Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-08-19, 16:37 Autor: Radio Opole

Ociepa: Działania zarządu ECO są nie do przyjęcia w świecie biznesu

- Zarząd Energetyki Cieplnej Opolszczyzny zarzuca władzom Opola próbę przejęcia spółki - tak uważa Marcin Ociepa, przewodniczący rady miasta.

Marcin OciepaPodczas konferencji prasowej pokazał on newsletter ECO mający jednoznaczne przesłanie. Materiały są rzekomo rozsyłane przez pracowników na zlecenie zarządu.

- Przyjmuje te komunikaty z wielkim zaniepokojeniem, bo uderzają w wizerunek wielu osób, nie tylko prezydenta, ale też rady miasta - mówi Ociepa.

- Można się dowiedzieć, że "Miało to ułatwić władzom Opola przejęcie spółki i stanowisk w zarządzie" oraz "Z satysfakcją informujemy, że działania władz Opola zmierzające do przejęcia ECO stały się tematem artykułu umieszczonego w ogólnopolskim nakładzie jednej z gazet" - cytuje.

Ociepa apeluje o zaprzestanie dystrybucji podobnych komunikatów. - Te treści noszą znamiona patologii - przekonuje.

- Chodzi o to, że zarząd ECO jest wynajęty przez akcjonariuszy jako menedżer do zarządzania spółką. My nie płacimy wynagrodzenia zarządowi za to, by konstruował podobne komunikaty czy podejmował innego rodzaju działania o charakterze public relations, które będą uderzać w któregoś akcjonariusza. To jest nieetyczne, a w świecie biznesu rzecz wręcz nie do pojęcia, niespotykana - podkreśla.

Przewodniczący Rady Miasta Opola oczekuje również ujawnienia faktur dotyczących wydatków na działania public relations ECO.

Posłuchaj wypowiedzi:

Witold Wośtak

Wiadomości z regionu

2019-04-24, godz. 22:29 Auto wypadło z drogi w Pępicach. Na miejsce wezwano LPR Około godz. 18.30 z nieustalonych jeszcze przyczyn osobowe audi wypadło (24.04) z drogi w okolicach miejscowości Pępice (gm. Skarbimierz, powiat brzeski) i ud ... » więcej 2019-04-24, godz. 22:00 "Opolskie 15 lat w Unii Europejskiej" - samorządy, instytucje kultury, organizacje pozarządowe wyróżnione. Gala w Filh ... Są opolskimi gwiazdami Europy - w Filharmonii Opolskiej w Opolu przyznano nagrody marszałka województwa w konkursie „Partnerstwo bez granic - opolskie 15 lat ... » więcej 2019-04-24, godz. 21:30 Prudnicka spółka szpitalna ma nowego prezesa Dariusz Brzeziński został prezesem Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka ta zarządza szpitalem powiatowym. O stanowisko ubiegało się trzech kandydatów. Rozm ... » więcej 2019-04-24, godz. 21:13 Opole: kolejna manifestacja wsparcia dla nauczycieli Około 200 osób wyraziło dziś w Opolu poparcie dla strajkujących nauczycieli. Wychowawcy, pedagodzy i uczniowie przynieśli transparenty i wykrzykiwali hasła ch ... » więcej 2019-04-24, godz. 20:15 Nowe toalety miejskie pojawiają się na ulicach Opola. Na razie będą dwie W Opolu montowane są nowoczesne toalety miejskie. Są w pełni zautomatyzowane, bezdotykowe i dostosowane dla osób niepełnosprawnych. » więcej 2019-04-24, godz. 19:04 Interwencja TOZ w Lewinie Brzeskim. "Psy żyły w pospawanych klatkach, we własnych odchodach" [ZDJĘCIA] Inspektorzy opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w asyście policji i pracowników urzędu gminy odebrali 10 psów z pseudohodowli w Lewinie Brzeskim. Wś ... » więcej 2019-04-24, godz. 19:00 Burze piaskowe na polach i pył znad Sahary to dwa różne zjawiska Pył z Sahary nadciągnął nad Polskę. Ostatni raz takie zdarzenie miało miejsce w 2016 roku. - To zjawisko rzadkie, ale typowe - tłumaczy dr Krzysztof Badora z ... » więcej 2019-04-24, godz. 18:15 Łączenie nierentownych oddziałów lekarstwem na długi szpitali? Od 7 do 9 milionów złotych. Takie jest szacunkowe łączne zadłużenie opolskich szpitali. Najczęstszym powodem ujemnego bilansu jest utrzymywanie nierentownych ... » więcej 2019-04-24, godz. 17:56 Radni województwa przyjęli rezolucję w sprawie Powstań Śląskich Radni województwa upamiętnili setną rocznicę Powstań Śląskich. Podczas sesji sejmiku podjęli rezolucję, w której oddali hołd powstańcom i wszystkim poległym w ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:56 EUROWYBORY: Andrzej Buła z poparciem Mniejszości Niemieckiej Mniejszość Niemiecka oficjalnie poparła kandydaturę Andrzeja Buły w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zarząd Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »