Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-11-16, 14:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Organizacje młodzieżowe debatują w II LO w Opolu. To drugie takie spotkanie

Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Forum Inicjatyw Młodzieżowych współorganizowane przez Stowarzyszenie "Opolska Grupa Ratownicza" odbyło się dziś w siedzibie II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. W trakcie kilkugodzinnej sesji podejmowane były problemy organizacji młodzieżowych.
Ubiegłoroczna konferencja odbyła się za sprawą ówczesnego wojewody Ryszarda Wilczyńskiego, obecnie posła RP.

- Postanowiliśmy, że chcemy podjąć tę inicjatywę i dać młodzieży możliwość podyskutowania na temat ich codziennych problemów w działalności - mówi Paweł Czudaj, prezes zarządu Stowarzyszenia "Opolska Grupa Ratownicza". - Na co dzień nie ma takiej możliwości, aby młodzież ze wszystkich organizacji samorządowych spotkała się w jednym miejscu i miała okazję porozmawiać o wypaleniu zawodowym czy o budżecie.

Licznie zgromadzona na spotkaniu młodzież podkreślała, że to dla nich ważna sprawa.

- Możemy po takim spotkaniu się zorganizować i coś zrobić na rzecz miasta czy na rzecz innych ludzi - mówi jedna z uczestniczek.

- Jeżeli teraz spróbujemy własnych sił, to może też wpłynąć na naszą przyszłość i będziemy więcej robić, jak już będziemy starsi - dodaje inna uczestniczka.

Forum Inicjatyw Młodzieżowych odbyło się w Opolu po raz drugi i spotkało się ze sporym zainteresowaniem młodzieży, także niezrzeszonej w żadnych organizacjach.
Paweł Czudaj
uczestnicy spotkania

Wiadomości z regionu

2018-06-24, godz. 08:30 Piechniczek: na pewno dokonałbym zmian w składzie drużyny. W niedzielę mecz o wszystko - Jestem przekonany, że Adam Nawałka rozmawiał indywidualnie z niektórymi zawodnikami i to on musi sam podjąć decyzje dotyczące strategii na mecz z Kolumbią w ... » więcej 2018-06-24, godz. 08:15 W stolicy regionu trwają uroczystości ku czci Matki Bożej Opolskiej Wieczorne nabożeństwo w kościele pod wezwaniem świętego Wojciecha, a następnie procesja do opolskiej katedry rozpoczęły diecezjalne obchody ku czci Matki Boże ... » więcej 2018-06-23, godz. 22:30 Joanna Lichocka kończy objazd po regionie. Na ostatnim przystanku rozmawiała z mieszkańcami Namysłowa Plany rządu, wypełnianie obietnic przedwyborczych, a także palące sprawy danego regionu - te kwestie zdominowały spotkanie Joanny Lichockiej z mieszkańcami pó ... » więcej 2018-06-23, godz. 22:30 O co chodzi w modlitwie "Ojcze Nasz"? Uliczny teatr wyjaśnił. Boży Weekend w Opolu Grupa aktorów wyszła na ulice Opola, by krótkim przedstawieniem teatralnym ewangelizować mieszkańców. Bohaterami przedstawienia są dwaj aniołowie, którzy zjaw ... » więcej 2018-06-23, godz. 20:35 Poważny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 403. Jedna osoba ranna Do zdarzenia doszło na na wysokości autostradowego węzła Brzeg. Toyota corolla wypadła z drogi i uderzyła bokiem w drzewo. » więcej 2018-06-23, godz. 20:30 Gospodarka to podstawa. Posłanki PiS w Oleśnie. "Padło wiele ciekawych pytań i postulatów" [FILM, ZDJĘCIA] Ponad trzydzieści osób uczestniczyło w Oleśnie w spotkaniu z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Joanną Lichocką. Rozmawiano o sprawach międzynarodowych, jak cho ... » więcej 2018-06-23, godz. 18:45 Młodzi i nietrzeźwi. Dwie groźne kolizje na opolskich drogach. Kierowcy "na podwójnym gazie" Kilka minut po 22:00 w powiecie nyskim 24-letni kierowca opla wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 41 z drogą na Domaszkowice i zderzył się ... » więcej 2018-06-23, godz. 17:35 Media mają misję mówić Polakom, jak jest naprawdę - posłanka Joanna Lichocka w Strzelcach Opolskich [FILM, ZDJĘCIA] Kwestie społeczne, plan rozwoju dróg lokalnych i kwestia repolonizacji mediów to tematy, które najbardziej interesowały mieszkańców Strzelec Opolskich, którzy ... » więcej 2018-06-23, godz. 17:30 Minęło 60 lat od święceń kapłańskich biskupa Jana Wieczorka W Bodzanowicach swoją 60. rocznicę święceń kapłańskich świętował dziś (23.06) biskup Jan Wieczorek. Emerytowany ordynariusz gliwicki 23 czerwca 1958 roku, dzi ... » więcej 2018-06-23, godz. 14:00 Warsztaty dla rodzin, przyjaciół i sąsiadów osób niewidomych "Świat dotyku i dźwięku bez tajemnic" Fundacja Szansa dla Niewidomych wychodzi z kolejną ofertą warsztatów, które mają przybliżyć codzienność, w jakiej muszą odnaleźć się osoby z dysfunkcjami wzro ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »