Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-02-01, 07:20 Autor: Witold Wośtak

Zespół Szkół w Chróścinie do likwidacji. Wygaszanie potrwa do 2018 roku

© (fot. sxc.hu)
© (fot. sxc.hu)
Irena Szott, naczelnik Wydziału Oświaty, /kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Opolu © (fot. Damian Drzyzga)
Irena Szott, naczelnik Wydziału Oświaty, /kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Opolu © (fot. Damian Drzyzga)
Zespół Szkół w Chróścinie będzie zlikwidowany. Radni powiatu opolskiego przyjęli taką uchwałę z powodu niezadowalających efektów prowadzonych naborów do klas pierwszych.
Szkoła zostanie wygaszona, a proces ma zakończyć się 31 sierpnia 2018 roku.

Jak zapewnia Irena Szott, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu w opolskim starostwie, sytuacja szkoły jest analizowana od co najmniej trzech lat, a próby zainteresowania młodzieży nie poprawiły sytuacji.

- Mimo usilnych starań uatrakcyjnienia pobytu w szkole, poszerzenia oferty edukacyjnej, wprowadzania nowych zawodów i innowacji pedagogicznych, nabór był niezadowalający. Jeżeli chodzi o technikum, od dwóch lat nie uruchamiamy pierwszej klasy - tłumaczy.

Duże znaczenie ma również bezpośrednie sąsiedztwo Opola.

- Młodzież wybierająca swoją dalszą drogę edukacyjną jest w wieku dorastania i ma potrzeby związane z poznawaniem świata. Duże miasto przyciąga, bo są kina, baseny czy imprezy w plenerze - można w nich uczestniczyć przy okazji pobytu w szkole - wyjaśnia.

Szott dodaje, że w ostatnich latach opolskie starostwo dopłaca do funkcjonowania szkoły po 600 tysięcy złotych rocznie.
Irena Szott 1
Irena Szott 2

Wiadomości z regionu

2020-02-20, godz. 21:30 Sądowy ławnik potrzebny od zaraz. Wakatów więcej niż kandydatów Opolskie sądy potrzebują ławników. W Wydziale Karnym Sądu Okręgowego, gdzie rozpatrywane są sprawy o zabójstwa, brakuje połowy składu. Aby poprawić sytuację, na… » więcej 2020-02-20, godz. 20:00 Rumuński kierowca oszukiwał na czasie pracy i emisji spalin. Zatrzymał go opolski patrol ITD 3 200 złotych na mandaty wyda kierowca ciężarówki z Rumunii po kontroli funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu. » więcej 2020-02-20, godz. 18:00 Wygrał konkurs, ale dyrektorem PCPR nie został. "Za małe doświadczenie" Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu, mimo rozstrzygniętego konkursu na dyrektora, nadal nie ma szefa. Zarząd powiatu nie zdecydował się powierzyć… » więcej 2020-02-20, godz. 17:58 1% ma moc - przekonywali uczestnicy barwnego korowodu Fundacji DOM w Opolu [ZDJĘCIA] Przedszkolaki, terapeuci i podopieczni Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym przekonywali, że 1% ma moc i warto go przekazać na rzecz… » więcej 2020-02-20, godz. 17:20 Nie tylko z cukierni. Pączki robimy także w domach Pączki z różą, marmoladą, serem czy czekoladą, a także faworki - to te słodkości dziś (20.02) kupujemy najczęściej. Z okazji Tłustego Czwartku od samego rana w… » więcej 2020-02-20, godz. 15:30 W Kędzierzynie-Koźlu nie wywożą odpadów wielkogabarytowych. Prawie połowa załogi jest na chorobowym Związek Międzygminny 'Czysty Region' ma problemy z wywozem odpadów wielkogabarytowych w Kędzierzynie-Koźlu. Powodem jest bardzo duża liczba pracowników na zwolnieniach… » więcej 2020-02-20, godz. 15:25 "Kto nie zje pączka, nie będzie szczęśliwy". Kolejki chętnych po słodkości z nadzieniem Mieszkańcy regionu od rana ustawiają się w kolejkach po pączki. Najwytrwalsi na okrągłe, smażone słodkości z nadzieniem musieli czekać nawet godzinę. Najczęściej… » więcej 2020-02-20, godz. 15:19 Wiceminister rodziny przekonywał opolskich samorządowców do idei Centrum Usług Społecznych O idei Centrów Usług Społecznych rozmawiano dziś (20.02) w urzędzie wojewódzkim w Opolu. Od początku roku samorządy mogą tworzyć struktury skupiające świadczenia… » więcej 2020-02-20, godz. 14:24 Pijany kierowca tira tak szybko uciekał przed policjantami, że nie zdążył włożyć butów Nietrzeźwy kierowca samochodu ciężarowego próbował uciekać przed policjantami w samych skarpetkach. Ale nawet wbiegnięcie na teren szkoły nie uchroniło go przed… » więcej 2020-02-20, godz. 13:33 7,5 roku więzienia grozi recydywiście za kradzież metalowej kratownicy ze szpitala w Ozimku Recydywista ukradł szpitalne kraty i sprzedał je na złomie. Do takiej sytuacji doszło w Ozimku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »