Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-11-26, 12:30 Autor: Witold Wośtak

Studenci medycyny będą praktykować w kozielskim szpitalu

Małgorzata Tudaj i Wiesława Piątkowska-Stepaniak [fot. Adam Lecibil]
Małgorzata Tudaj i Wiesława Piątkowska-Stepaniak [fot. Adam Lecibil]
Marek Staszewski © (fot. Adam Szostok)
Marek Staszewski © (fot. Adam Szostok)
Studenci medycyny z Uniwersytetu Opolskiego będą odbywać praktyki w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu powiatowym. Wczoraj (25.11) podpisano porozumienie w tej sprawie.
Jak przekonuje prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak, prorektor do spraw zarządzania i promocji UO, tamtejsza lecznica ma być jednym z głównych filarów projektu.

- Do naszego regionu wraca tylko co dziesiąty absolwent medycyny z Katowic - zwraca uwagę.

- Przygotowujemy wniosek na 100 osób, ale przeważnie ministerstwo trochę obcina liczbę miejsc. Nawet jeżeli dostalibyśmy limit 60 miejsc na pierwszy rok studiów, byłby to dla nas i tak wielki sukces - dodaje.

Marek Staszewski, dyrektor szpitala, widzi we współpracy szansę potencjalnego dopływu nowej kadry. - Dzięki temu mamy również szansę na status szpitala klinicznego - dodaje.

- To da na pewno wewnętrzny sygnał do rozwoju dla tych ludzi, którzy już dziś pracują u nas. Jeżeli myślimy o statusie oddziału klinicznego, oprócz codziennej harówy przy stołach i z pacjentami, trzeba również rozwijać się po to, by móc szkolić narybek. Myślę, że w wielu ludziach tkwi taki wewnętrzny syndrom pedagoga, tylko trzeba go wydobyć - tłumaczy.

Dodajmy, że od niedawna można studiować medycynę na uniwersytetach w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze. W Opolu kierunek medyczny ma ruszyć w 2017 roku.
Wiesława Piątkowska-Stepaniak
Marek Staszewski

Wiadomości z regionu

2022-08-16, godz. 20:47 Wyglądało niebezpiecznie. W Odrze w Krapkowicach znaleziono beczkę z podejrzaną substancją Na szczęście był to tylko fałszywy alarm, choć wyglądało niebezpiecznie. Mowa o znalezionej w Odrze na wysokości ulicy Kolejowej w Krapkowicach beczce… » więcej 2022-08-16, godz. 19:59 GIOŚ: stan Odry stabilizuje się. Ujęcia wody pitnej są badane regularnie Stan Odry stabilizuje się, parametry wracają do stanu typowego dla rzeki o tej porze roku - powiedziała we wtorek zastępczyni Głównego Inspektora Ochrony… » więcej 2022-08-16, godz. 19:45 O miesiąc wcześniej niż zwykle rusza opolski program szczepień przeciwko grypie. To propozycja dla osób 65+ Mieszkańcy Opola powyżej 65. roku życia mogą już korzystać z bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie. Dostępne są one w czterech przychodniach miejskich:… » więcej 2022-08-16, godz. 18:30 5 zastępów straży pożarnej gasi pożar mieszkania w Strzelcach Opolskich. Nie ma osób poszkodowanych Niebezpieczne zdarzenie w Strzelcach Opolskich. Po godzinie 17:00 w bloku przy ulicy Krakowskiej 43 doszło do pożaru kuchni w mieszkaniu na 3 piętrze. » więcej 2022-08-16, godz. 18:00 Poseł Zembaczyński pyta wojewodę o Odrę Poseł Witold Zembaczyński chce dowiedzieć się, jakie działania podjął wojewoda opolski Sławomir Kłosowski w sprawie katastrofy ekologicznej na Odrze… » więcej 2022-08-16, godz. 17:30 Łubniany smakują Frankfurterkranzem. Ta podopolska gmina była kolejną na naszej jubileuszowej mapie [ZDJĘCIA] Dużo zieleni, spokoju i całkiem sporo smacznych produktów. Nasza wakacyjna, jubileuszowa akcja dotarła dzisiaj (16.08) do Łubnian. To był już 49. przystanek… » więcej 2022-08-16, godz. 16:45 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał pieniądze strażakom ochotnikom 48 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z czterech powiatów: nyskiego, brzeskiego, namysłowskiego i kluczborskiego otrzymało wsparcie finansowe z Wojewódzkiego… » więcej 2022-08-16, godz. 16:11 Dzieci z ukraińskiego Kałusza z wizytą na Opolszczyźnie 35-osobowa grupa dzieci i młodzieży ze szkoły specjalnej w Kałuszu w Ukrainie zwiedza Opolszczyznę. Wypoczynek ma związek z prowadzonym od 11 lat projektem… » więcej 2022-08-16, godz. 15:00 Ireneusz Jaki i Mateusz Filipowski odpierają zarzuty posła Zembaczyńskiego o źle prowadzonych finansach w spółce… 'Mówienie o tym, że w spółce była prowadzona księgowość kreatywna jest dużym nieporozumieniem' - tak do efektów kontroli w opolskiej spółce WiK, przedstawionych… » więcej 2022-08-16, godz. 14:20 Próbki z Odry będą badane poza krajem. Te z opolskiego odcinka są w Centralnym Laboratorium Badawczym Główny Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował w wtorek, że wysłał do analizy laboratoryjnej za granicę próbki wody z Odry. Według GIOŚ w zagranicznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »