Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-10-26, 20:08 Autor: Piotr Wrona

Hospicjum Betania rozdało statuetki. Radio Opole wyróżnione

Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Radio Opole wśród wyróżnionych statuetką przyznawaną przez Hospicjum Opolskie Betania.
Wśród nagrodzonych znalazł się również komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Paweł Kielar, były prezes Odry Opole Janusz Wysocki, Andrzej Kasprusz oraz małżeństwo architektów Beata i Adam Szczegielniakowie.

Nagrody wręczył biskup ewangelicki Marian Niemiec, pomysłodawca założenia w Opolu hospicjum.

- Betania jest miejscem godnego odchodzenia. Zależało nam od początku, aby osoby przebywające w hospicjum nie były osamotnione - mówi biskup Niemiec.

- Najbardziej cieszę się, że również młodzież angażuje się w ideę hospicyjną. To miejsce przestaje być osłonięte tabu, coraz częściej rozmawiamy i mówimy o godnym umieraniu. Od początku najważniejszy był dla nas komfort przebywania w ośrodku oraz możliwość spotykania się z bliskimi - dodaje biskup Niemiec.

Szczegielniakowie są autorami projektu architektonicznego zaadaptowania budynku byłej szkoły na hospicjum.

- To był tak szczytny cel, że trudno nie było się poddać temu przedsięwzięciu. Bez chwili namysłu wraz z żoną zajęliśmy się projektowaniem Betanii – dodaje Adam Szczegielniak.

Dyrektor programu Radia Opole Zbigniew Górniak podkreśla, że promowanie takich miejsc jak Betania i przybliżanie idei hospicyjnej jest naturalną funkcją mediów publicznych.

- Grzechem byłoby nie mówić o tym co robi Betania. W tym miejscu jest bardzo wiele zrozumienia, a dzięki takim instytucjom, jako Polacy stajemy się lepsi – mówi Górniak.

Wśród nagrodzonych jest również Andrzej Kasprusz, który wraz z żoną co miesiąc od lat przekazuje pieniądze niezbędne dla działalności Betanii.

Wiadomości z regionu

2018-05-28, godz. 11:45 A4: korek w kierunku Wrocławia ma około 7 kilometrów Duży zator na opolskim odcinku autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Powodem jest remont 9-cio kilometrowego odcinka między węzłami Krapkowice i Opole Południe. ... » więcej 2018-05-28, godz. 11:00 Gwałcili swoje dzieci w wieku 2, 3 i 4 lat. Stanęli przed sądem 40-letnia Izabela S. i 38-letni Jarosław W. gwałcili i znęcali się nad swoimi dziećmi. Ponadto matka zapraszała na imprezy do swojego mieszkania kolegów, któr ... » więcej 2018-05-28, godz. 10:43 Miał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Został zatrzymany przez oleskich kryminalnych 28-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla narkotyki ukrył w samochodzie. Policjanci zatrzymali go na jednej z ulic Olesna. » więcej 2018-05-28, godz. 09:59 "Pasek" wpadł w Bułgarii. Czeka na ekstradycję do Polski Opolscy kryminalni wspólnie z policją z Bułgarii 23 maja brali udział w zatrzymaniu Michała K. pseud. 'Pasek'. 'Pasek' przez wiele lat był liderem zorganizowa ... » więcej 2018-05-28, godz. 09:23 Oddziały wewnętrzne szpitali w Kluczborku i Głuchołazach dalej zawieszone Wniosek o kolejne przedłużenie zawieszenia oddziałów internistycznych wpłynął już do Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak informuje rzecznik opolskiego oddziału N ... » więcej 2018-05-28, godz. 09:00 Zaangażowani w dzieło "Oremus" pielgrzymowali do Prudnika Osoby modlące się na co dzień za księży zjechały dziś do Prudnika-Lasu na coroczną pielgrzymkę. Jej organizatorem było Diecezjalne Dzieło Modlitwy w intencji ... » więcej 2018-05-28, godz. 08:02 Prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego w Graczach na ostatniej prostej Dobiega końca budowa nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Graczach. Obiekt składać się będzie z boiska o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej ... » więcej 2018-05-28, godz. 07:15 Fatima z wizją piekła i walka dobra ze złem. Spektakl z przesłaniem wystawiony w opolskim seminarium W auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu teatr 'Nie Teraz' wystawił spektakl z przesłaniem. 'Koniec Świata. Dramat, który nie ma końc ... » więcej 2018-05-28, godz. 06:58 Opolscy politycy o wyścigu po fotel prezydenta Opola. Są pierwsze sondaże Pierwsze miejsce w wyścigu po fotel prezydenta Opola według sondażu przygotowanego przez Polska Press Group we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia z ... » więcej 2018-05-27, godz. 20:36 Opole dla Ukraińców. Było przedstawienie, spacer po mieście i spotkania Koncerty, wystawy, a także możliwość zapoznania się z ofertą firm i instytucji - 'Opolskie Wita, czyli dzień prezentacji kultury polskiej oraz oferty wojewódz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »