Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-10-26, 20:08 Autor: Piotr Wrona

Hospicjum Betania rozdało statuetki. Radio Opole wyróżnione

Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Radio Opole wśród wyróżnionych statuetką przyznawaną przez Hospicjum Opolskie Betania.
Wśród nagrodzonych znalazł się również komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Paweł Kielar, były prezes Odry Opole Janusz Wysocki, Andrzej Kasprusz oraz małżeństwo architektów Beata i Adam Szczegielniakowie.

Nagrody wręczył biskup ewangelicki Marian Niemiec, pomysłodawca założenia w Opolu hospicjum.

- Betania jest miejscem godnego odchodzenia. Zależało nam od początku, aby osoby przebywające w hospicjum nie były osamotnione - mówi biskup Niemiec.

- Najbardziej cieszę się, że również młodzież angażuje się w ideę hospicyjną. To miejsce przestaje być osłonięte tabu, coraz częściej rozmawiamy i mówimy o godnym umieraniu. Od początku najważniejszy był dla nas komfort przebywania w ośrodku oraz możliwość spotykania się z bliskimi - dodaje biskup Niemiec.

Szczegielniakowie są autorami projektu architektonicznego zaadaptowania budynku byłej szkoły na hospicjum.

- To był tak szczytny cel, że trudno nie było się poddać temu przedsięwzięciu. Bez chwili namysłu wraz z żoną zajęliśmy się projektowaniem Betanii – dodaje Adam Szczegielniak.

Dyrektor programu Radia Opole Zbigniew Górniak podkreśla, że promowanie takich miejsc jak Betania i przybliżanie idei hospicyjnej jest naturalną funkcją mediów publicznych.

- Grzechem byłoby nie mówić o tym co robi Betania. W tym miejscu jest bardzo wiele zrozumienia, a dzięki takim instytucjom, jako Polacy stajemy się lepsi – mówi Górniak.

Wśród nagrodzonych jest również Andrzej Kasprusz, który wraz z żoną co miesiąc od lat przekazuje pieniądze niezbędne dla działalności Betanii.

Wiadomości z regionu

2019-01-17, godz. 21:30 Prezydent Opola pojedzie na pogrzeb Pawła Adamowicza Władze Opola pojadą jutro (18.01) do Gdańska na uroczystości pogrzebowe prezydenta Pawła Adamowicza. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, a prezydent Gdańska spoczn ... » więcej 2019-01-17, godz. 20:45 Jest wniosek do burmistrza Kluczborka ws. "zakazu cyrkowego". Mistrzowie sztuki cyrkowej protestują - To zwierzęta świadczą o nas. Nigdy nie wystawilibyśmy chorych, czy niedożywionych stworzeń na scenie - tak Związek Pracodawców Cyrku i Rozrywki odpowiada na ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:41 Recydywista przed sądem. "Działał" w Strzelcach Opolskich Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces mężczyzny oskarżonego o rozbój. Sześć zarzutów postawionych Adamowi Z. dotyczy jego rzekomej działalności przestęp ... » więcej 2019-01-17, godz. 18:45 Nyscy policjanci szukają świadków wypadku Nyska policja poszukuje świadków wypadku, do którego doszło 20 grudnia rano w centrum Nysy. » więcej 2019-01-17, godz. 17:54 Wypadek na Prószkowskiej w Opolu Dwa auta osobowe zderzyły się na ul. Prószkowskiej w Opolu. Do wypadku doszło około godz. 17:00. » więcej 2019-01-17, godz. 17:00 Trzeba wyburzyć budynek socjalny zniszczony przez pożar Budynek socjalny w Zdzieszowicach, w którym w listopadzie ubiegłego roku wybuchł pożar, trzeba będzie wyburzyć. Koszt poniesie gmina. Cały czas trwa policyjne ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:15 Na Spychalskiego w Opolu wraca buspas W piątek (18.01) na ulicę Spychalskiego w Opolu wraca buspas. Wcześniej taka organizacja ruchu od mostu na kanale Ulgi w stronę ulicy Wrocławskiej już funkcjo ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:00 Opolskie wcześniaki mogą obronić się przed wirusem RSV Tylko do końca lutego opolskie wcześniaki mogą skorzystać z tego sezonu realizacji programu lekowego 'Profilaktyka zakażeń wirusem RS'. Poradnia Neonatologicz ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:00 Weekendowe studniówki dwóch szkół z Opola bez zmian. "Bardzo trudno przełożyć ten bal" Zgodnie z planem odbędą się studniówki w Liceum Ogólnokształcącym numer 1 i Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu, mimo piątkowo-sobotniej żałoby narodowej. » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Ciężarówka z dziurawą tarczą hamulcową zatrzymana przez ITD Ciężarówkę zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego zatrzymali podczas rutynowej kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Ins ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »