09-24, godz. 09:21 Wyślij kartkę z pozdrowieniami. W rolę listonoszy wcielą się opolscy harcerze Każdy może wziąć udział w akcji 'Harcerska Poczta Polowa ZHR'. Na terenie Opola, także w Radiu Opole, umieszczone są specjalne skrzynki, do których opolanie m ... » więcej 2017-09-24, godz. 08:00 Emin Pasza ma tablicę pamiątkową w Opolu. Podróżnik urodził się tutaj jako Eduard Schnitzer Pamiątkową tablicę Emina Paszy odsłonięto na skwerze Heleny Lehr w Opolu. Niemiecki lekarz i polityk, ale przede wszystkim podróżnik, urodził się i mieszkał p ... » więcej 2017-09-23, godz. 20:30 Wehikuł czasu w Opolu - ulicami miasta przeszła widowiskowa parada historyczna [ZDJĘCIA] Edmund Osmańczyk, Karol Musioł, Szymon Koszyk czy Alojzy Smolka. To tylko kilka postaci, które zaprezentowały się podczas Wielkiej Parady Historycznej z okazj ... » więcej 2017-09-23, godz. 18:30 Ponad 500 harcerek i harcerzy spotkało się w Niemodlinie na wojewódzkim zlocie Harcerze z całego województwa spotkali się w Niemodlinie. Trwa tam V Zlot Chorągwi Opolskiej Związku Harcerstwa Polskiego 'Na Sokolim Wzgórzu'. » więcej 2017-09-23, godz. 16:00 Jak być szczęśliwym albo ozdobić puzderko? Europejskie Dni Nauki w Nysie Mimo deszczowej pogody wiele osób odwiedza Wyższą Szkołę Humanistyczną w Nysie, gdzie trwają Europejskie Dni Nauki. W pracowniach i salach wykładowych na kilk ... » więcej 2017-09-23, godz. 12:50 Strażacy z powiatu brzeskiego rywalizują w zawodach pożarniczych Sztafeta 7 x 50 metrów i ćwiczenia bojowe - z takimi zadaniami zmagają się dzisiaj (23.09) strażacy ochotnicy na co dzień pełniący służbę w jednostkach OSP w ... » więcej 2017-09-23, godz. 12:30 Kluczborscy harcerze przekażą swoje mundury druhom na Ukrainie Harcerze z Kluczborka wesprą druhów na Ukrainie. W związku z obowiązkową wymianą mundurów harcerze planują przekazać całe swoje umundurowanie dla Polaków zrze ... » więcej 2017-09-23, godz. 12:30 Czeska Vidnava zaprasza na Zavody Horskych Kol Dzisiaj (23.09) w Vidnavie rozpoczyna się przygraniczna impreza sportowo-rekreacyjna. To wyścigi rowerów górskich, traktowane jednak z przymrużeniem oka, bowi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »