Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-02-01, 07:20 Autor: Witold Wośtak

Zespół Szkół w Chróścinie do likwidacji. Wygaszanie potrwa do 2018 roku

© (fot. sxc.hu)
© (fot. sxc.hu)
Irena Szott, naczelnik Wydziału Oświaty, /kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Opolu © (fot. Damian Drzyzga)
Irena Szott, naczelnik Wydziału Oświaty, /kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Opolu © (fot. Damian Drzyzga)
Zespół Szkół w Chróścinie będzie zlikwidowany. Radni powiatu opolskiego przyjęli taką uchwałę z powodu niezadowalających efektów prowadzonych naborów do klas pierwszych.
Szkoła zostanie wygaszona, a proces ma zakończyć się 31 sierpnia 2018 roku.

Jak zapewnia Irena Szott, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu w opolskim starostwie, sytuacja szkoły jest analizowana od co najmniej trzech lat, a próby zainteresowania młodzieży nie poprawiły sytuacji.

- Mimo usilnych starań uatrakcyjnienia pobytu w szkole, poszerzenia oferty edukacyjnej, wprowadzania nowych zawodów i innowacji pedagogicznych, nabór był niezadowalający. Jeżeli chodzi o technikum, od dwóch lat nie uruchamiamy pierwszej klasy - tłumaczy.

Duże znaczenie ma również bezpośrednie sąsiedztwo Opola.

- Młodzież wybierająca swoją dalszą drogę edukacyjną jest w wieku dorastania i ma potrzeby związane z poznawaniem świata. Duże miasto przyciąga, bo są kina, baseny czy imprezy w plenerze - można w nich uczestniczyć przy okazji pobytu w szkole - wyjaśnia.

Szott dodaje, że w ostatnich latach opolskie starostwo dopłaca do funkcjonowania szkoły po 600 tysięcy złotych rocznie.
Irena Szott 1
Irena Szott 2

Wiadomości z regionu

2019-03-26, godz. 22:00 Prudnik: minister dał zielone światło dla likwidacji dwóch szkół średnich Minister edukacji uznał racje władz powiatu prudnickiego, które wystąpiły z zażaleniem na postanowienie Opolskiego Kuratora Oświaty. Chodzi o likwidację dwóch ... » więcej 2019-03-26, godz. 21:00 Jest szansa, że w gminie Reńska Wieś powstaną trzy OSY Urzędnicy z Reńskiej Wsi liczą, że w tym roku OSY pojawią się w całkiem sporej grupie. Mowa oczywiście nie o owadach, ale o Otwartych Strefach Aktywności. Sił ... » więcej 2019-03-26, godz. 20:00 Przedszkolaki z opolskiej "szóstki" mistrzami gry w "kółko i krzyżyk". Za nami I międzyprzedszkolny turniej w Opolu Na popularnej grze 'kółko i krzyżyk' uczyli się zasad logicznego myślenia i gry fair play. Najmłodsi opolanie spotkali się na I Międzyprzedszkolnym Turnieju K ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:45 Kulturalne centrum Tułowic zostanie wyremontowane. Inwestycja oczekiwana od lat Sala widowiskowa w Tułowicach przejdzie gruntowną modernizację. To miejsce na inwestycję tej skali czekało blisko 25 lat. » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Mieszkańców regionu najbardziej interesuje Emerytura+ W Izbicku, Kamieniu Śląskim, na Górze św. Anny, a także w Leśnicy i Strzelcach Opolskich można było dzisiaj (26.03) spotkać pracowników urzędu wojewódzkiego, ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Zmieni się wygląd zabytkowego parku w Skarbiszowie. Gmina planuje rewitalizację Zainstalowane zostanie oświetlenie, odtworzone alejki, wykonane zostaną nowe nasadzenia oraz montaż ławek. Dąbrowa przygotowuje się do rozpoczęcia rewitalizac ... » więcej 2019-03-26, godz. 18:00 Na Politechnice obchodzono Opolskie Dni Elektryki. "Rozwój jest niesamowity i musimy za nim nadążyć" Roboty, drukarki 3D, drony oraz nowoczesne jedno i dwuślady. To można było zobaczyć na kampusie Politechniki Opolskiej. Okazją do tego były Opolskie Dni Elekt ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:30 Prudnik: szpital szuka pieniędzy na wymianę karetek. "Pacjenci mogą być spokojni" Najstarsza karetka prudnickiego pogotowia ma 12 lat i przebieg ponad 450 tysięcy kilometrów. Ostatni ambulans dla tego szpitala zakupiono w 2009 roku. Tymczas ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:15 W Byczynie odkryto dwie tony nielegalnego mięsa. Kluczborska prokuratura wszczęła śledztwo Około dwóch ton wołowiny niewiadomego pochodzenia ujawniono w jednym z zakładów przetwórstwa mięsnego w Byczynie. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku wszczęła ś ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:15 Zaginął Paweł Surdyga z Kędzierzyna-Koźla Paweł Surdyga z Kędzierzyna-Koźla tydzień temu wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. Osoby, które wiedzą, gdzie może być zaginiony mężczyzna, proszone są o ko ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »