Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-10-15, 20:00 Autor: Maciej Stępień

Kandydat PiS atakuje wojewodę i kandydata z PO

Wojciech Komarzyński
Wojciech Komarzyński
Wojciech Komarzyński, brzeski kandydat prawicy na posła krytycznie odniósł się do wczorajszej (14.10) wizyty Ryszarda Wilczyńskiego. Wojewoda opolski i zarazem kandydat PO przyjechał do Brzegu, by rozmawiać o największych problemach i bolączkach tej części regionu. Wilczyński na konferencji prasowej mówił, że niezbędne są m.in. wały przeciwpowodziowe, druga przeprawa mostowa. To oburzyło kandydata PiS–u.
Wojciech Komarzyński podkreśla dziś, że wojewoda przez ostatnie lata nie traktował mieszkańców powiatu brzeskiego poważnie i nagle przypomniał sobie o mieście i problemach przed samymi wyborami.

– Pytam, gdzie był pan wojewoda przez ostatnich osiem lat, dlaczego przypomniał sobie o Brzegu dopiero tydzień przed wyborami? Dlaczego rząd, który reprezentuje nic nie zrobił w zakresie wałów przeciwpowodziowych czy przeprawy mostowej? Warto zapytać również, w jakim charakterze był tutaj pan wojewoda czy jako kandydat, czy jako osoba sprawująca wysoki urząd państwowy? – docieka samorządowiec.

Wojciech Komarzyński dodał na koniec, że tych pytań nie będzie wysyłał na piśmie do wojewody i zamierza z Ryszardem Wilczyńskim rozmawiać wyłącznie poprzez media.
Wojciech Komarzyński

Wiadomości z regionu

2017-04-28, godz. 19:40 Graffiti na wejściu do zamku w Sławięcicach. Jest nagroda za wskazanie sprawców Nieznany wandal „ozdobił” bazgrołami zabytkowe wejście do parku i przejście pod mostem łączące park i szkołę w Sławięcicach. Oba te obiekty nie tak dawno siłą ... » więcej 2017-04-28, godz. 19:15 Parlament Europejski zajmie się petycją TSKN w sprawie Dużego Opola Parlament Europejski zajmie się 4 maja sprawą domniemanego łamania praw mniejszości niemieckiej podczas procesu zmiany granic miasta Opola. Petycję w tej spra ... » więcej 2017-04-28, godz. 18:45 Nowoczesna chce zdobyć Opole podczas wyborów samorządowych Politycy Nowoczesnej zapowiadają walkę o zwycięstwo w przyszłorocznych wyborach samorządowych na Opolszczyźnie, zwłaszcza w stolicy regionu. » więcej 2017-04-28, godz. 18:18 "Pineza" poszukiwany listem gończym. Jest zamieszany w wielomilionowe oszustwa podatkowe Henryk P., bardziej znany jako 'Pineza' jest poszukiwany przez wrocławską prokuraturę, która wysłała za nim list gończy. Najbardziej znany opolski gangster je ... » więcej 2017-04-28, godz. 18:15 Przekroczone stany alarmowe na opolskich rzekach. Przez województwo przechodzi fala wezbraniowa Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców Opolszczyzny: na pięciu wodowskazach w regionie jest przekroczony poziom alarmowy. » więcej 2017-04-28, godz. 17:25 Czy Opole będzie miastem miodem płynącym? Młodzi Konserwatyści zbierają podpisy Chcą, aby Opole było przyjaznym miejscem dla pszczół. Młodzi Konserwatyści rozpoczęli zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały 'Opole miastem pszcz ... » więcej 2017-04-28, godz. 16:30 Nie będzie betonowych leżanek w centrum Opola? Miasto wstrzymuje realizację projektu Miasto wstrzymuje prace nad realizacją nowych siedzisk pod ratuszem. To reakcja na krytyczne opinie mieszkańców co do instalacji cementowych brył w ścisłym ce ... » więcej 2017-04-28, godz. 15:59 WIOŚ nie użyczy strażakom z Kędzierzyna-Koźla sprzętu do badania chemii w powietrzu Chromatograf gazowy sprzężony ze spektrometrem masowym. Tak nazywa się mobilne urządzenie do badania substancji chemicznych znajdujących się w powietrzu. Sprz ... » więcej 2017-04-28, godz. 15:30 Brzegiem będzie rządzić księżna. O berło powalczą kobiety Jutro ruszają coroczne Dni Księstwa Brzeskiego. W tym roku wyjątkowo majówka potrwa aż pięć dni. Jedną z najważniejszych atrakcji jest wybór księżnej lub księ ... » więcej 2017-04-28, godz. 14:30 Zbiorniki nyski i otmuchowski wypełnione w połowie. RZGW oszczędnie informuje o stanie wód 54 mln metrów sześciennych wody znajduje się obecnie w Jeziorze Nyskim na dopuszczalne 121, zbiornik otmuchowski jest wypełniony w ponad połowie, czyli jest w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »