Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-02-25, 19:10 Autor: Monika Antczak

Powiat kluczborski będzie zabiegać o kontrakt NFZ dla OIOM-u w Vital Medic

Otwarcie szpitala Vital Medic w Kluczborku [fot. Monika Antczak]
Otwarcie szpitala Vital Medic w Kluczborku [fot. Monika Antczak]
Otwarcie szpitala Vital Medic w Kluczborku [fot. Monika Antczak]
Otwarcie szpitala Vital Medic w Kluczborku [fot. Monika Antczak]
Otwarcie szpitala Vital Medic w Kluczborku [fot. Monika Antczak]
Otwarcie szpitala Vital Medic w Kluczborku [fot. Monika Antczak]
Otwarcie szpitala Vital Medic w Kluczborku [fot. Monika Antczak]
Otwarcie szpitala Vital Medic w Kluczborku [fot. Monika Antczak]
Powiat kluczborski chce przyznania kontraktu NFZ dla Oddziału Intensywnej Terapii prywatnego szpitala Vital Medic w Kluczborku.
Rada Powiatu na dzisiejszej (25.02) sesji jednogłośnie przyjęła stanowisko w tej sprawie.

- Najważniejsze jest, aby uczynić ten OIOM dostępnym dla mieszkańców - mówi starosta Piotr Pośpiech. - Aby tak było, konieczny jest jednak kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia - dodaje.

- Nasze stanowisko sprowadza się do tego, aby wesprzeć tę inicjatywę i poprosić NFZ, pana wojewodę i wszystkich, którzy mogą coś w tym względzie uczynić, aby ten OIOM został jak najszybciej zakontraktowany. Oznaczałoby to bowiem większy komfort i bezpieczeństwo pacjentów i stanowiło naturalne zabezpieczenie dla szpitala powiatowego w Kluczborku, a także wzmocnienie szpitala w Oleśnie i Namysłowie - tłumaczy.

W Vital Medic znajduje się 8 nowoczesnych łóżek intensywnej terapii. Ewa Trejnowska, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala Vital Medic, podkreśla, że pacjent w stanie zagrożenie życia wymaga natychmiastowej kwalifikowanej pomocy.

- Często mówi się o tzw. złotej godzinie, ale tak naprawdę czas, który może upłynąć do momentu udzielenia pomocy, jest uzależniony od tego, w jakim stanie znajduje się pacjent oraz schorzenia, którego dotyczy. Okazuje się czasem, że mamy mniej niż jedną godzinę i jeżeli pomoc ta nie zostanie udzielona, może to skutkować pogorszeniem stanu i śmiercią bądź też niezadawalającymi wynikami leczenia - wyjaśnia.

Piotr Duch, prezes Vital Medic, zaznacza, że kontrakt z NFZ jest niezbędny do funkcjonowania Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

- Ten oddział jest potrzebny przede wszystkim do zaopatrzenia naszego Oddziału Neurochirurgii, natomiast istniejący oddział powinien także zabezpieczać potrzeby szpitala powiatowego. I to też głośno deklarujemy - podkreśla.

Dodajmy, że w tej części województwa OIOM znajduje się tylko w szpitalu w Oleśnie.
Piotr Pośpiech
Ewa Trejnowska
Piotr Duch

Wiadomości z regionu

2017-03-29, godz. 12:15 Olszanka również zlikwiduje składowisko chemikaliów. Wywóz odpadów może ruszyć w połowie kwietnia Taką wstępną deklarację składają władze gminy. Do usunięcia będzie jednak znacznie więcej beczek i pojemników niż w Brzegu. Szacuje się, że w dawnym zakładzie ... » więcej 2017-03-29, godz. 10:30 Opolszczyźnie przybywa inwestorów, rosną też płace w nowych firmach Od początku tego okresu programowania do końca tego roku 273 mln złotych przeznaczy Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki na dotacje dla przedsiębiorców. Kwota ... » więcej 2017-03-29, godz. 10:00 Centrum Usług Publicznych w ostatniej fazie projektowania Prawdopodobnie w kwietniu zostanie wydane pozwolenie na budowę Centrum Usług Publicznych w Opolu. Projekt będzie realizowany przez miasto i Opolskie Towarzyst ... » więcej 2017-03-29, godz. 09:50 Głubczyce: poszukiwany za przestępstwa narkotykowe Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Głubczycach poszukują Grzegorza Rozbickiego. M ... » więcej 2017-03-29, godz. 09:30 Prawie 1500 kontroli sanepidu. Kary za handel dopalaczami Sytuacja sanitarna w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim jest dobra, choć są drobne niedociągnięcia. » więcej 2017-03-29, godz. 08:00 Posadzili aleję klonów, które rosną nawet 300 lat Nowa aleja klonów platanolistnych rośnie od soboty (25.03) w Łowkowicach (gmina Strzeleczki). » więcej 2017-03-29, godz. 07:00 Unijna pomoc dla nyskich fortyfikacji. Prace ruszą w tym roku 2,5 mln zł z Unii Europejskiej pozyskała Nysa na ochronę fortów i rozwój turystyki na terenach pruskich fortów w ramach programu NATURA 2000. Umowa w Warszawi ... » więcej 2017-03-29, godz. 06:30 W Kluczborku można wypełnić PIT za darmo. Wystarczy oddać swój 1% na "Dolinę Stobrawy" Mieszkańcy Kluczborka nie muszą się martwić wypełnianiem PIT-u. Profesjonaliści bezpłatnie pomogą im rozliczyć się z fiskusem, wystarczy tylko przekazać 1% sw ... » więcej 2017-03-29, godz. 05:00 Będą dodatkowe patrole policji w gminie Lasowice Wielkie Więcej patroli policji pojawi się na ulicach gminy Lasowice Wielkie. Wójt Daniel Gagat podpisał w tej sprawie porozumienie z komendantem kluczborskiej policji ... » więcej 2017-03-28, godz. 21:15 Logistycy świętowali powstanie batalionu Opolscy żołnierze hucznie obchodzili 9. rocznicę powstania Batalionu Logistycznego 10. Brygady Logistycznej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »