Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-11-16, 14:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Organizacje młodzieżowe debatują w II LO w Opolu. To drugie takie spotkanie

Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych współorganizowane przez Stowarzyszenie "Opolska Grupa Ratownicza" odbyło się dziś w siedzibie II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. W trakcie kilkugodzinnej sesji podejmowane były problemy organizacji młodzieżowych.
Ubiegłoroczna konferencja odbyła się za sprawą ówczesnego wojewody Ryszarda Wilczyńskiego, obecnie posła RP.

- Postanowiliśmy, że chcemy podjąć tę inicjatywę i dać młodzieży możliwość podyskutowania na temat ich codziennych problemów w działalności - mówi Paweł Czudaj, prezes zarządu Stowarzyszenia "Opolska Grupa Ratownicza". - Na co dzień nie ma takiej możliwości, aby młodzież ze wszystkich organizacji samorządowych spotkała się w jednym miejscu i miała okazję porozmawiać o wypaleniu zawodowym czy o budżecie.

Licznie zgromadzona na spotkaniu młodzież podkreślała, że to dla nich ważna sprawa.

- Możemy po takim spotkaniu się zorganizować i coś zrobić na rzecz miasta czy na rzecz innych ludzi - mówi jedna z uczestniczek.

- Jeżeli teraz spróbujemy własnych sił, to może też wpłynąć na naszą przyszłość i będziemy więcej robić, jak już będziemy starsi - dodaje inna uczestniczka.

Forum Inicjatyw Młodzieżowych odbyło się w Opolu po raz drugi i spotkało się ze sporym zainteresowaniem młodzieży, także niezrzeszonej w żadnych organizacjach.
Paweł Czudaj
uczestnicy spotkania

Wiadomości z regionu

2018-02-25, godz. 06:00 Prudnik: roszady w obiektach szkolnych mają usprawnić oświatę gminną i powiatową Poprawa bazy edukacyjnej oraz zarządzania oświatą, takie mają być efekty decyzji radnych Prudnika i tamtejszego powiatu. Kluczowa w tej sprawie jest uchwała o ... » więcej 2018-02-24, godz. 20:00 Polacy zapisują się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Będą też grupy z Opolszczyzny Trwają zapisy uczestników na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie. Swój udział potwierdziło ponad 1000 młodych osób z Polski. Do ... » więcej 2018-02-24, godz. 18:00 Samorządowa Loża Radiowa: Czy zamiana gruntów w Opolu to dobry pomysł? O zamianie gruntów, proponowanej przez opolski ratusz, rozmawiali goście dzisiejszej Samorządowej Loży Radiowej. Za tereny w Opolu Grudzicach, ratusz odstąpi ... » więcej 2018-02-24, godz. 17:00 Poduszki berlińskie lekarstwem na piratów drogowych. Taki pomysł mają mieszkańcy opolskich Krzanowic Drogowe poduszki berlińskie mają ostudzić fantazję piratów, którzy przemierzając opolskie Krzanowice za nic mają ograniczenia obowiązujące w terenie zabudowan ... » więcej 2018-02-24, godz. 16:00 Brzeg: konflikt między miastem, a BCM. Po stronie szpitala znów stanęło SKO Od 2014 roku władze Brzeskiego Centrum Medycznego domagają się umorzenia zaległego podatku od nieruchomości ze względu na słabą kondycję finansową lecznicy or ... » więcej 2018-02-24, godz. 16:00 W Brzegu sprawdzisz jakość powietrza. W mieście zamontowano specjalne sensory 10 czujników do mierzenia jakości powietrza zostało zamontowanych w różnych częściach Brzegu. Kilka z nich pojawiło się w centrum i przy głównych ulicach, a n ... » więcej 2018-02-24, godz. 15:00 Brzeski pomnik „hydraulika” doczeka się rozbiórki, ale dopiero w przyszłym roku Pół miliona złotych może kosztować usunięcie monumentu ku czci żołnierzy Armii Czerwonej u zbiegu ulic Oławskiej i Wrocławskiej w Brzegu. To wstępne szacunki ... » więcej 2018-02-24, godz. 15:00 Strażacy zebrali dary dla Kresowian Ponad tonę darów - ubrań, żywności, ale też sprzętów dla dzieci typu wózki czy foteliki samochodowe, zebrali strażacy z OSP Grodzisko. Druhowie zaangażowali s ... » więcej 2018-02-24, godz. 14:00 Groźna choroba coraz częściej atakuje psy i koty Coraz większa liczba psów i kotów choruje na parwowirozę. Niepokojące dane napływają z gabinetów weterynaryjnych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Nie ma of ... » więcej 2018-02-24, godz. 14:00 Dwóch pijanych kierowców zatrzymali policjanci na terenie powiatu kluczborskiego Jeden z pijanych kierowców jechał przez Kluczbork zygzakiem, drugi - wjechał do rowu przy drodze krajowej numer 45. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »