Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-10-26, 20:08 Autor: Piotr Wrona

Hospicjum Betania rozdało statuetki. Radio Opole wyróżnione

Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Radio Opole wśród wyróżnionych statuetką przyznawaną przez Hospicjum Opolskie Betania.
Wśród nagrodzonych znalazł się również komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Paweł Kielar, były prezes Odry Opole Janusz Wysocki, Andrzej Kasprusz oraz małżeństwo architektów Beata i Adam Szczegielniakowie.

Nagrody wręczył biskup ewangelicki Marian Niemiec, pomysłodawca założenia w Opolu hospicjum.

- Betania jest miejscem godnego odchodzenia. Zależało nam od początku, aby osoby przebywające w hospicjum nie były osamotnione - mówi biskup Niemiec.

- Najbardziej cieszę się, że również młodzież angażuje się w ideę hospicyjną. To miejsce przestaje być osłonięte tabu, coraz częściej rozmawiamy i mówimy o godnym umieraniu. Od początku najważniejszy był dla nas komfort przebywania w ośrodku oraz możliwość spotykania się z bliskimi - dodaje biskup Niemiec.

Szczegielniakowie są autorami projektu architektonicznego zaadaptowania budynku byłej szkoły na hospicjum.

- To był tak szczytny cel, że trudno nie było się poddać temu przedsięwzięciu. Bez chwili namysłu wraz z żoną zajęliśmy się projektowaniem Betanii – dodaje Adam Szczegielniak.

Dyrektor programu Radia Opole Zbigniew Górniak podkreśla, że promowanie takich miejsc jak Betania i przybliżanie idei hospicyjnej jest naturalną funkcją mediów publicznych.

- Grzechem byłoby nie mówić o tym co robi Betania. W tym miejscu jest bardzo wiele zrozumienia, a dzięki takim instytucjom, jako Polacy stajemy się lepsi – mówi Górniak.

Wśród nagrodzonych jest również Andrzej Kasprusz, który wraz z żoną co miesiąc od lat przekazuje pieniądze niezbędne dla działalności Betanii.

Wiadomości z regionu

2018-02-19, godz. 06:00 Kędzierzyn-Koźle: nowy dyrektor szpitala rozpocznie pracę 1 marca Jarosław Kończyło od 1. marca będzie dyrektorem szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Zarząd powiatu zgodził się a starosta podpisała umowę z nowym zarządzającym tą ... » więcej 2018-02-18, godz. 20:00 Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Od poniedziałku (19.02) rusza „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem'. Specjaliści dyżurujący w Sądzie Okręgowym w Opolu i sądach rejonowych okręg ... » więcej 2018-02-18, godz. 18:32 Czy referendum to dobry pomysł w sprawie budowy nowego więzienia w Brzegu? Komentarze polityków Pomysł budowy bardzo nowoczesnego więzienia w Brzegu był jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Burmistrz Jerzy Wrębiak jest zwolennikiem tego projektu, ... » więcej 2018-02-18, godz. 16:00 Uwaga kierowcy! Od jutra zamknięta będzie droga przez Lichynię Od jutra (poniedziałek, 19 lutego) do 9 czerwca zamknięta będzie droga powiatowa prowadząca przez Lichynię, łącząca Zalesie Śląskie i Leśnicę. Wytyczono już o ... » więcej 2018-02-18, godz. 15:25 Upamiętnili 95. rocznicę powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech [ZDJĘCIA] Mazurek Dąbrowskiego, salwa honorowa, przemówienia i kwiaty. Tak wyglądała druga część dzisiejszych (18.02) uroczystości z okazji 95. rocznicy powstania I Dzi ... » więcej 2018-02-18, godz. 13:55 Światła przy przejściach, progi na drogach. Rada opolskiej dzielnicy Nadodrze chce poprawy infrastruktury Więcej kamer monitoringu, więcej światła przy przejściach dla pieszych i progi zwalniające na węższych ulicach - takie plany inwestycyjne wyznaczyła sobie na ... » więcej 2018-02-18, godz. 04:00 Opolanie spotkali się na szybkiej randce Liczy się pierwsze wrażenie, bo na jedną rozmowę przypada średnio 5 minut. 15 par spotkało się na 'Speed Dating' w Kubaturze organizowanym w ramach 'Projektu ... » więcej 2018-02-17, godz. 20:00 Bieg z historią. Przed nami VI opolska edycja biegu Tropem Wiczym Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji biegu Tropem Wilczym, pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ten odbędzie się w Opolu, podobnie jak w całym kraju, już 4 marca, z o ... » więcej 2018-02-17, godz. 18:00 Rodłacy upamiętnią 95. rocznicę powołania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech W niedzielę (18.02) mija 95. rocznica powołania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech z siedzibą w Opolu. » więcej 2018-02-17, godz. 16:17 Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Krapkowicach Tragedia w Krapkowicach. Dziś (17.02) po godz. 13:00 na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Leśnej doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty przeprowadzającego r ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »