2024-05-13, 23:30 Autor: PAP

Liga hiszpańska - Barcelona wygrała i jest wiceliderem

Piłkarze Barcelony, z grającym do 76. minuty Robertem Lewandowskim, pokonali Real Sociedad 2:0 w poniedziałkowym meczu 35. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Bramki zdobyli Lamine Yamal i Raphinha. Katalończycy awansowali na drugie miejsce. MIstrzostwo już wcześniej zapewnił sobie Real Madryt.

Kibice na stadionie olimpijskim, gdzie Barcelona występuje obecnie w roli gospodarza, czekali na pierwszego gola do 40. minuty. Wówczas "Duma Katalonii" przeprowadziła akcję, w której udział miał Lewandowski.

Będący na środku boiska reprezentant Polski obrócił się z piłką i świetnie podał prostopadle do rozpędzonego Ilkaya Guendogana. Niemiecki pomocnik pobiegł w kierunku pola karnego, odegrał na prawą stronę do Yamala, a 16-latek popisał się precyzyjnym strzałem, bez przyjęcia piłki, z ok. 15 metrów.

Druga część długo nie przyniosła zmiany rezultatu, choć obie drużyny miały swoje okazje. Niespełna kwadrans przed końcem Lewandowski został zastąpiony przez Ferrana Torresa, a w doliczonym czasie Barcelona ustaliła wynik na 2:0. Rzut karny wykorzystał Raphinha.

Dzięki temu zwycięstwu, a także piątkowemu remisowi dotychczasowego wicelidera Girony na wyjeździe z Alaves 2:2, piłkarze Barcelony awansowali na drugie miejsce. Mają 76 punktów i o jeden wyprzedzają trzecią obecnie Gironę.

Pewny mistrzostwa Real (90 pkt) pokonał w sobotę na wyjeździe 4:0 Granadę. Przedostatnia w tabeli drużyna Kamila Jóźwiaka i Kamila Piątkowskiego (obaj wybiegli w podstawowym składzie) nie ma już szans utrzymania.

Trwa natomiast ciekawa walka o tytuł króla strzelców.

Najskuteczniejszy pozostaje Ukrainiec Artem Dowbyk z Girony z 20 trafieniami, ale już tylko jedno traci do niego Norweg Alexander Soerloth z Villarrealu (zdobył dwie bramki w sobotnim meczu z Sevillą). Anglik Jude Bellingham z Realu Madryt ma 18 goli, a Lewandowski - 17. (PAP)

bia/ af/

2024-06-07, godz. 21:30 Rząd w poniedziałek o płacy minimalnej w 2025 r. Propozycja wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej w 2025 roku znalazły się w porządku obrad rządu, który w piątek… » więcej 2024-06-07, godz. 21:30 Warszawa/ W piątek w CSW otwarto wystawę malarstwa Ignacego Czwartosa W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w piątek otwarto wystawę 'Polonia Uncensored 2 / Polonia bez cenzury 2', przedstawiającą prace malarskie Ignacego… » więcej 2024-06-07, godz. 21:20 Lekkoatletyczne ME - Zdziebło: przegrałam z bólem, a los wystawia mnie po raz kolejny na próbę Olga Chojecka zajęła 12. miejsce w chodzie na 20 km w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. Katarzyna Zdziebło została po czterech ostrzeżeniach… » więcej 2024-06-07, godz. 21:20 Sandomierz/ Historia polskiego Grand Tour na wystawie w Muzeum Zamkowym Historię polskiego XIII-wiecznego Grand Tour czyli podróży po Europie, głównie Włoszech, można od piątku oglądać na wystawie w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu… » więcej 2024-06-07, godz. 21:20 Polska - Ukraina 3:0 w 30. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego Polska prowadzi z Ukrainą 3:0 w 30. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego, który odbywa się na PGE Narodowym w Warszawie. Bramki zdobyli Sebastian Walukiewicz… » więcej 2024-06-07, godz. 21:10 Polska - Ukraina 1:0 w 11. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego Polska prowadzi z Ukrainą 1:0 w 11. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego, który odbywa się na PGE Narodowym w Warszawie. Bramkę zdobył Sebastian Wal… » więcej 2024-06-07, godz. 21:10 Prokuratura: kwietniowe uchylenie zarządzenia nie ograniczyło kompetencji prok. Janeczka do nadzoru nad sprawami woj… Prokurator Krajowy Dariusz Korneluk w kwietniu uchylił zarządzenie Prokuratora Krajowego z 30 listopada 2023 r. W żaden sposób nie ograniczyło to wyłącznej… » więcej 2024-06-07, godz. 21:10 Lekkoatletyczne ME - Haratyk awansował do finału pchnięcia kulą, a Wojtunik do półfinału biegu na 100 m ppł Michał Haratyk awansował do finału pchnięcia kulą w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. Konrad Bukowiecki i Szymon Mazur odpadli w eliminacjach… » więcej 2024-06-07, godz. 21:10 Komunikat Totalizatora Sportowego (07-06-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wyniki i wygrane w grze Eurojackpotw dniu 2024-06-07Wyniki5 liczb ze zbioru 50… » więcej 2024-06-07, godz. 21:10 Polska - Ukraina 2:0 w 16. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego Polska prowadzi z Ukrainą 2:0 w 16. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego, który odbywa się na PGE Narodowym w Warszawie. Pierwszą bramkę zdobył Sebastian… » więcej