Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-02-04, 19:00 Autor: Justyna Krzyżanowska

Opole: 16 tys. zł na sterylizację kotów wolno żyjących

Koty [fot. Barbara Morajko]
Koty [fot. Barbara Morajko]
Trwają zapisy na bezpłatną sterylizację kotów wolno żyjących w Opolu. – Opiekunowie takich zwierząt powinni zgłosić się do nas – mówi Irena Otremba z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu.
– Opiekun dostanie od nas upoważnienie, w którym wpisze swoje dane, potwierdzi, że jest mieszkańcem Opola i dokarmia wolno żyjące koty. Następnie przekażemy informację, w którym gabinecie weterynaryjnym można wykonać zabieg sterylizacji po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Zwierzęta przed zabiegiem muszą być na czczo – wyjaśnia Otremba. – Istnieje możliwość wypożyczenia od nas klatek służących do łapania kotów – dodaje.

W tym roku urząd miasta przeznaczy na akcję sterylizacji ok. 16 tys. zł, a zabiegi ruszą od marca.

Opolski TOZ otrzymuje wiele zgłoszeń z prośbą o pomoc w sterylizacji, także od właścicieli kotów i psów. – Staramy się nikomu nie odmówić. Jeżeli nie sfinansujemy zabiegu w całości, to chociaż częściowo – wyjaśnia Irena Otremba.

– Pieniądze na ten cel zbieramy do puszek, które są ustawione w gabinetach i sklepach weterynaryjnych. TOZ można wspomóc także wpłacając darowiznę na konto towarzystwa – podsumowuje Otremba.

Dodajmy, że zwierzęta spoza Opola też mogą skorzystać z podobnej pomocy. Każda gmina ma obowiązek zapewnienia opieki (w tym sterylizacji) zwierzętom bezdomnym.
Irena Otręba cz. 1
Irena Otręba cz. 2

Wiadomości z regionu

2019-04-25, godz. 12:17 Dzień otwarty NFZ w Karolince w tę sobotę Dzień otwarty pod hasłem 'Cukier szkodzi' organizuje w najbliższą sobotę (27.04) opolski NFZ. Pracownicy funduszu a także specjaliści stacjonować będą w Centr ... » więcej 2019-04-25, godz. 10:54 Od pierwszego lipca będzie można składać wniosek na 500+ na pierwsze dziecko. W regionie dotyczy to kilkunastu tysięcy ... - Prawie półtora miliarda złotych trafiło do opolskich rodzin w ciągu trzech lat funkcjonowania programu Rodzina 500 Plus - powiedział w porannej rozmowie 'W ... » więcej 2019-04-25, godz. 10:30 Jako pierwsi w regionie chcą wprowadzić w szkole naukę obsługi dronów Operator dronów to nowy zawód, dający duże możliwości w różnych dziedzinach. Kształcenie w tym kierunku chce prowadzić II Liceum Ogólnokształcące w Prudniku. ... » więcej 2019-04-25, godz. 09:00 Rozpoczęła się przebudowa ul. Ujazdowskiej i Brzezińskiej w Strzelcach Opolskich Mieszkańcy Mokrych Łanów i Brzeziny, dwóch sołectw Strzelec Opolskich, muszą się uzbroić w cierpliwość. Do jesieni, żeby dojechać do domów będą musieli przeci ... » więcej 2019-04-25, godz. 09:00 Tysiąc flag województwa opolskiego na święto województwa Samorząd regionu ma do rozdania mieszkańcom Opolszczyzny żółto-niebieskie barwy. Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku podkreśla, że w przestrzeni publicznej b ... » więcej 2019-04-25, godz. 08:06 Mieszkańcy powiatu nyskiego będą mogli własnoręcznie zasadzić las Leśnicy w powiecie nyskim zapraszają do wspólnego sadzenia drzew. W akcji może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Wystarczy tylko zabrać ze sobą pozyty ... » więcej 2019-04-25, godz. 07:00 Zmiana organizacji ruchu na placu św. Sebastiana w Opolu Kierowców czeka zmiana organizacji ruchu przy placu św. Sebastiana w Opolu. 25 kwietnia z powodu przebudowy placu Miejski Zarząd Dróg zamknie fragment ulicy M ... » więcej 2019-04-24, godz. 22:29 Auto wypadło z drogi w Pępicach. Na miejsce wezwano LPR Około godz. 18.30 z nieustalonych jeszcze przyczyn osobowe audi wypadło (24.04) z drogi w okolicach miejscowości Pępice (gm. Skarbimierz, powiat brzeski) i ud ... » więcej 2019-04-24, godz. 22:00 "Opolskie 15 lat w Unii Europejskiej" - samorządy, instytucje kultury, organizacje pozarządowe wyróżnione. Gala w Filh ... Są opolskimi gwiazdami Europy - w Filharmonii Opolskiej w Opolu przyznano nagrody marszałka województwa w konkursie „Partnerstwo bez granic - opolskie 15 lat ... » więcej 2019-04-24, godz. 21:30 Prudnicka spółka szpitalna ma nowego prezesa Dariusz Brzeziński został prezesem Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka ta zarządza szpitalem powiatowym. O stanowisko ubiegało się trzech kandydatów. Rozm ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »