Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-10-26, 20:08 Autor: Piotr Wrona

Hospicjum Betania rozdało statuetki. Radio Opole wyróżnione

Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Gala przyznawania statuetek Hospicjum Betania [fot. Piotr Wrona]
Radio Opole wśród wyróżnionych statuetką przyznawaną przez Hospicjum Opolskie Betania.
Wśród nagrodzonych znalazł się również komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Paweł Kielar, były prezes Odry Opole Janusz Wysocki, Andrzej Kasprusz oraz małżeństwo architektów Beata i Adam Szczegielniakowie.

Nagrody wręczył biskup ewangelicki Marian Niemiec, pomysłodawca założenia w Opolu hospicjum.

- Betania jest miejscem godnego odchodzenia. Zależało nam od początku, aby osoby przebywające w hospicjum nie były osamotnione - mówi biskup Niemiec.

- Najbardziej cieszę się, że również młodzież angażuje się w ideę hospicyjną. To miejsce przestaje być osłonięte tabu, coraz częściej rozmawiamy i mówimy o godnym umieraniu. Od początku najważniejszy był dla nas komfort przebywania w ośrodku oraz możliwość spotykania się z bliskimi - dodaje biskup Niemiec.

Szczegielniakowie są autorami projektu architektonicznego zaadaptowania budynku byłej szkoły na hospicjum.

- To był tak szczytny cel, że trudno nie było się poddać temu przedsięwzięciu. Bez chwili namysłu wraz z żoną zajęliśmy się projektowaniem Betanii – dodaje Adam Szczegielniak.

Dyrektor programu Radia Opole Zbigniew Górniak podkreśla, że promowanie takich miejsc jak Betania i przybliżanie idei hospicyjnej jest naturalną funkcją mediów publicznych.

- Grzechem byłoby nie mówić o tym co robi Betania. W tym miejscu jest bardzo wiele zrozumienia, a dzięki takim instytucjom, jako Polacy stajemy się lepsi – mówi Górniak.

Wśród nagrodzonych jest również Andrzej Kasprusz, który wraz z żoną co miesiąc od lat przekazuje pieniądze niezbędne dla działalności Betanii.

Wiadomości z regionu

2018-08-14, godz. 21:00 Gra terenowa, pokaz sprzętu wojskowego i oczywiście wojskowa grochówka - opolscy logistycy zapraszają na święto Wojska ... Obchody rozpoczną się uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny o godz. 10:30 w katedrze. » więcej 2018-08-14, godz. 20:55 Tak będzie wyglądał nowy stadion Odry Opole Najlepszy projekt to praca zespołu architektów z Warszawy z pracowni 90 Architekci oraz mysłowickie GMT Sp. z o.o. Nad wyborem projektu debatował 11-osobowy s ... » więcej 2018-08-14, godz. 19:00 Szykują się podwyżki opłat za niesegregowanie śmieci Cztery razy więcej zapłacą za odbiór śmieci osoby, które ich nie segregują. Ministerstwo Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach, które drastycznie podni ... » więcej 2018-08-14, godz. 17:55 Niebezpiecznie na opolskich drogach. Zderzenie w Nysie, wypadek w Grodkowie [ZDJĘCIA] Do dwóch groźnych zdarzeń doszło na drogach naszego regionu. W Nysie na ul. Otmuchowskiej w wyniku zderzenia busa z samochodem osobowym ucierpiało pięć osób. ... » więcej 2018-08-14, godz. 17:12 Duże zainteresowanie Krapkowickim Budżetem Obywatelskim 2019. Padło ponad 20 propozycji 24 propozycje zgłoszono do Krapkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Gmina jest podzielona na trzy obszary: lewobrzeżną i prawobrzeżną część Krapkowic oraz ... » więcej 2018-08-14, godz. 17:00 Strzelecki szpital z unijnych pieniędzy wyremontuje internę i wyposaży w niezbędny sprzęt Ponad 3,5 mln unijnego wsparcia na modernizację oddziału wewnętrznego wraz z wyposażeniem w niezbędny sprzęt otrzyma Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich. ... » więcej 2018-08-14, godz. 17:00 Znamy datę wyborów samorządowych. Startuje kampania wyborcza Ogłoszono termin wyborów samorządowych - oficjalnie może wystartować kampania wyborcza. W jej prowadzeniu należy zachować zasady. » więcej 2018-08-14, godz. 16:37 Petarda wybuchła 12-latkowi w ręce. Pijany mężczyzna, który proponował dziecku petardy, usłyszał zarzuty Opolska policja przestrzega przed nieodpowiedzialnym obchodzeniem się z petardami. W niedzielę (12.08) policjanci z Niemodlina otrzymali zgłoszenie o młodym c ... » więcej 2018-08-14, godz. 15:45 Bakterie gronkowca w opolskim basenie Błękitna Fala. Zamknięta jedna niecka Zamknięta jest niecka ze zjeżdżalnią. W pozostałych basenach kąpiel jest dozwolona i bezpieczna. » więcej 2018-08-14, godz. 15:30 Gmina Byczyna wyremontuje dwa kolejne mieszkania dla repatriantów ze Wschodu Kolejne dwie rodziny repatriantów osiedlą się w Polanowicach. Gmina Byczyna otrzymała dotację w wysokości ok. 300 tysięcy złotych z rządowych pieniędzy na prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »