Radio Opole » Dobry wieczór, tu Opole » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

2024-05-31, 15:36

"Było 13 uczestników" - Ana BarKing o tym, jak się zostaje finalistką Mistrzostw Europy w makijażu

Anna Kaczmarek (Ana BarKing), Mistrzyni Polski i finalistka Mistrzostw Europy w makijażu była gościem audycji "Dobry wieczór" [fot. archiwum prywatne]
Anna Kaczmarek (Ana BarKing), Mistrzyni Polski i finalistka Mistrzostw Europy w makijażu była gościem audycji "Dobry wieczór" [fot. archiwum prywatne]
"Naturalny look nie wychodzi z mody, popularność zyskuje soft glam". Dla wielu zdanie to brzmi niezrozumiale, ale każdy kto się maluje wie, o co chodzi. O tym, jakie cuda może zdziałać dobry makijaż i jakie są tegoroczne trendy opowiedziała w audycji Anna Kaczmarek (pseudonim artystyczny: Ana BarKing), Mistrzyni Polski i finalistka Mistrzostw Europy w makijażu.
2024-05-29, 14:06

"Tradycje winiarskie na Opolszczyźnie mają ponad 700 lat" - Katarzyna Święs-Kubara

Katarzyna Święs-Kubara [fot. Beata Granatowska]
Katarzyna Święs-Kubara [fot. Beata Granatowska]
Kiedy mówimy o winnicach na Opolszczyźnie, zwykle odwołujemy się do tradycji Winowa, która, mimo wielu prób, nie odzyskała swej świetności. Natomiast w innych częściach regionu popularność tej uprawy rośnie, o czym świadczy najnowszy przewodnik "Opolski szlak winnic". Rozmawialiśmy o nim z Katarzyną Święs-Kubarą, prezeską fundacji, która wydała tę publikację.
2024-05-28, 11:50

Książki o okrutnym Stanisławie Stadnickim zwanym Diabłem i "śledztwie" zarządzonym przez króla Kazimierza Wielkiego

Tomasz Specyał [fot. archiwum prywatne]
Tomasz Specyał [fot. archiwum prywatne]
W serii "Szabla i miecz" ukazały się dwie książki przedwojennych pisarzy: "W sidłach diabła" Włodzimierza Sulimy Popiela i "Mąż krwawy" Kazimierza Glińskiego. Obie stanowią fabularyzowaną opowieść opartą na autentycznych wydarzeniach i postaciach: okrutnym Stanisławie Stadnickim zwanym Diabłem i "śledztwie" zarządzonym przez króla Kazimierza Wielkiego. O autorach i ich utworach rozmawialiśmy z Tomaszem Specyałem z wydawnictwa "Replika".
2024-05-27, 13:33

AdriatiQ m.in. o nowym singlu “Captain Nemo”

AdriatiQ m.in. o nowym singlu “Captain Nemo”
Disco polo, italo disco - niemal każdy kraj ma swoją odmianę muzyki rozrywkowej, której wspólną cechą jest prosta i rytmiczna muzyka. O fenomenie jej popularności rozmawialiśmy z Adrianem Dwornickim, którego najnowszy singiel właśnie się ukazał, ale nie jest to ani disco polo, ani italo disco... “Captain Nemo” to zaskakujący cover, który artysta - występujący jako AdriatiQ - zaprezentował oficjalnie w miniony piatek (24.05). Wcześniej mogliśmy ten utwór wysłuchać w wykonaniu m.in. Sary Brightman.
2024-05-24, 12:05

Dariusz Romanowski o skandalach seksualnych w kinematografii

[fot. pixabay]
[fot. pixabay]
Skandale seksualne towarzyszyły kinematografii od zarania i były nie tylko tolerowane, ale wręcz oczekiwane. Ostatnio jednak to nastawienie się zmieniło za sprawą m. in kampanii "#me too", czego dobitnym dowodem jest apel artystów tuż przed festiwalem filmowym w Cannes. O przyczynach tej zmiany porozmawiamy z Dariuszem Romanowskim.
2024-05-23, 08:17

"Make up "no make up" też jest formą makijażu!" - Olaf Tabaczyński, mistrz świata w stylizacji

Olaf Tabaczyński [fot. archiwum prywatne]
Olaf Tabaczyński [fot. archiwum prywatne]
Kosmetyki znanych marek są bardzo drogie, a jednak znajdują wielu chętnych, coraz więcej ludzi korzysta też z usług stylisty. Tymczasem na polskich ulicach raczej nie widać wymalowanych kobiet, a jakiś wymyślny makijaż kojarzy się tylko ze środowiskiem artystycznym. Ten temat poruszyliśmy w drugiej części rozmowy z Olafem Tabaczyńskim, mistrzem świata w stylizacji.
2024-05-22, 08:49

Upadek konia idącego do Morskiego Oka - posłuchaj rozmowy z uczestniczką spotkania, które odbyło się w tej sprawie

Upadek konia idącego do Morskiego Oka - posłuchaj rozmowy z uczestniczką spotkania, które odbyło się w tej sprawie [fot. Anna Zielińska]
Upadek konia idącego do Morskiego Oka - posłuchaj rozmowy z uczestniczką spotkania, które odbyło się w tej sprawie [fot. Anna Zielińska]
Po kolejnym incydencie z koniem w drodze nad Morskie Oko w Zakopanem odbył się "okrągły stół" fiakrów, samorządowców i aktywistów w sprawie traktowania zwierząt przez górali. W dyskusji wzięła udział Anna Zielińska z Fundacji Viva, którą zapytaliśmy o efekty rozmów.
2024-05-21, 11:01

"My, skrajnie otyli" - posłuchaj II części rozmowy z autorką reportażu o Polakach chorych na otyłość skrajnie olbrzymią

Magdalena Gajda [fot. archiwum prywatne]
Magdalena Gajda [fot. archiwum prywatne]
Ostatnio popularny jest serial "Historie wielkiej wagi", którego bohaterami są ludzie skrajnie otyli. Taki obrazek zwykle kojarzy nam się z USA i efektem fast foodów. Niestety przybywa Polaków dotkniętych tą chorobą a system zdrowia nie jest do tego przygotowany. Zapraszamy na drugą część rozmowy z Magdaleną Gajdą, autorką książki "My, skrajnie otyli", która sama walczyła z olbrzymią nadwagą.
2024-05-20, 11:18

Temat zainspirowany serialem "Sekrety jedzenia: Naukowo o odżywianiu"

Tomasz Fronckiewicz [archiwum prywatne]
Tomasz Fronckiewicz [archiwum prywatne]
O tym się nie mówi, bo nie wypada, jest zbyt intymne i, powiedzmy wprost, dość obrzydliwe. Ale prawda jest taka, że od tego jak pracują jelita i co wydalają, zależy nasze zdrowie, a nawet humor! Temat ten porusza serial "Sekrety jedzenia: Naukowo o odżywianiu", a my o roli mikrobiomu jelitowego rozmawialiśmy z Tomaszem Fronckiewiczem.
1234567

Zobacz także

2024-04-15, godz. 11:37 "Kobiet walczących z bronią w ręku w historii trochę było" - Grzegorz Bortnik Kto słyszał o Matyldzie Ogórkównej urodzonej 12 kwietnia 1897 roku? Poza historykami zajmującymi się powstaniami śląskimi, pewnie niewielu. Tymczasem była… » więcej 2024-04-12, godz. 12:02 Kiepski dźwięk i źle zgrane postsynchrony - dlaczego polskie filmy mają takie niedostatki? Polskie filmy zyskują nagrody i, dzięki platformom, dużą oglądalność. Jednak jeden zarzut utrzymuje się od lat - kiepski dźwięk i źle zgrane postsynchrony… » więcej 2024-04-10, godz. 15:20 "My innych takich parków w województwie w zasadzie nie mamy" - Iwona Solisz o zabytkowym parku w Pokoju Park w Mosznej zyskał poważną konkurencję! W Pokoju brakuje co prawda pałacu, bo został doszczętnie zniszczony, ale nowo otwarty park imponuje połączeniem… » więcej 2024-04-09, godz. 16:50 "Przed nami dużo do zrobienia" - Łukasz Wielgosz o nowym Ministerstwie ds. Społeczeństwa Obywatelskiego Ministerstwo do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego działa od niedawna i ma wiele do zrobienia, bo "obywatelskość" nie jest najmocniejszą stroną Polaków… » więcej 2024-04-08, godz. 10:10 Dlaczego wydłużają się składy wielu produktów spożywczych? O rosnącej liczbie podejrzanych konserwantów i o tym, jak ich unikać rozmawialiśmy z Tomaszem Fronckiewiczem. » więcej 2024-04-04, godz. 08:47 O zielonych klinach, miejskich ogródkach i fontannach , czyli co zrobić, by w mieście było więcej przyrody "Zie­lo­no mam w gło­wie i fioł­ki w niej kwit­ną" - pisał poeta Kazimierz Wierzyński. Wiosna wyjątkowo sprzyja rozmowie o potrzebie bliskości z przyrodą… » więcej 2024-04-04, godz. 10:41 Do grona autorów powieści kryminalnych dołączyła ostatnio Agnieszka Jeż Agnieszka Jeż stworzyła postać Soni Kranz, policjantki a zarazem kobiety po przejściach. Z pisarką rozmawialiśmy o jej najnowszej książce pt. "Pastwa"… » więcej 2024-04-03, godz. 10:40 "Trzeba korzystać z konsultacji społecznych w momencie tworzenia planów zagospodarowania przestrzennego" - Roman Ja… Niemal w każdym mieście są obszary, które odstręczają swoim "odhumanizowanym" wyglądem, takie "mordory" w rodzaju centrów biznesowych, stref przemysłowych… » więcej 2024-04-02, godz. 08:46 Jak rozpoznawać autyzm i wspierać osoby w spektrum? Posłuchaj rozmowy z autorką książki "Autyzm. Poradnik dla rodziców… Święta to zwykle czas rodzinnych spotkań, a wcześniej sporego rozgardiaszu. Jak w takich warunkach radzą sobie osoby z autyzmem, które potrzebują spokoju… » więcej 2024-03-29, godz. 11:12 O jajku jako ważnym symbolu naszej kultury rozmawiamy z etnografką z Muzeum Śląska Opolskiego Zanim wyląduje na stole wielkanocnym pod różnymi postaciami, porozmawiajmy o jajku jako ważnym symbolu naszej kultury. Jajko kojarzy się z życiem, ale pojawia… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »