2024-05-16, 22:50 Autor: PAP

MŚ w hokeju - sensacyjna wygrana Austrii nad Finlandią

Hokeiści Austrii sensacyjnie pokonali Finlandię 3:2 w grupie A hokejowych mistrzostw świata Elity, które rozgrywane są w Czechach. W drugim meczu tej grupy obrońca trofeum Kanada wygrała z Norwegią 4:1. W "polskiej" grupie B Szwecja wygrała z Kazachstanem 3:1, a USA z Francją 5:0.

Austriacy po pierwszej tercji przegrywali 0:2, a potem zdobyli trzy bramki, nie tracąc żadnej. Zwycięskie trafienie na 0,2 s przed końcową syreną zaliczył Benjamin Baumgartner. To pierwsza wygrana tego zespołu na arenie międzynarodowej nad Finlandią, mistrzem olimpijskim. Austriacy we wtorek przegrali po dogrywce z Kanadą, ale zdobyli punkt, strzelając w ostatniej tercji pięć bramek obrońcom tytułu.

W innym spotkaniu grupy A Kanada zanotowała czwartą wygraną w turnieju, 4:1 nad Norwegią, i wróciła na fotel lidera

W puli B z kompletem punktów prowadzi Szwecja. Zespół "Trzech Koron" wygrał 3:1 z Kazachstanem. Z kolei drużyna USA, prowadząc po pierwszej tercji 4:0, kontrolowała zawody, ostatecznie triumfując 5:0

Polska nie grała, a w piątek zmierzy się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.

Grupa B (Ostrawa)

Kazachstan - Szwecja 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

8. Polska 4 0 0 1 3 7-18 1

Za zwycięstwo w trzech tercjach są trzy punkty, za zwycięstwo po dogrywce lub karnych - dwa punkty, a za porażkę po dogrywce lub karnych - jeden punkt.(PAP)

mask/ krys/

2024-06-01, godz. 11:10 Szwecja/ Członkowie zespołu Abba odznaczeni przez króla Orderem Wazów Członkowie słynnego zespołu Abba zostali odznaczeni przez króla Szwecji Karola XVI Gustawa prestiżowym Orderem Wazów za 'wybitne zasługi w muzyce szwedzkiej… » więcej 2024-06-01, godz. 11:10 Małopolskie/ Tragiczny pożar mieszkania w Trzebini; z bloku ewakuowano 19 osób Około 60-letni mężczyzna zginął w pożarze mieszkania, do którego doszło w sobotę rano w jednym z bloków w Trzebini (Małopolskie) - poinformowała policja… » więcej 2024-06-01, godz. 11:10 Piłkarska LM - brytyjskie media: finał z przeszłości, jaki już się nie powtórzy To finał Ligi Mistrzów, jakiego od dawna nie było i jaki już pewnie się nie powtórzy - piszą o meczu Realu Madryt z Borussią Dortmund brytyjskie media… » więcej 2024-06-01, godz. 10:50 Bokserska walka Tysona z youtuberem Paulem przełożona Zaplanowany na 20 lipca w Arlington w Teksasie bokserski pojedynek Mike'a Tysona z youtuberem Jake'em Paulem został przełożony z powodu problemów zdrowotnych… » więcej 2024-06-01, godz. 10:30 Wrocław/ W CH Zajezdnia rusza wystawa „Słowiański świat Kajka i Kokosza”. W sobotę w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu zostanie otwarta interaktywna wystawa scenograficzna „Słowiański świat Kajka i Kokosza”. Opowiada o… » więcej 2024-06-01, godz. 10:20 Meksyk pokonał Boliwię 1:0 w meczu towarzyskim Meksyk pokonał Boliwię 1:0 (0:0) w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w USA na stadionie Soldier Field w Chicago. Jedynego gola strzelił Efrain Alvarez… » więcej 2024-06-01, godz. 10:10 Węgry/ Ekspert: najsłabszy od lat Fidesz w kampanii wyborczej znów gra wojną na Ukrainie Fidesz, który jest w najsłabszej kondycji od lat, w centrum tegorocznej kampanii przed wyborami lokalnymi i europejskimi znów postawił wojnę na Ukrainie… » więcej 2024-06-01, godz. 10:10 Podlaskie/ Samorządy i Białowieski PN zaniepokojone planami utworzenia strefy buforowej Samorządy z powiatu hajnowskiego są zaniepokojone decyzjami rządu ws. ograniczenia przebywania na terenie przy granicy z Białorusią; obawiają się strat… » więcej 2024-06-01, godz. 10:10 Szef MON: na granicy z Białorusią priorytetem jest bezpieczeństwo (krótka3) Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz pytany w sobotę o obszar strefy buforowej na granicy z Białorusią, podkreślił, że priorytetem na tym obszarze… » więcej 2024-06-01, godz. 09:50 Liga NHL - Oilers objęli prowadzenie w finale Konferencji Zachodniej Hokeiści Edmonton Oilers pokonali na wyjeździe Dallas Stars 3:1 i w rywalizacji play off do czterech zwycięstw objęli prowadzenie 3-2 w finale Konferencji… » więcej