Radio Opole » Dobry wieczór, tu Opole » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

2024-05-31, 15:36

"Było 13 uczestników" - Ana BarKing o tym, jak się zostaje finalistką Mistrzostw Europy w makijażu

Anna Kaczmarek (Ana BarKing), Mistrzyni Polski i finalistka Mistrzostw Europy w makijażu była gościem audycji "Dobry wieczór" [fot. archiwum prywatne]
Anna Kaczmarek (Ana BarKing), Mistrzyni Polski i finalistka Mistrzostw Europy w makijażu była gościem audycji "Dobry wieczór" [fot. archiwum prywatne]
"Naturalny look nie wychodzi z mody, popularność zyskuje soft glam". Dla wielu zdanie to brzmi niezrozumiale, ale każdy kto się maluje wie, o co chodzi. O tym, jakie cuda może zdziałać dobry makijaż i jakie są tegoroczne trendy opowiedziała w audycji Anna Kaczmarek (pseudonim artystyczny: Ana BarKing), Mistrzyni Polski i finalistka Mistrzostw Europy w makijażu.
2024-05-29, 14:06

"Tradycje winiarskie na Opolszczyźnie mają ponad 700 lat" - Katarzyna Święs-Kubara

Katarzyna Święs-Kubara [fot. Beata Granatowska]
Katarzyna Święs-Kubara [fot. Beata Granatowska]
Kiedy mówimy o winnicach na Opolszczyźnie, zwykle odwołujemy się do tradycji Winowa, która, mimo wielu prób, nie odzyskała swej świetności. Natomiast w innych częściach regionu popularność tej uprawy rośnie, o czym świadczy najnowszy przewodnik "Opolski szlak winnic". Rozmawialiśmy o nim z Katarzyną Święs-Kubarą, prezeską fundacji, która wydała tę publikację.
2024-05-28, 11:50

Książki o okrutnym Stanisławie Stadnickim zwanym Diabłem i "śledztwie" zarządzonym przez króla Kazimierza Wielkiego

Tomasz Specyał [fot. archiwum prywatne]
Tomasz Specyał [fot. archiwum prywatne]
W serii "Szabla i miecz" ukazały się dwie książki przedwojennych pisarzy: "W sidłach diabła" Włodzimierza Sulimy Popiela i "Mąż krwawy" Kazimierza Glińskiego. Obie stanowią fabularyzowaną opowieść opartą na autentycznych wydarzeniach i postaciach: okrutnym Stanisławie Stadnickim zwanym Diabłem i "śledztwie" zarządzonym przez króla Kazimierza Wielkiego. O autorach i ich utworach rozmawialiśmy z Tomaszem Specyałem z wydawnictwa "Replika".
2024-05-27, 13:33

AdriatiQ m.in. o nowym singlu “Captain Nemo”

AdriatiQ m.in. o nowym singlu “Captain Nemo”
Disco polo, italo disco - niemal każdy kraj ma swoją odmianę muzyki rozrywkowej, której wspólną cechą jest prosta i rytmiczna muzyka. O fenomenie jej popularności rozmawialiśmy z Adrianem Dwornickim, którego najnowszy singiel właśnie się ukazał, ale nie jest to ani disco polo, ani italo disco... “Captain Nemo” to zaskakujący cover, który artysta - występujący jako AdriatiQ - zaprezentował oficjalnie w miniony piatek (24.05). Wcześniej mogliśmy ten utwór wysłuchać w wykonaniu m.in. Sary Brightman.
2024-05-24, 12:05

Dariusz Romanowski o skandalach seksualnych w kinematografii

[fot. pixabay]
[fot. pixabay]
Skandale seksualne towarzyszyły kinematografii od zarania i były nie tylko tolerowane, ale wręcz oczekiwane. Ostatnio jednak to nastawienie się zmieniło za sprawą m. in kampanii "#me too", czego dobitnym dowodem jest apel artystów tuż przed festiwalem filmowym w Cannes. O przyczynach tej zmiany porozmawiamy z Dariuszem Romanowskim.
2024-05-23, 08:17

"Make up "no make up" też jest formą makijażu!" - Olaf Tabaczyński, mistrz świata w stylizacji

Olaf Tabaczyński [fot. archiwum prywatne]
Olaf Tabaczyński [fot. archiwum prywatne]
Kosmetyki znanych marek są bardzo drogie, a jednak znajdują wielu chętnych, coraz więcej ludzi korzysta też z usług stylisty. Tymczasem na polskich ulicach raczej nie widać wymalowanych kobiet, a jakiś wymyślny makijaż kojarzy się tylko ze środowiskiem artystycznym. Ten temat poruszyliśmy w drugiej części rozmowy z Olafem Tabaczyńskim, mistrzem świata w stylizacji.
2024-05-22, 08:49

Upadek konia idącego do Morskiego Oka - posłuchaj rozmowy z uczestniczką spotkania, które odbyło się w tej sprawie

Upadek konia idącego do Morskiego Oka - posłuchaj rozmowy z uczestniczką spotkania, które odbyło się w tej sprawie [fot. Anna Zielińska]
Upadek konia idącego do Morskiego Oka - posłuchaj rozmowy z uczestniczką spotkania, które odbyło się w tej sprawie [fot. Anna Zielińska]
Po kolejnym incydencie z koniem w drodze nad Morskie Oko w Zakopanem odbył się "okrągły stół" fiakrów, samorządowców i aktywistów w sprawie traktowania zwierząt przez górali. W dyskusji wzięła udział Anna Zielińska z Fundacji Viva, którą zapytaliśmy o efekty rozmów.
2024-05-21, 11:01

"My, skrajnie otyli" - posłuchaj II części rozmowy z autorką reportażu o Polakach chorych na otyłość skrajnie olbrzymią

Magdalena Gajda [fot. archiwum prywatne]
Magdalena Gajda [fot. archiwum prywatne]
Ostatnio popularny jest serial "Historie wielkiej wagi", którego bohaterami są ludzie skrajnie otyli. Taki obrazek zwykle kojarzy nam się z USA i efektem fast foodów. Niestety przybywa Polaków dotkniętych tą chorobą a system zdrowia nie jest do tego przygotowany. Zapraszamy na drugą część rozmowy z Magdaleną Gajdą, autorką książki "My, skrajnie otyli", która sama walczyła z olbrzymią nadwagą.
2024-05-20, 11:18

Temat zainspirowany serialem "Sekrety jedzenia: Naukowo o odżywianiu"

Tomasz Fronckiewicz [archiwum prywatne]
Tomasz Fronckiewicz [archiwum prywatne]
O tym się nie mówi, bo nie wypada, jest zbyt intymne i, powiedzmy wprost, dość obrzydliwe. Ale prawda jest taka, że od tego jak pracują jelita i co wydalają, zależy nasze zdrowie, a nawet humor! Temat ten porusza serial "Sekrety jedzenia: Naukowo o odżywianiu", a my o roli mikrobiomu jelitowego rozmawialiśmy z Tomaszem Fronckiewiczem.
1234567

Zobacz także

2024-03-28, godz. 08:52 "Mnie się film podobał" - Dariusz Romanowski o "Białej odwadze" "Biała odwaga" Marcina Koszałki to pierwszy film fabularny, który porusza problem kolaboracji górali z hitlerowcami. O tym, czy zadowolił historyków, czy… » więcej 2024-03-27, godz. 14:03 Gratka dla miłośników Bohdana Butenki! Kultowy bohater Gapiszon powraca w nowych historiach Na bajkach z jego ilustracjami wychowało się kilka pokoleń Polaków i, choć od kilku lat nie żyje, właśnie wyszła książka Bohdana Butenki z nowymi przygodami… » więcej 2024-03-26, godz. 08:13 "Na całe województwo mam około 500 tys. złotych" - nowa konserwator zabytków o budżecie na zabytki Jednym z uciążliwych efektów kolejnych kampanii wyborczych są wszechobecne plakaty i banery, które wiszą miesiącami szpecąc otoczenie. Ofiarami padają… » więcej 2024-03-25, godz. 08:49 "Nie zdajemy sobie sprawy, ile smacznych i zdrowych rzeczy pojawia o tej porze roku w przyrodzie" Audycję zaczęliśmy od rozmowy od potrawy, bez której trudno sobie wyobrazić wielkanocny stół, czyli o jajkach. Potem przeszliśmy do tego, że nie zdajemy… » więcej 2024-03-22, godz. 11:15 Jak pogodzić mobilność społeczną z rezygnacją z paliw kopalnych? Czym będziemy się poruszać za kilkadziesiąt lat? Czy kosmicznymi pojazdami jak z filmów s-f, a może, ze względu na ochronę środowiska, wrócimy do staroświeckich… » więcej 2024-03-21, godz. 11:14 "Jest wiele gałęzi życia, które hotel załatwia za gościa" - Tomasz Kunstler o trendach w branży hotelarskiej Tęsknimy za ciszą i kontaktem z naturą, ale nie chcemy rezygnować z wygód. Stąd mnożą się hotele typu SPA w małych miejscowościach. Czy to taki rodzimy… » więcej 2024-03-20, godz. 16:30 Jak ważną rolę może pełnić teatr w różnych problemach psychicznych? Posłuchaj rozmowy z Agnieszką Włoch Jak pomóc dzieciom i młodzieży z problemami psychicznymi, nie traktując ich jak pacjentów? Jednym ze sposobów jest wciągnięcie ich w świat sztuki przez… » więcej 2024-03-19, godz. 10:51 Jak uczyć dzieci ekologii, aby motywować je do działania? „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” - po lekkiej korekcie, te słowa Jana Zamoyskiego, sprzed 400 lat, pasują jak ulał do naszych… » więcej 2024-03-15, godz. 09:26 "Mogę się podpisać pod każdą z decyzji" - Dariusz Romanowski o werdykcie Akademii Filmowej w sprawie Oscarów Już dawno nie było takiej zgodności, jeśli chodzi o decyzje Amerykańskiej Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej! Obrazy nagrodzone Oscarami podobały się zarówno… » więcej 2024-03-14, godz. 13:40 "Widać zdecydowaną różnicę w podejściu do tego, jak są realizowane lokalna sprawy" - koordynatorka akcji "Masz … Czy samorządność jest istotą demokracji? Ile samorządności jest w naszym kraju i czy Polakom zależy, żeby władza była blisko nich? O to zapytaliśmy… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »