Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-10-15, 20:00 Autor: Maciej Stępień

Kandydat PiS atakuje wojewodę i kandydata z PO

Wojciech Komarzyński
Wojciech Komarzyński
Wojciech Komarzyński, brzeski kandydat prawicy na posła krytycznie odniósł się do wczorajszej (14.10) wizyty Ryszarda Wilczyńskiego. Wojewoda opolski i zarazem kandydat PO przyjechał do Brzegu, by rozmawiać o największych problemach i bolączkach tej części regionu. Wilczyński na konferencji prasowej mówił, że niezbędne są m.in. wały przeciwpowodziowe, druga przeprawa mostowa. To oburzyło kandydata PiS–u.
Wojciech Komarzyński podkreśla dziś, że wojewoda przez ostatnie lata nie traktował mieszkańców powiatu brzeskiego poważnie i nagle przypomniał sobie o mieście i problemach przed samymi wyborami.

– Pytam, gdzie był pan wojewoda przez ostatnich osiem lat, dlaczego przypomniał sobie o Brzegu dopiero tydzień przed wyborami? Dlaczego rząd, który reprezentuje nic nie zrobił w zakresie wałów przeciwpowodziowych czy przeprawy mostowej? Warto zapytać również, w jakim charakterze był tutaj pan wojewoda czy jako kandydat, czy jako osoba sprawująca wysoki urząd państwowy? – docieka samorządowiec.

Wojciech Komarzyński dodał na koniec, że tych pytań nie będzie wysyłał na piśmie do wojewody i zamierza z Ryszardem Wilczyńskim rozmawiać wyłącznie poprzez media.
Wojciech Komarzyński

Wiadomości z regionu

2017-03-24, godz. 22:06 Dzień z Heweliuszem w Głubczycach Musieli wykazać się nie tylko sporą wiedzą, ale również talentem plastycznym, czy informatycznym. W Głubczycach zakończono Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Fizy ... » więcej 2017-03-24, godz. 21:45 Dla poprawy edukacji uczniów. Rusza nowy projekt w powiecie namysłowskim Blisko 2 mln złotych będzie kosztować dokształcanie uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w gminach powiatu namysłowskiego. Tamtejsze starostwo ... » więcej 2017-03-24, godz. 20:50 Ścieżka rowerowa wokół Dębowej już gotowa Trzy urzędy zrzuciły się na dokończenie ścieżki rowerowej wokół akwenu Dębowa w gminie Reńska Wieś. Gospodarz - samorząd Reńskiej Wsi - dał 200 tysięcy złotyc ... » więcej 2017-03-24, godz. 20:15 Aplikacja BLISKO dla mieszkańców gminy Kluczbork już działa Ma ostrzegać przed zagrożeniami meteorologicznymi i informować o najważniejszych wydarzeniach. Kluczbork uruchomił aplikację 'BLISKO' na urządzenia mobilne. M ... » więcej 2017-03-24, godz. 20:01 Nysa: Dom Złotej Jesieni potrzebny od zaraz. Dzieci daleko, rodzice bez opieki Utworzenie w Nysie Domu Złotej Jesieni, a także rozbudowa, lub budowa kolejnego Domu Dziennego Pobytu - to tematy, które zdominowały sesję nyskiej Rady Senior ... » więcej 2017-03-24, godz. 19:45 O faunie i florze. Gimnazjaliści rywalizowali w konkursie o parkach krajobrazowych Dziewięć czteroosobowych drużyn rywalizowało w wojewódzkim finale ogólnopolskiego konkursu 'Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski'. » więcej 2017-03-24, godz. 19:20 Opolski NFZ ogłosił konkurs w sprawie rehabilitacji leczniczej Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił konkurs ofert związany z rehabilitacją leczniczą. » więcej 2017-03-24, godz. 18:40 Rekers rozpoczął produkcję w strefie w Olszowej Kolejna firma rozpoczęła działalność w strefie aktywności gospodarczej w Olszowej pod Ujazdem. Niemieckie przedsiębiorstwo Rekers zbudowało zakład, w którym p ... » więcej 2017-03-24, godz. 18:00 Zaprezentują historię znanej w Europie rodziny żydowskich przemysłowców „Śladami Emanuela Fränkla - Najlepszego ze starej szkoły” - pod takim hasłem przebiegać będzie zwiedzanie Prudnika. Sobotnia impreza organizowana jest z okazj ... » więcej 2017-03-24, godz. 17:45 Kto ma rację? Kto mówi prawdę o zerwanych mediacjach? Różne wersje wydarzeń Dwie strony sporu i dwie różne wersje wydarzeń. Diametralnie różne są informacje przekazywane przez opolski ratusz i przedstawicieli Dobrzenia Wielkiego odnoś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »