Radio Opole » Wiadomości z regionu
2014-10-19, 19:51 Autor: Radio Opole

KNP bez kandydata na prezydenta

Odwołanie Kongresu Nowej Prawicy w sprawie niezarejestrowania list kandydatów na radnych Opola odrzucone. Ten komitet wyborczy podobnie jak SLD nie miał wymaganej liczby podpisów pod listami radnych w 4 okręgach wyborczych. W jednym z okręgów zabrakło 2 podpisów a w innym 8.

Rafał Tkacz, Jarosław Benedyk, Joanna Maksymowicz/ fot. Aneta Skomorowska - Postanowiłem odwołania KNP od decyzji Miejskiej Komisji Wyborczej oddalić i uznać za nieuzasadnione - mówi Komisarz Wyborczy Jarosław Benedyk.
- We wszystkich tych 4 przypadkach uznałem iż, MKW podejmując decyzje postąpiła w sposób prawidłowy w związku z tym, te odwołania nie zasługiwały na uwzględnienie - wyjaśnił.

- Jest mi niezmiernie przykro, że komisarz wyborczy nie przychylił się do naszej, wydawałoby się zdroworozsądkowej i normalnej interpretacji. Skąd biedny wyborca ma wiedzieć, że adres zamieszkania na liście poparcia musi być zgodny z adresem wpisanym do rejestru wyborców - komentuje Rafał Łężny pełnomocnik wyborczy Komitetu Wyborczego Nowej Prawica Janusza Korwin-Mikkego i rzecznik KNP na Opolszczyźnie.

Rafał Łężny, KNP- Jedna z interpretacji na stronach Państwowej Komisji Wyborczej brzmiała, że zamieszkanie jest tam, gdzie się pełni ważne funkcje życiowe. Taka jest rozszerzona interpretacja zameldowania w związku z tym liczyliśmy, że komisarz przychyli się do naszej prośby - dodaje Łężny.

Jak dodaje Łężny, decyzja o tym, czy zostanie złożone odwołanie do Państwowej Komisji Wyborczej zapadnie w najbliższych dniach.

Posłuchaj wypowiedzi naszych rozmówców:


Aneta Skomorowska

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej 2019-10-19, godz. 08:30 Prudnik: wysłużone auta jednostek OSP wymagają pilnej wymiany OSP Moszczanka będzie miała nowe średnie auto gaśnicze. Tamtejsi strażacy przeprowadzili na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy. » więcej 2019-10-19, godz. 07:27 Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech napastników z Grodkowa. Bili i kradli, by mieć pieniądze na alkohol Do 12 lat za kratkami może spędzić trzech mieszkańców Grodkowa, którzy napadli w miejscowym parku na dwójkę rowerzystów i ukradli im telefony. Skradziony sprz ... » więcej 2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże, jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli dzisi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »