Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-10-26, 20:08 Autor: Piotr Wrona

Hospicjum Betania rozdało statuetki. Radio Opole wyróżnione

Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Radio Opole wśród wyróżnionych statuetką przyznawaną przez Hospicjum Opolskie Betania.
Wśród nagrodzonych znalazł się również komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Paweł Kielar, były prezes Odry Opole Janusz Wysocki, Andrzej Kasprusz oraz małżeństwo architektów Beata i Adam Szczegielniakowie.

Nagrody wręczył biskup ewangelicki Marian Niemiec, pomysłodawca założenia w Opolu hospicjum.

- Betania jest miejscem godnego odchodzenia. Zależało nam od początku, aby osoby przebywające w hospicjum nie były osamotnione - mówi biskup Niemiec.

- Najbardziej cieszę się, że również młodzież angażuje się w ideę hospicyjną. To miejsce przestaje być osłonięte tabu, coraz częściej rozmawiamy i mówimy o godnym umieraniu. Od początku najważniejszy był dla nas komfort przebywania w ośrodku oraz możliwość spotykania się z bliskimi - dodaje biskup Niemiec.

Szczegielniakowie są autorami projektu architektonicznego zaadaptowania budynku byłej szkoły na hospicjum.

- To był tak szczytny cel, że trudno nie było się poddać temu przedsięwzięciu. Bez chwili namysłu wraz z żoną zajęliśmy się projektowaniem Betanii – dodaje Adam Szczegielniak.

Dyrektor programu Radia Opole Zbigniew Górniak podkreśla, że promowanie takich miejsc jak Betania i przybliżanie idei hospicyjnej jest naturalną funkcją mediów publicznych.

- Grzechem byłoby nie mówić o tym co robi Betania. W tym miejscu jest bardzo wiele zrozumienia, a dzięki takim instytucjom, jako Polacy stajemy się lepsi – mówi Górniak.

Wśród nagrodzonych jest również Andrzej Kasprusz, który wraz z żoną co miesiąc od lat przekazuje pieniądze niezbędne dla działalności Betanii.

Wiadomości z regionu

2018-10-20, godz. 11:00 Autobus z usterkami, kierowcy bez dokumentów. Kontrola WITD na A4 Autobus z nieszczelnymi zbiornikami płynów zatrzymali na opolskim odcinku autostrady A4 inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu. A ... » więcej 2018-10-20, godz. 10:30 Przez kuchnię do integracji. Zakończył się polsko-czeski projekt "Ze smakiem do wszystkiego" Wspólnie gotowali, zwiedzali, biesiadowali i zawierali znajomości. I to znajomości ponad granicami. Blisko 500 Polaków i Czechów wzięło udział w projekcie 'Ze ... » więcej 2018-10-20, godz. 10:00 Liczba chorych wzrasta, a profilaktyka ograniczona. Brakuje szczepionki przeciwko WZW typu A W opolskich aptekach i hurtowniach leków brakuje szczepionki przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A. Podobnie sytuacja przedstawia się w całym kraju. O s ... » więcej 2018-10-20, godz. 10:00 WYBORY 2018: Na kartach do głosowania pojawią się logotypy komitetów wyborczych Karty przygotowane na jutrzejsze (21.10) wybory samorządowe będą różnić się od tych, które znamy z poprzednich głosowań. Przy nazwach komitetów wyborczych będ ... » więcej 2018-10-20, godz. 09:08 Statyści poszukiwani. W Opolu będzie kręcony film fabularny o wysadzeniu auli WSP O godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych rusza casting do filmu 'Zdarzyło się w Polsce'. Autorzy poszukują statystów - kobiet i mężczyzn w wieku od 16 d ... » więcej 2018-10-20, godz. 07:30 58 tekstów i 19 autorów - powstaje nowa edycja Rocznika Borów Niemodlińskich Informacje o minionych wydarzeniach, ciekawych odkryciach, a także ciekawostki ekologiczne - Partnerstwo Borów Niemodlińskich wydaje kolejną edycję swojego ro ... » więcej 2018-10-19, godz. 23:00 Opolskie pielęgniarki i położne świętowały 20-lecie związków zawodowych Pielęgniarki i położne z Opolszczyzny świętowały 20-lecie istnienia ogólnopolskiego związku zawodowego w regionie. Jubileusz był okazją do podziękowań i wspom ... » więcej 2018-10-19, godz. 23:00 Tauron wspomoże brzeską szkołę zawodową. Powstanie specjalna klasa patronacka Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu podpisał specjalną umowę z Tauronem. Państwowa spółka będzie wspierać finansowo placówkę, a brzeska młodzież będzie mogł ... » więcej 2018-10-19, godz. 22:30 Sad dla mieszkańców. W Wawelnie posadzą drzewa starego typu Owoce dla mieszkańców Wawelna - w miejscowości powstanie ogólnodostępny sad. Na nieużytku rolnym zostaną posadzone drzewa i rośliny miododajne, zamontowane bę ... » więcej 2018-10-19, godz. 21:00 Na ulice Nysy znów wyjedzie elektryczny autobus. Na jednym ładowaniu będzie mógł przejechać do 160 kilometrów Kolejny autobus o napędzie elektrycznym trafił na testy do nyskiego MZK. Za kilka lat po ulicach miasta mają kursować co najmniej cztery takie pojazdy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »