Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-08-05, 16:30 Autor: Monika Pawłowska

Inicjatywa obywatelska "Ratujmy Kobiety" w Sejmie. Podpisy zbierano też na Opolszczyźnie

Komitet inicjatywy ustawodawczej "Ratujmy Kobiety" w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Komitet inicjatywy ustawodawczej "Ratujmy Kobiety" w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Blisko 6 tysięcy podpisów z województwa opolskiego wsparło inicjatywę ustawodawczą "Ratujmy Kobiety".
- Po trzech miesiącach pracy komitetu złożyliśmy w Sejmie projekt ustawy, która zakłada możliwość decydowania przez kobietę o przerwaniu ciąży do 12 tygodnia, świadomy dostęp do bezpłatnej antykoncepcji i edukację seksualną dla dzieci dostosowaną do ich wieku - informuje Grzegorz Zwolak, koordynator akcji Ratujmy Kobiety w Opolu.

- Bardzo nas cieszy wynik, który udało nam się uzyskać. 215 tysięcy podpisów zostało złożonych, w tym kilka tysięcy z Opolszczyzny. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom regionu, że tak bardzo chętnie wzięli udział w zbiórce podpisów - tłumaczy.

- Szkoda, że już wczoraj wieczorem sejmowe partie polityczne wydały wspólną decyzję o tym, że nie poprą naszej ustawy - dodaje Zwolak.

- Prawo i Sprawiedliwość dotrzymało słowa, że nie odrzuci projektu w pierwszym czytaniu i skieruje go do prac komisyjnych. Jesteśmy jednak zdziwieni postawą Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej, którzy mówiąc cały czas o poparciu tego pomysłu i zaangażowaniu w wielu miastach w zbieranie podpisów, powiedzieli teraz, że będą za odrzuceniem ustawy w pierwszym czytaniu. Mimo to walczymy dalej i nie odpuszczamy - zapowiada Zwolak.

Projekt trafi pod obrady sejmowe jesienią. Wtedy będzie też rozpatrywana propozycja ustawy antyaborcyjnej Pro-Life.
Grzegorz Zwolak cz.1
Grzegorz Zwolak cz.2

Wiadomości z regionu

2019-09-19, godz. 22:30 Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni. O funkcję ubiegać się będą prorektor ds. studenckich i inwestycji pr ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Benzen i brak wałów - o tym mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z kandydatami na parlamentarzystów Kwestie poprawy jakości powietrza, budowy obwodnicy i transportu, a także szkolnictwo i wsparcie dla przedsiębiorców - między innymi o tym rozmawiali dzisiaj ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:45 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 20:30 Opole: opóźnia się remont ulicy Oleskiej. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość Kończy się remont pierwszego odcinka ulicy Oleskiej Opolu. Jutro (20.09) drogowcy mają rozpocząć układanie nawierzchni asfaltowej między rondem Rotmistrza Wit ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:00 W gminie Izbicko powstaje pierwsza świetlica dla seniorów Pierwsza świetlica dla seniorów ma powstać w gminie Izbicko. Jedno popołudnie w tygodniu najstarsi mieszkańcy będą mogli spędzić w swoim gronie i uczestniczyć ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:30 Pod okiem strażaków młodzież uczyła się jak ratować życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy [ZDJĘCIA] Usztywniali kończyny, bandażowali rany i reanimowali ofiary wypadków. 17 drużyn ze szkół podstawowych w Opolu pod okiem opolskich strażaków szlifowało umiejęt ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:00 Na Opolszczyźnie skróciły się kolejki do tomografu, rezonansu i usunięcia zaćmy. To jeden z lepszych wyników w kraju Najlepiej w kraju wypada województwo opolskie pod względem skrócenia kolejek na badanie tomografem oraz rezonansem magnetycznym. Niewiele gorzej jest z oczeki ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Krajowi liderzy Lewicy w Opolu przekonywali do "Paktu dla kobiet" Lewicobus z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem i Włodzimierzem Czarzastym szefem SLD, odwiedził Opolszczyznę. Na placu Wolności w Opolu krajowi liderz ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Kompleks mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych powstanie w Prudniku W budynku szkoły zawodowej w Prudniku mają znajdować się mieszkania treningowe. Starostwo stara się o rządowe dofinansowanie i liczy na pozytywną decyzję, co ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:00 Cisek: w Łanach centrum miejscowości ma się zazielenić Na razie centrum miejscowości Łany w gminie Cisek szpeci brzydki, pusty plac, ale już niedługo to miejsce ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Spory teren ma stać ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »