Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole

Poranna rozmowa Radia Opole

2024-05-31, 08:36

Marek Sierocki: opolski festiwal nadal najważniejszą muzyczną imprezą w kraju

Marek Sierocki: opolski festiwal nadal najważniejszą muzyczną imprezą w kraju
- Wielu artystów, którzy tu zaczynali karierę, stało sie sławnych. Chociażby kariera Ewy Demarczyk. W wybraniu utworów, które później mogą stać się przebojami z pewnością pomaga doświadczenie radiowe - mówił rzecznik 61. KFPP w Opolu Marek Sierocki. Podkreślał, że osobiście bardzo lubi przyjeżdżać do Opola kilka dni przed samą imprezą, bo czuć w nim festiwalową atmosferę.
2024-05-29, 09:00

"Banaś [przed wyborami parlamentarnymi] musiał schować się do nory. Teraz przynosi kosz prezentów" Kamil Bortniczuk o możliwych nieprawidłowościach w resorcie sportu i eurowyborach

Kamil Bortniczuk: Banaś [przed wyborami parlamentarnymi] musiał schować się do nory. Teraz przynosi kosz prezentów
- Są to kompletne bzdury i ze spokojem czekam na pracę odpowiednich organów, jeżeli pan Marian Banaś ostatecznie zdecyduje się ośmieszyć i złożyć takie doniesienie - powiedział w Radiu Opole były minister sportu Kamil Bortniczuk.

Wczoraj w rozmowie z PAP prezes NIK zapowiedział, że powiadomi prokuraturę o możliwości popopełnienia przestępstwa w resorcie sportu za rządów PiS. Powiedział, że zachodziły tam podobne zjawiska jak w Funduszu Sprawiedliwości.

Gość Radia Opole przekonywał, że to działania mające na celu zdyskredytowanie polityków PiS przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i cytował tzw. taśmy Banasia.
2024-05-27, 15:16

Witold Zembaczyński: Afera, która nie tyczy się wyłącznie samej kwestii ofiar Pegasusa

Witold Zembaczyński: Afera, która nie tyczy się wyłącznie samej kwestii ofiar Pegasusa
Nawet kilka lat może potrwać praca sejmowej komisji śledczej mającej wyjaśnić między innymi okoliczności użycia przez państwo systemu Pegasus. Tak zapowiada na naszej antenie jej członek, poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński. Jak wskazuje polityk, tak długi czas wynika ze sporego zakresu dokumentów, jak i długiego czasu trwania możliwych nieprawidłowości. Z parlamentarzystą rozmawialiśmy też o wątpliwościach związanych z Funduszem Sprawiedliwości oraz wydawaniem przez sądy zgód na stosowanie podsłuchów.
2024-05-27, 08:46

Arkadiusz Wiśniewski: cieszę się, że festiwal ponownie łączy

Arkadiusz Wiśniewski: cieszę się, że festiwal ponownie łączy
- Działo się też wiele dobrego, ale kontrowersje polityczne trzeba było odciąć. I cieszę się, że festiwal znowu zaczyna łączyć. - tak prezydent Opola odpowiedział na pytanie czy program tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej to swego rodzaju "gruba kreska" , odgradzająca to, co działo się z imprezą w ostatnich latach. - Brakuje trochę czwartego dnia, ale jest Kabareton. Są zmiany na plus i na minus - dodał Arkadiusz Wiśniewski. Przyznał też, że miasto dokłada do festiwalu ponad 2 mln. złotych, głównie na imprezy około festiwalowe oraz że mimo kłopotów finansowych przeżywanych przez TVP na razie nie słychać, by ta kwota miała wzrosnąć. Jak będzie to wyglądało w kolejnych latach na razie nie wiadomo, bo w tym roku kończy się umowa z publicznym nadawcą i miasto czeka jej renegocjacja.
2024-05-24, 08:49

Zuzanna Donath-Kasiura: chirurgia w wojewódzkim ruszy od poniedziałku!

Zuzanna Donath-Kasiura: chirurgia w wojewódzkim ruszy od poniedziałku!
Wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura potwierdziła, że udało się zażegnać problem związany z odejściem sześciu chirurgów ze Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.
- Oddział chirurgii ogólnej zacznie ponownie działać - potwierdziła w Porannej Rozmowie Radia Opole. -Oddział uruchamiamy z nowym ordynatorem. Przyjęcia na razie planowe, a kolejno będziemy już wracać do pełnego działania - mówiła wicemarszałek.
2024-05-23, 08:36

Artur Żurakowski: przedsiębiorcy nie wytrzymują presji płacowej, dlatego zwalniają

Artur Żurakowski: przedsiębiorcy nie wytrzymują presji płacowej, dlatego zwalniają
Zdaniem ekonomisty dra Artura Żurakowskiego, jednym z powodów, dla których firmy w Polsce zawieszają albo kończą działalność jest duża presja płacowa, powodowana m.in. przez znacząca podwyżkę wynagrodzenia minimalnego i brak rąk do pracy. Stąd niepokój pracodawców po zapowiedzi ministry rodziny Agnieszki Dziemianowicz-Bąk , która poinformowała, że zaproponuje, aby minimalne wynagrodzenie wynosiło 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia.
2024-05-22, 08:30

Marek Staszewski o leczeniu oraz zwiększaniu świadomości problemu endometriozy

Marek Staszewski o leczeniu oraz zwiększaniu świadomości problemu endometriozy
W środę w Warszawie rozpoczyna się Endoforum organizowane przez Opolskie Centrum Onkologii. To wydarzenie dla lekarzy z całego świata, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat endometriozy oraz wiedzy na temat jej leczenia. Według szacunków, w Polsce dotkniętych tą chorobą może być nawet 3 miliony kobiet. Często cierpią one z powodu niewłaściwej diagnozy. Dlaczego nadal tak mało wiemy o tej powszechnej przypadłości? Co sprawia, że jej diagnozowanie może trwać aż 10 lat i dlaczego jej operacyjne leczenie wciąż bywa nierefundowane? O to pytaliśmy dyrektora OCO, Marka Staszewskiego.
2024-05-21, 08:49

Adam Drosik: wojna nie tylko na polu bitwy, ale również w sferze informacyjnej

Adam Drosik: wojna nie tylko na polu bitwy, ale również w sferze informacyjnej
- Z dezinformacją da się walczyć, choć jest to niesamowicie trudne. - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole dr hab. Adam Drosik, dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego. Wyraził także opinię, że plan walki z dezinformacją ze strony Rosji, przedstawiony przez Polskę, Francję i Niemcy, będzie ważnym sygnałem.
2024-05-20, 09:06

Danuta Jazłowiecka: Polska jest zabezpieczona w ramach unijnego paktu migracyjnego

"Musimy znaleźć wspólne europejskie rozwiązanie w sprawie migracji" Danuta Jazłowiecka w Radiu Opole
- W związku z nasilającymi się ruchami migracyjnymi, musimy znaleźć wspólne unijne rozwiązanie w tej sprawie i uregulować prawnie sytuację migrantów - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole posłanka Danuta Jazłowiecka z Koalicji Obywatelskiej, która kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dodała też, że celem tych regulacji powinno być spowodowanie, że do Unii, ale też i Polski, będą docierać osoby sprawdzone, "prześwietlone". W jej ocenie przyjęty ostatnio przez Unię Europejską pakt migracyjny daje na to szansę. Zdaniem posłanki Jazłowieckiej, pakt nie spowoduje też, do naszego kraju napłynie wielka rzesza imigrantów,a przeciwnie, pojawienie się kolejnych uchodźców z Ukrainy ma skutkować finansowym wsparciem Brukseli.

Podobnie Unia ma wesprzeć wzmacnianie polskiej granicy z Rosją i Białorusią. Chodzi o
budowę umocnień na granicy wschodniej za 30 miliardów złotych, którą zapowaida rząd.
- Jestem przekonana, że znakomitą część tych pieniędzy dostaniemy z Unii Europejskiej, bo w interesie wszystkich krajów członkowskich jest zabezpieczenie tej granicy - podkreśla Danuta Jazłowiecka.

Pytana o uznanie języka śląskiego, posłanka zadeklarowała się jako zwolenniczka tego kroku, wskazując, że stanowi on ważny element tożsamości i tradycji mieszkańców Śląska, mimo wątpliwości czy to gwara czy rzeczywiście język.
1234567

Zobacz także

2024-05-31, godz. 08:36 Marek Sierocki: opolski festiwal nadal najważniejszą muzyczną imprezą w kraju - Wielu artystów, którzy tu zaczynali karierę, stało sie sławnych. Chociażby kariera Ewy Demarczyk. W wybraniu utworów, które później mogą stać się… » więcej 2024-05-29, godz. 09:00 "Banaś [przed wyborami parlamentarnymi] musiał schować się do nory. Teraz przynosi kosz prezentów" Kamil Bortniczuk… - Są to kompletne bzdury i ze spokojem czekam na pracę odpowiednich organów, jeżeli pan Marian Banaś ostatecznie zdecyduje się ośmieszyć i złożyć takie… » więcej 2024-05-27, godz. 15:16 Witold Zembaczyński: Afera, która nie tyczy się wyłącznie samej kwestii ofiar Pegasusa Nawet kilka lat może potrwać praca sejmowej komisji śledczej mającej wyjaśnić między innymi okoliczności użycia przez państwo systemu Pegasus. Tak zapowiada… » więcej 2024-05-27, godz. 08:46 Arkadiusz Wiśniewski: cieszę się, że festiwal ponownie łączy - Działo się też wiele dobrego, ale kontrowersje polityczne trzeba było odciąć. I cieszę się, że festiwal znowu zaczyna łączyć. - tak prezydent Opola… » więcej 2024-05-24, godz. 08:49 Zuzanna Donath-Kasiura: chirurgia w wojewódzkim ruszy od poniedziałku! Wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura potwierdziła, że udało się zażegnać problem związany z odejściem sześciu chirurgów ze Szpitala Wojewódzkiego… » więcej 2024-05-23, godz. 08:36 Artur Żurakowski: przedsiębiorcy nie wytrzymują presji płacowej, dlatego zwalniają Zdaniem ekonomisty dra Artura Żurakowskiego, jednym z powodów, dla których firmy w Polsce zawieszają albo kończą działalność jest duża presja płacowa… » więcej 2024-05-22, godz. 08:30 Marek Staszewski o leczeniu oraz zwiększaniu świadomości problemu endometriozy W środę w Warszawie rozpoczyna się Endoforum organizowane przez Opolskie Centrum Onkologii. To wydarzenie dla lekarzy z całego świata, którego celem jest… » więcej 2024-05-21, godz. 08:49 Adam Drosik: wojna nie tylko na polu bitwy, ale również w sferze informacyjnej - Z dezinformacją da się walczyć, choć jest to niesamowicie trudne. - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole dr hab. Adam Drosik, dziekan Wydziału Nauk… » więcej 2024-05-20, godz. 09:06 Danuta Jazłowiecka: Polska jest zabezpieczona w ramach unijnego paktu migracyjnego - W związku z nasilającymi się ruchami migracyjnymi, musimy znaleźć wspólne unijne rozwiązanie w tej sprawie i uregulować prawnie sytuację migrantów… » więcej 2024-05-17, godz. 09:08 „Prezydent powinien podpisać tę ustawę” - Ryszard Galla o języku śląskim i współpracy z marszałkiem sejmu Były poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla został w tym tygodniu doradcą marszałka sejmu do spraw mniejszości narodowych i etnicznych. W Porannej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »