Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-06-11, 18:13 Autor: Piotr Wrona

Roboty rywalizowały na Politechnice Opolskiej [zdjęcia, film]

Festiwal Robotów w Opolu [film Piotr Wrona]
Ponad setka zawodników uczestniczyła w III Opolskim Festiwalu Robotów w "Łączniku" Politechniki Opolskiej.
Podczas zawodów walczą ze sobą urządzenia, które mają jeden cel: pokonać przeciwnika, wypchnąć go np. z ringu. Podczas III Opolskiego Festiwalu Robotów można obserwować dzieła najlepszych konstruktorów z całej Polski.

Wśród konkurencji są robocie walki sumo, sprint na czas na kilkudziesięciometrowym odcinku czy konkurencje wymagające precyzyjnego poruszania się robota.

- Konkurencja polega na tym, aby przejechać prostą, której długość ma około 40 metrów. Moja konstrukcja jest bardzo lekka, ale ma bardzo duże koła. Zadanie jest trudne do wykonania, konkurencja bardzo duża – mówił Rafał Cymiński z Wrocławia.

- Jest to robot inspirowany moimi zainteresowaniami tańcem irlandzkim. Robot potrafi nauczyć podstawowych kroków. Ten robot ma również filtr analizujący muzykę, więc jego kroki precyzyjnie dostosowane są do dźwięków, które analizuje. Prezentuję go w kategorii FreeStyle – dodaje Lidia Sobońska.

- Robot bazuje na sześciu małych silnikach, obraca się bardzo wolno, ale jest tak pomyślany, aby zwyciężył w konkurencji sumo. Jego przygotowanie trwało kilka miesięcy, liczy się tutaj siła - mówił Marek Golok.

Do Opola przyjechały najlepsze drużyny z Polski oraz z zagranicy. Zmaganiom robotów przyglądała się liczna publiczność.
Uczestnicy festiwalu robotów
O zawodach w programie: "Technologia"
[fot.Piotr Wrona]
[fot.Piotr Wrona]
Opole i powiat opolski

Wiadomości z regionu

2019-08-20, godz. 23:00 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zabezpieczy nowoczesne zabiegi leczenia udarów w szpitalu przy ul. Wodociągowej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Jadwigi w Opolu, przy ul. Wodociągowej uczestniczy w pilotażowym programie zabiegów trombektomii, czyli mechaniczne ... » więcej 2019-08-20, godz. 22:30 Rodłacy z klubu Opole kultywują tradycję i pamięć o Janinie Kłopockiej Rodłacy zrzeszeni w opolskim klubie spotkali się w Oleśnie, by uczcić pamięć Janiny Kłopockiej, twórczyni znaku Rodła. Kłopocka trafiła do Olesna w 1945 roku, ... » więcej 2019-08-20, godz. 20:15 Młodzież z Polski i Litwy wspólnie szukała odpowiedzi na pytanie co i jak jeść, by cieszyć się zdrowiem W Namysłowie odbył się dziś (20.08) uroczysty finał polsko-litewskiego projektu 'Jedność w różnorodności', organizowanego przez miejscowy Środowiskowy Hufiec ... » więcej 2019-08-20, godz. 20:00 110 projektów zgłoszono do 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Opola 110 wniosków na zadania ogólnomiejskie i dzielnicowe wpłynęło do Budżetu Obywatelskiego Opola. Spośród zgłoszonych projektów, 52 dotyczą zadań ogólnomiejskich ... » więcej 2019-08-20, godz. 19:30 Ryszard Wilczyński z Koalicji Obywatelskiej stawia na lokalność. W Prudniku ruszyła kampania wyborcza do parlamentu Ryszard Wilczyński zbierał podpisy poparcia oraz promował swój program wyborczy na prudnickim rynku. Kandydując z listy Koalicji Obywatelskiej ubiega się o re ... » więcej 2019-08-20, godz. 18:38 "Obce ciało" w basenie Delfin w Krapkowicach. Czyszczenie wody potrwa kilka dni Zamknięto dzisiaj nieckę główną - sportową oraz brodzik na basenie Delfin w Krapkowicach. Dyrekcja pływalni na swojej stronie internetowej informuje, że utrud ... » więcej 2019-08-20, godz. 17:00 Moszna: miał być ból brzucha, urodziła się dziewczynka Niecodzienne narodziny w Mosznej w powiecie krapkowickim. Ratownicy z tamtejszego szpitala zostali wezwani do pacjentki z bólem brzucha. Na miejscu okazało si ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:30 Opolscy logistycy z kolejnym nowatorskim pomysłem ruszą na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach Wymyślili już m.in. uniwersalne ładowarki, z których korzysta cała polska armia, a teraz z kolejnymi pomysłami ruszają na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obron ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:00 Trwają matury poprawkowe. To ostatnia w tym roku szansa na świadectwo dojrzałości. Odwiedziliśmy ZSZ nr 4 w Opolu Maturzyści rozpoczęli ustne i pisemne egzaminy poprawkowe. Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy podczas majowej matury nie zaliczyli jednego egzamin ... » więcej 2019-08-20, godz. 15:45 Szczury na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Biegają nawet wśród ludzi [Interwencja] Na osiedlu Armii Krajowej w Opolu zadomowiły się szczury - alarmują mieszkańcy. Gryzonie aktywne są nie tylko w piwnicach, ale również przy klatkach schodowyc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »